Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Harom gyerek mellett munka?

Harom gyerek mellett munka?

Figyelt kérdés
Aki harom gyermeket nevelo edesanya, erdekelne, vissza tudott e menni dolgozni, peldaul ugy, hogy nincs nagymamatol erkezo segitseg, tehat csak a ferjere szamithat? Lenyeges vajon, hogy 2 vagy 3 gyereke van az embernek, munkakereses szempontjabol? Jelenleg a masodik gyermekkel vagyok itthon, a nagy kisiskolas. Hamarosan vegzek az egyetemen, ezen kivul van meg ket diplomam. Egyebkent nem vezetoi allasra vagyom, csak olyanra, amiben kiteljesedhetek. Ahonnan eljottem multiceg, oda nem mennek vissza, mert mar nem tudnam vallalni a bejarast olyan messzire. Megoldhato e teljes munkaidos allas ennyi gyerek mellett? Gondolom kb csak baby sitterrel a logisztika miatt. Erdekelnenek a tapasztalatok.

2020. júl. 15. 06:49
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Nem lényeges, hogy 2 v. 3 gyereked van, és nehéz. Baby sittert azt felejtsd el, mert akkor értelmetlen lenne dolgoznod, hiszen a fizud jó része erre menne el és még velük sem lennél.4-6 órás állást meg nem fizetnek meg normálisan. Nagyon nehéz végtelenül fárasztó, még akkor is amikor nagyobbak. A legjobban úgy tudsz dolgozni, ha olyat keresel ami Home Office, mert akkor te osztod be az idődet, és megtudod spórolni azt az időt ami utazásra megy el, és a feladataidat, amik otthon vannak jobban eltudod látni.Tőled fogják a legtöbbet várni, mert te leszel eleinte a legutolsó, amíg a munkáddal el nem éred az elismerést. A gyerekeseket lenézik a munkahelyeket. Ezt tudnod kell és felvételnél is sokkal nehezebb a dolguk.
2020. júl. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%

*munkahelyeken


Szóval többet kell letenned a munkahelyen, mint egy szinglinek.Nagy nyomás alatt kell megtanulnod élni. Az élhetetlenből élhetőt csinálni. Ha nem sikerül elérned a Home Office-t a gyerekek eleinte nagyon nagyon nehezen viselik. A férjed szintén, hiszen 3 ember munkáját kell letenned.Dolgozó, Bejárónő, Anyuka. Persze a férj maximálisan segít mindenben-de az nem ugyan az mint amikor otthon van az ember.Meg hát csak férfi, és a gyerekek egy férfit "zsebre tesznek":D

2020. júl. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Nehéz, de kicsit sem lehetetlen. Anyukám orvosként dolgozott 3 gyerek mellett 2 munkahelyen, teljes értékű anyukánk tudott lenni. Úgy, hogy bejártunk mindannyian 20 km-ről. És 1 autó volt a családban, amit apa vitt általában, mert neki is 2 munkahelye volt, és volt, hogy tudott vinni minket reggel, de volt, hogy nem, és akkor busz. Tök jó gyerekkorom volt. Sok logisztika, én is be voltam fogva, mentünk egymásért oviba-suliba, stb. Az is tud jó móka lenni. Jó érzés az önállóság, hogy bíznak bennünk, soha semmi probléma nem volt.
2020. júl. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%

Állandó, rendszeres segítség nélkül LEHETETLEN, ha alkalmazott vagy. Bárki állítja ennek ellenkezőjét, az lényeges elemeket hagy ki az állításából, mondjuk egy bármikor ugrasztható nagymamát elfelejt megemlíteni, vagy hogy ja, apu amúgy rugalmas munkaidőben dolgozik.

Iszonyú sok logisztikát igényel, és elég, ha csak az egyik gyerek szorul akármilyen fejlesztésre, már borul az egész.

Eleve brutál megoldani még egy gyereknél is az iskolai szüneteket. Évente 16 hét! Nem jár annyi szabadság! Nem beszélve a betegségekről. Ki megy táppénzre? Hányszor?

Nem mindegy, hol laktok, nem mindegy milyen messze vannak egymástól az intézmények, ahova járnak a gyerekek, mert lesz olyan időszak, amikor nem egybe járnak, legnagyobb sulis, középső ovis, kicsi bölcsis.

A hármastól azért megkérdezném, hány éves. Ma már 12 éven aluli gyermek nem is közlekedhet tömegközlekedéssel felnőtt felügyelete nélkül.

2020. júl. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

4 *Állandó, rendszeres segítség nélkül LEHETETLEN


Nem lehetetlen, csak nagyon nagyon nehéz.És nincs mindenkinek ugrasztható ember a tarsolyában.


*apu amúgy rugalmas munkaidőben dolgozik


A férfiak nagy többsége nem dolgozik rugalmas időben

2020. júl. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
42%
Amit a 4es irt szinte szorol, szora azt tudtam volna leirni.
2020. júl. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. A döntést nem könnyíti meg, mármint inkább a nem felé terel, és önmagam is inkább abba az irányba mozgok.


A férjem rugalmas munkaidőben dolgozik és tud itthonról is, amúgy egyikünk se helyben dolgozik. Ez úgy működhetne, ha engem felvesznek helyben dolgozni, de ezt előre senki nem tudja megmondani.


Jelenleg tanulok is, úgy, hogy csak férj segít be, és itt a két gyerek. De tény, hogy a nyári szünetek, betegségek sokkal nagyobb teher lesz, mint most, hogy GYED mellett tanulok.


Van tanári végzettségem, ami ugyabár elég családbarát, már ha a szüneteket vesszük, és hogy nem kell estig benn lenni, csakhát... anno otthagytam, mikor még nem terveztünk gyereket.Nem egy könnyű szakma, bár lehet kívülről annak tűnik.

2020. aug. 3. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!