Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne angolos neveket...

Hogyan lehetne angolos neveket adni a gyereknek?

Figyelt kérdés

Mindketten magyarok vagyunk, de angolos nevet szeretnének a gyerekünknek.


Pl. : Brian, Oliver, Christian, Benet, Asher, stb.


Tudom ennek mind van magyar megfelelője, de mi kifejezetten így szeretnénk adni. Lehet ezt így Magyarországon?



2020. júl. 19. 17:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Vannak nevek amit kiejtés szerint lehet adni a gyereknek.

Azt hiszem a Brian-nek van magyarban megfelelője, ilyen formában "Brájen".


Bár leírva magyarban az ilyen nevek nem hatnak szépen, sőt...

De nézz utána az utónév könyvekben.

2020. júl. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Igen, pont ezért szereznénk így mert maga a név tetszik, csak így leírva borzalmas.
2020. júl. 19. 17:06
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak fonetikusan lehet adni, ez a szabály. Ha az egyik szülő külföldi, akkor lehet adni nem fonetikusan is.
2020. júl. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
40%

Kifejezetten cigányok szokása hogy előkelőnek szánt (valójában elcsépelt) idegenül hangzó neveket adjanak a gyerekeiknek. Személyes megjegyzésem, hogy rendkívül giccses, de más külsőségik, szokásaik (zenéjük, építési stílusuk, öltözködésük) szintén az. Annyira ízléstelen, hogy már lerí róla hogy "cigányos".


De visszatérve a kérdésedre, mint az ő példájukból is látszik, IGEN, jogilag, adminisztratív megoldható.

2020. júl. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%
És mitől lesz különlegesebb a gyerek, ha Olivér helyett Oliver, vagy Benett helyett Benet, esetleg Krisztián helyett Christian lesz a neve? Ettől te még hívhatod úgy, ahogy akarod. Az öcsémnek anno volt egy cigány osztálytársa, akinek hivatalosan Ildikó volt a neve, de anyuka kikötötte, hogy hívják Isaurának.
2020. júl. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Peldaul a vilag bármely pontján értenék a nevét. És szerintünk külsőseg is sokkal jobban néznek ki angolosan.
2020. júl. 19. 17:28
 7/23 anonim ***** válasza:
94%
Én szinte egész életemben nemzetközi közegben forogtam. A franciáknak francia nevük volt, a japánoknak japán nevük, a svédeknek svéd nevük stb. Mindenki megszokta, ahogy a magyarokat is hogy ők az Attila, Géza, Zoltán, stb. Neveken nem volt mit "megérteni". :)
2020. júl. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomnak angolul van írva a neve de csak azért lehetett így mert az apukája nem magyar állampolgár. Ha mindkét szülőnek van magyar állampolgársága akkor csak fonetikusan adható ha úgy szerepel az MTA listáján, ha nem szerepel akkor kérvényezni lehet de azt is csak magyar írásmóddal, különben élből elutasítják.
2020. júl. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%
Ha még nem született meg, akkor lehet, hogyha egy külföldi helyen szülöd meg, akkor engedik. Vagy nézd meg az MTA listát: Kevin, Achilles, Brenda, Karen például adható. Nincs bennük ékezet, szóval máshogy írni se nagyon lehet őket, ezen nem tudták a degener.lt szabályukat alkalmazni. :) Adható még az Ahmed, Ali stb. külföldies, nem angolos nevek is. De sok angolos is van. Töltsd le az MTA pdf-es listáját és válogass :)
2020. júl. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

"Peldaul a vilag bármely pontján értenék a nevét."


Nekem magyar nevem van, már 4 országban éltem, most is külföldön élek, és értik a nevemet, mert itt sem hülyék at emberek. Tehát az Olivert megértenék, de az Olivért nem, a Benete-et megértik, de a Benett-et nem, a Petert igen, a Pétert nem? Nekem is van egy ékezet a nevemben, hivatalos iratokon nem használom, semmi hátrányom nem volt belőle. Egyébként minden országban élnek külföldiek, sokkal cifrább nevekkel, mégsincs belőle gond. Egyébként a világ legtöbb országában nem angolosan írják a neveket, tehát emiatt felesleges. Ahol élek, itt például ismerek Mia, Miya, Mya és Maya nevű lányt is, és a Hayley, Hailey névnek is többféle változata van.

2020. júl. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!