Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyák alibiből a munkahelyen...

Anyák alibiből a munkahelyen minimális munkával?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy természetesen van kivétel és senkit nem szeretnék megbántani. De a problémám a következő:

"Családbarát" munkahely vagyunk aminek vannak pozitívumai, viszont sajnos ez azzal is jár, hogy biztosítunk 4-6 órás munkarendet is például édesanyáknak. Amivel alapvetően nem lenne baj, de sajnos kevesen dolgoznak megfelelő munkamorállal. Sokan csak éppen hogy dolgozgatnak, lézengenek, pletyiznek. Ha szólsz akkor jönnek a kifogások, hogy dehát a gyerek nem aludt, beteg, de nehéz az anyaság. Amit megint csak megértek de jelenleg az a helyzet, hogy az ő munkájukat is más végzi, sajnos ugyan annyi pénzért. Nem fair ez azokkal az anyukákkal szemben sem akik viszont normálisan dolgoznak és komolyan veszik panaszkodás helyett.

Talán nem jogos, hogy pont én problémázok mert szerencsére nem nekem kell helyettük is dolgozni. Viszont a jelenlegi vezetőnk jövőre el fog menni nyugdíjba, nagyon úgy néz ki, hogy én megyek a helyére. És én semmilyen formában nem szeretném hagyni, hogy az anyaság legyen a kifogás arra, hogy valaki nem dolgozik. Másnak is van ezer baja, másnak is van, hogy nem alszik vagy nehéz a helyzete. De sajnos jelenleg ezek nem egyenrangú problémák azzal, hogy fájt a gyerek hasa. Én ezen mindenképpen szeretnék változtatni de nem akarok a köcsög hárpia lenni aki kirúg egy csomó anyát aki nem végzi rendesen a munkáját. Ha valaki kifogásokat gyárt munka helyett simán repül, kivéve ha az anyasággal takarózik és ez nem tetszik. Ha valaki szóvá teszi, hogy nem akarja más munkáját is végezni ugyan annyi pénzért akkor azonnal támadják. Nem tudom hogyan kéne vezetőként ezt kezelnem, félek, hogy mi lesz rólam a vélemény ha elbocsájtom az alibiből munkában lézengő anyákat. Csak szerintem nem fair, hogy valaki ennyi előnyt élvez a gyerek miatt amit ő maga vállalt? Én vagyok a gonosz ha nem akarom eltűrni, hogy az anyasággal takarózva kerüljék a munkát és ugyan annyit keressenek mint aki más munkáját is végzi emiatt? Hogyan kellene ezt tálalni ha az én feladatom lesz az irányításuk?



#munka #anyaság #alibi munka
2020. júl. 8. 14:01
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
36%

Te stilusodtol hányni tudnék ,pont az ilyen még nem főnök,de annak képzeli magát ,és már azon mesterkedik hogyan turjon ki 5 kisgyerek szülöt.

Soha nem leszel jó főnök ,ezt nem lehet tanítani ,ezt érezni kell.

2020. júl. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 A kérdező kommentje:
Na akkor hagy kérdezzek valamit. Ha ott állna 5 ember akiknek nincs gyereke, viszont semmivel nem motiválhatók a munkavégzésre, minden egyes napodat megnehezítik akkor ugyan úgy köcsögnek tartanád aki elbocsájtja őket? Komolyan azért kellene eltűrni, hogy valaki nem végzi el a feladatát mert éppen gyereke van? Főleg ha van rajta kívül 15 másik akinek ugyan úgy van gyereke de mégis megfelelően áll a munkához és nem hátráltat másokat? Ezt ugye nem gondolod komolyan? Mi lenne a véleményed arról ha valakinek mondjuk nincs gyereke és egyszerűen csak nem akar dolgozni? Őt is viseljük el és helyette is dolgozzunk?
2020. júl. 9. 15:26
 43/58 anonim ***** válasza:
52%
Senki nem mondta, hogy viseld el, aki nem dolgozik. Azt mondjuk(én legalábbis), hogy végezd a munkád, és érd el, hogy dolgozzanak. Ha erre sem vagy képes, és csak a kirúgáshoz értesz, akkor nem vagy főnöknek való. Lehet lepontozni. Azért tartunk itt, mert ilyen hatalommániás hozzánemértő emberek kerülnek pozícióba, mert benyalják magukat.
2020. júl. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
70%

Anyááám... Hogy kéne a kérdezőnek motiválni olyat aki semmit nem akar csinálni? Nem vagyok főnök mégis tudom és látom a kollégáimon, hogy aki nem akar dolgozni azt ha megszakadsz se tudod motiválni.

Leírta a kérdező is, hogy az összes többi dolgozót simán motiválja pedig nem hiszem, hogy nekik semmi bajuk nincs soha és élnek halnak a munkavégzésért.

Kérdező ne hallgass a momzillákra aki csak a gyerekcsináláshoz ért azt sose fogod motiválni. Senkinek a sorsáért nem vagy felelős aki nem tesz a jövőjéért azért nem kell magad rosszul érezni.

