Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fontos a gyermeknevek harmóniá...

Fontos a gyermeknevek harmóniája családon belül? Neked ez szempont volt?

Figyelt kérdés

Mondjuk két általános nevű gyerek után, mint Anna vagy Nóra, egy Amarillisz?


Vagy fordítva, mondjuk Amarillisz és Antoanetta után egy Zsófia?


Szerinted mennyire fontos, hogy a gyerekek nevei hasonló stílusúak legyenek?



2020. júl. 14. 12:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Nekem fontos volt, hogy ne üssenek el egymástól nagyon (pl. Erzsébet és Brájen).

De nem kellett feltétlenül, hogy menjenek egymáshoz. (Kornél és Abigél a gyerekeim neve.)

2020. júl. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Teljesen fölösleges a testvérek neveit egymáshoz igazítani, mert ez soha sehol nem számít, csak a családon belül van olyan, hogy a neveket közel egy idöben emlegetik.

Az óvodától/iskolatól kezdve mindig külön vannak a gyerekek, a nevek nem szerepelnek sehol egyszerre.

2020. júl. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, én is hasonlóképp gondolom, és ha tetszik, én adnám, de a férjem szerint fontos, hogy ne üssenek el egymástól, mert bután hangzik, szerinte. Érdekelt más szülők véleménye is, hogy ez mennyire szempont, és ad egy beszélgeti alapot is majd nekünk, hogy mi mentén menjünk tovább.
2020. júl. 14. 12:27
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Mi harmonizáló neveket választottunk, de ez csak a mi egyéni preferenciánk, semmi baj nincs azzal, ha valaki nem így dönt. 😊 Nekünk így tetszik.
2020. júl. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem az általad említett példa sokszor természetesen alakul “egységesre”. Az embereknek általában van egy kialakult ízlése nevek terén is, aki a klasszikus neveket kedveli (Anna, András, Erzsébet, Katalin, Péter) annak nem fog kinőni a harmadik gyereknél hogy ezt meg Amarillisznek vagy Brájennek kéne hívni.

Annak nem látom értelmét ha valaki direkt ez alapján választ, de ettől még teljesen ártalmatlan dolog. Amikor felmerül bennem hogy szegény gyerekek amikor túlzásba viszik és kifejezetten egymásra rímelő, szinte rajzfilmes neveket akarnak nekik adni vagy az összes gyereknek ugyanaz a beceneve. Nem kell a testvéreket még azzal is egységesíteni hogy a három gyerek Anna, Panna és Hanna vagy Bence, Benedek és Bendegúz. Volt itt nemrég egy kérdés ahol ikreket akartak Adélnak és Lédának vagy Vilmának és Zelmának elnevezni, na az például nekem már sok volt.

2020. júl. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
Abszolút nem foglalkoztunk ilyennel!
2020. júl. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Nekek igen. Hasonlo stilusu neveket adtunk a gyerekeknek.
2020. júl. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem fontos. De alapvetően hasonló stílusú nevek tetszenek, és nem egy kifejezetten erőltetett "harmóniára" gondolok. Azt meg nem értem, hogy mitől "felesleges" hasonló neveket adni, ez nem feleslegesség kérdése, valakinek ez tetszik, valakit meg nem is érdekel. Nekem fura, ha testvérek neve nagyon különbözik, de persze ez mindenkinek a maga dolga.
2020. júl. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Mivel az első gyereknél is fontos volt, hogy magyar eredetű nevet kapjon, nem kérdés, hogy a másodiknál is az lesz. Így természetesen összhangban lesznek egymással. Nem hasonló hangzású nevet keresünk persze.
2020. júl. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%

Nekem fura, ha ennyire eltérő neveket kapnak, de nem azért, mert lenne erre szabály, hanem mert feltételezem, hogy hasonló nevek tetszenek a szülőknek.

Olyannal találkoztam már a játszótéren, hogy bátyus Józsika (nyilván apu után) öcsi meg, miután anyu végre felszabadult a nyomás alól, Ferdinándó. Hát, nem tetszett.

2020. júl. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!