Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 20 hónapos gyereknek milyen...

20 hónapos gyereknek milyen étvágynövelőt adhatnék?

Figyelt kérdés

86 cm és mindössze 10 kg.

Nagyon sovány szegénykém, de alig akar enni.

3 hónapos kora óta szenvedünk az étkezéssel. Voltak hónapok, amikor fogyott, volt hogy stagnált a súlya.

Keveset és nehezen eszik viszont rengeteget mozog.

A gyerekorvos csak B6 vitamint javasolt, de az semmit sem ér.

Tudnátok javasolni valami "csodaszer"?


2020. júl. 10. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Èn nem hìzlalnàm csodaszerrel, inkàbb kivizsgàltatnàm, hogy van-e valami emèsztőrendszei problèmàja. Van egyèbkent az ismeretsègi körünkben 32 hónapos, majdnem 3 èves 12 kilós kislàny aki makk egèszsèges, csak ilyen sovàny, úgyhogy ilyen is előfordul.
2020. júl. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Az én kisfiam is ilyen, 1 hónapos kora óta küzdünk az evéssel. 2 éves és 10,5kg. Ő is vékonyka. Peritolt irt fel egy orvos neki, használt, de amint abbahagytuk újra nem akart enni. Azt meg nem szeretném, hogy gyógyszeren éljen. Több doki szerint elavult is ezt adni. Én Béres cseppet adok neki időnként c vitaminnal. Néha hagyok szünetet, mert a gyógyszerész szerint csak kezdeti mellekhatasa az étvágy növekedése. Sokat ez sem ér egyébként. Vitacolan sem segített. Ha sokat van levegőn az sem. (Általában ezt kapom meg mindenkitől, hogy nincs eleget kint, pedig ez nem igaz)


Én már valamennyire elengedtem ezt a dolgot, eszik amennyit akar, amíg nem fogy. Az orvosok elégedettek vele. Esetleg egy vérkép nem ártana, de gondolom az már volt, az az első amit kérnek ilyenkor.


A doki szerint ha közösségbe megy változni fog. Családban nem volt valaki ilyen? Nálunk én és a férjem is nem evő, sovány gyerekek voltunk.

2020. júl. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Mi is 2-3 hónapos kora óta szenvedünk,most fogyott is,5 hónapos. Aki valamennyire túl van már rajta adna valami tanácsot,hogy ne kapjak agyvérzést minden etetésnél? Napi ötször etetném,de nem megy.
2020. júl. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nálunk is 4-5 hónapos korában volt a legrosszabb. Ott csak a tápszerváltás segített (valamennyire).

Nem akarlak elkeseríteni, de nálunk a hozzátáplálás is kínkeserves. Most kezdett el szilárdat enni.

Idegbaj nélkül sajnos nem tudod megúszni, de amit az 1 évvel ezelőtti önmagának tanácsolnék: kóstoltass vele mindent, de ne erőltess semmit! Nálunk nagyon sokat rontott a helyzeten, hogy 7 hónapos korában az egyik mama lefogta és megtömte. Hónapokig alig akart enni.


A vérképe jó. Amit megeszik azt változatosan és egészséges dolgokat. Pl imádja a kölest, rozst, zabot, mindenféle zöldséget, hüvelyest, gyümölcsöt. Kevés húst eszik, tésztát és rizst alig, édességtől, nasitól, gyümölcslétől azonnal ökrődik. (ki látott még ilyen gyereket? 😂) Nálunk a fő gond a mennyiség. Mint egy madárka.

Hiába van előtte a kaja, nem kell neki. Próbáltam napi 5x kevesebbet, vagy 3x több kaja mennyiséget adni neki. Semmi változása. Teljesen ellenne egész nap étel nélkül.

Férjemmel mindketten ilyenek vagyunk. Ha eszünk eszünk, de ha nem, az sem baj.

2020. júl. 10. 23:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát nem nyugtattál meg😂 egy hónapja hozzátáplálunk,a gyümölcsöt nagyon szépen eszi,de ennyi. Tápszerből is többet próbáltunk,de mind hiába. Ma is (vagyis tegnap) 330 ml tejet evett,tápszert el sem fogadta,plusz egy uveg babakaja,ami gyümölcs. Szerintem 2 hónapos kora óta nem hallottam sírni azért,mert éhes. Amúgy egész nap nevet,tornázik,csak az evés....
2020. júl. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lányom is pont ekkora volt ennyi idősen. Ő 1,5 éves korától Nutrinidrink MultiFibre-t kap kiegészítőnek. Vitacolan, Béres... semmit se értek.

A Nutrini is annyira elég, hogy el ne fogyjon, de ő annyit se eszik, mint a te gyereked.

Most 5 éves és alig 15 kg 110 centihez.

A Nutrinit elfogadja, ha nem kap, akkor se eszik mást se, pedig mi nem ilyenek vagyunk, eszünk jó étvággyal, változatosan. Az öccse konkrétan zabagép.

2020. júl. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

6#


Az én lányom is 5 éves 111 cm és 16.5 kg. Ő is fényevő babakora óta, rettentően mozgékony izgága, de ő pl sorvadt babaként született. Az ovi hozott némi javulást,de elszaladni persze nem kell attól sem.


Mi is próbáltuk anno a bérest persze elsősorban immunitást elősegíteni mint hízlalni. Csak az első kúra volt látványos.


Én amondó vagyok, hogy a genetika is rátesz 1 lapáttal.


Ha egy gyermeknek nincs vitamin hiánya, nem vér és vas szegény akkor tök felesleges tömni étvágynövelővel.

2020. júl. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7,


Nálunk a vashiány időszakosan visszatér. +Nem mozgékony, hanem hipotón. Mászókán a második fokig jut.

2020. júl. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

A súly nem minden. B12-t szoktak adni étvágytalanságra, és ki is szokták vizsgálni, hogy rendben van-e a felszívódása.

Különben én 15 kilóval mentem iskolába, de én rengeteget ettem is, és mindent szerettem, nem voltam válogatós.

2020. aug. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam a Béres cseppet, sajnos nem jött be. 1 korty után rájött, hogy más íze van a víznek/tejnek, nem kellett neki.

Próbáltam kajába csempészni. Le sem ért a falat, már jött is vissza.

Továbbra is adagolom neki a B vitamint és kértem időpontot gasztroenterológiára.

Ha ott sem találnak semmit, akkor tényleg elfogadom, hogy ilyen vízisikló

2020. aug. 7. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!