Mint alkalmazott én is tudom milyen amikor mások miatt nem haladsz kifejezetten értékelném ha valaki nem vevő a kifogásokra és elküldi a lébecolókat. Akár van gyerek akár nincs az ilyen nem munkahelyre való.

2020. júl. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
Úgy írták mintha csak és kizárólag anyák között lenne ilyen,😂 Hány és hány ember rühelli a munkáját és csak azért csinálja mert muszáj,meg lehetőleg úgy végzi hogy másnak is maradjon.
2020. júl. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
32%

És ha kirúgod őket? Amíg kerestek új embereket, amíg betanítjátok, amíg kiderül ő munkakerülő kisgyerekes vagy sem, ha igen újra kezdtek mindent, azzal megkönnyíted bárki munkáját? Ha nem kisgyerekest vesztek fel, bár kétlem, hogy 4-6 órában bárki más vállalná, akkor honnan tudod, hogy majd nem a hétvégi bulikat, parkapcsolataikat beszélik ki? A fiatalok meg könnyebben váltanak munkahelyet, akkor meg az nem fog tetszeni.


Mindig vannak olyanok, akik a felmondással fenyegetőznek. Miért nem mond fel, ha nem tetszik? Jaaa, mert nincs hova menni dolgozni...


Szerintem nem az a baj, hogy a hanyag munkaerőt el akarod küldeni, hanem, hogy kiemeled, hogy a kisgyerekes anyukák csinálják ezt, miközben ez nem amiatt van, mert kisgyereke van. Ilyen volt már gyerek előtt is.

2020. júl. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
45%
Utolsónál a pont. Nem az a probléma, kérdező, hogy a lusta emberekkel szemben végső megoldásként az elbocsájtást látod, hanem az, hogy összemostad a lustákat a kisgyerekesekkel, mert nálatok pont van néhány ilyen. Általánosítottál és azt állítottad be problémaként, hogy a gyerekére hivatkozik. De ha nem keverted volna bele, hogy mi az ürügye, csak panaszkodtál volna, hogy mit csinálj a lusti-pletyi munkaerőkkel, akkor egy emberként kiálltunk volna melletted. Szerintem mindegy mire hivatkozik valaki, ha a körömgombájára, ha az idegzsábájára, nem az számít, hanem az elvégzett munka. Ha már sok szóbeli figyelmeztetésen túl vagy, jöhetnek az írásbeli figyelmeztetések, majd ha nem használ, a végső megoldás. De ez vonatkozzon mindenkire, gyerekszámtól függetlenül!
2020. júl. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
27%

26-os válaszoló vagyok, azt hiszem. Ne butaskodj annak akinek utána kellett számolni, mert az nem te vagy-már rég kirugta volna őket.


A probléma még mindig az, hogy nem látod be-hogy szükséged lenne vezetői képzésekre.


Illetve, hogy osszemosod a gyerekes dolgot a "munkakerulessel".


Tudnunk kell, hogy melyik kolléga mire képes, és a munkafolyamatot úgy osszehangolni, hogy az eredményes legyen.

Nálunk is van lassú, gyors, precíz, figyelmetlen.

Úgy is kell kezelni őket.


Egyébként is az alap tezisem az, hogy majd Ha tiéd lesz az állás, gondolkodhatsz ezen, egyelőre úgy érzem nem vagy abban a pozícióban, hogy donthess mert akkor már nem lennének ott.

Javaslom anno, vegyél részt a kivalasztasi folyamatoknal is!

2020. júl. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
34%
32 válaszol egy jó vezető,a le írásából.
2020. júl. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 A kérdező kommentje:

Mert mivel mossam össze a lustaságot ha nálunk egyedül az anyákkal van gond? Csak látom tán, hogy melyik beosztottam hogy dolgozik és kivel van mindenki másnak konfliktusa, kiről panaszkodik mindenki. Nagyon szivesen vegzálnék nem gyerekest is aki lusta de nincs ilyen nálunk és amióta itt vagyok nem is volt. Pontosan azért hegyeztem ki az anyákra a kérdést mert egyszerűen velük van a baj és mindig is velük volt.

Döntési jogköröm ugyan úgy van már egy jó ideje, gyakorlatilag ugyan annyi mint a főnökömnek. Ő már nem csinálja, 1 éve van, nem érdekli. Ha valamiben dönteni kell ő már nem akar konfrontálódni, megkérdez engem és kész. Ehhez az egy baromsághoz ragaszkodik, hogy ő nem küldi el a lébecoló anyákat mert ő már nem akar sértődést erre az 1 évre. Oké... Mint mondtam évek óta treníroz már, hogy hogyan csináljam a munkáját. Felette már csak az ügyvezető áll, tehát igen is én fogom eldönteni, hogy kit fogunk elbocsájtani mert ő rám fog hagyatkozni hiszen nem ismeri a munkaköröket. Azt is én fogom eldönteni, hogy kinek a munkája nem hozza vissza azt amit belefektettünk. Pontosan azért mert én látok bele és nem ő. Most is az irodavezető döntési köre ez, később is az lesz.

2020. júl. 10. 07:39
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!