Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kórházban dolgozó orvos...

Kórházban dolgozó orvos anyukák!Válaszolnátok pár kérdésre?

Figyelt kérdés

1. A gyerekeitek nem érzik elhanyagolva magukat?

2. Hogy osztjátok be az időtöket?

3. Van GYES?

4. Mennyi a fizetés?

5. Mennyi szabitok van?

6. A férjetekre is van időtök?

7. Ha van kisebb, mondjuk 2-3 éves gyereketek, hogy tudtok foglalkozni velük?

8. A kórházi munkát, vagy a családot helyezitek előtérbe?



2020. júl. 20. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem orvos vagyok, csak munkaügyis, de a GYES az alanyi jogon jár, a GYED, CSED igenylésehez kell munkaviszony.
2020. júl. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

1. A gyerekeim köszönik szépen, nem érzik magukat elhanyagolva. Minden nap beszélgetünk, közös a reggeli és a vacsora, majdnem minden nap van esti mese, és melléjük fekszik valamelyikük, míg el nem alszanak.

2.2 gyerek+munka mellett a férjemmel közösen visszük a háztartást, tehát nem esik kétségbe, ha főzni, esetleg mosogatni kell, és a gyerekeket is remekül el tudja látni ő is. 2 hetente 1x jön egy takarítónő, aki végignyalja a házat, mert arra már nincs kapacitásunk. Nekem simán megér havi 20E Ft-ot az, hogy esténként nem kell még port törölni, meg porszívózni. A kertet néha felveri a gáz, de kampányszerűen gyomlálni is jut idő.

3. Természetesen van Gyes, de azért a normál fizuhoz képest már a gyed is nagy érvágás, a gyes meg nagyon gáz összeg szerintem.

4. A felelősséghez, a munka mennyiségéhez képest nagyon-nagyon kevés. Nyilván vannak jópáran az országban, akik már a felének is nagyon örülnének.

5. Attól függ, mióta dolgozol. 21 nap az alapszabadság + a fizetési osztálynak megfelelő pótszabadság + a gyerekek utáni.

6. Sajnos nem túl sok kettesben töltött idő jut, de ez inkább a gyerekek miatt van. Ahogy nőnek, azért javul a helyzet.

7. 2 évesen bölcsis lett, akkor mentem vissza dolgozni. Szerencsére olyan közegben dolgozom, hogy túlórázni nem nagyon kell (a korábbi munkahelyemen rendszeresen előfordult). Sőt, a kicsi 3 éves koráig fel sem merült, hogy ügyelnem kellene, utána is azt mondta a főnököm, hogy amíg nem szeretnék, nem kell.

8. Bár imádom a munkámat, azért a család az első. Arra azonban figyelek, hogy továbbképezzem magam, és újabb dolgokat tanuljak meg, és sajátítsak el a szakmámban.

2020. júl. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

#2, gratulálok, biztos nagyszerű, és felelősségteljes anyuka vagy! :)

2020. júl. 20. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!