Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemesebb fiatalo...

Szerintetek érdemesebb fiatalon gyereket vállalni, vagy jobb ha már van egy biztosabb pénzügyi háttér a felek mögött, amelyre hosszabb távon lehet alapozni?

Figyelt kérdés

Az én családomban egészen a dédszüleimig visszamenően mindenki járt egyetemre, 30 körül házasodtak, és gyerek is 30-35 év között lett. Nekem pont emiatt fura amikor látom, hogy valaki 20-25,de akár 20 alatt már szülővé válik, de tiszteletben tartom mindenkinek a döntését.


Mi az előnye és hátránya a két esetnek?


Számomra mindenképp hátrány, hogy csak egy egy dédszülőt ismerhettem 4 éves koromig. Egyik nagypapám is fiatalon elhunyt. Többi nagyszülőt ismertem, utolso nagymamam tavaly hunyt el, amikor 24 eves voltam. Bátyám 28 éves, de ő se tervez még egyhamar házasságot.



2020. júl. 20. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Egészségügyi szempontból mindenképpen jobb fiatalon. A mai világban sajnos egyre későbbre tolódik a gyermekvállalás, és sok nő emiatt csúszik le a saját gyermekről. Sokkal alacsonyabb lenne a meddőség aránya, ha nem 35 felett kezdenének el a párok próbálkozni.

De társadalmilag teljesen érthető, hogy nem mindenki tud huszonévesen gyereket vállalni. Én pl. 24 évesen fejeztem be az egyetemet, utána kezdtem el dolgozni, pénzt keresni. Max akkor tudtam volna gyereket vállalni, ha vagy a szüleim segítenek anyagilag, vagy kifogok egy pénzes hapsit, aki eltart. Én meg nem így akartam. Csupasz seggre nem kell gyerek, de azért a másik végletet sem szabad elérni: sokan azt várják, hogy MINDENÜK meglegyen. Olyan meg sosem lesz, aztán szép lassan kicsúsznak az időből.

2020. júl. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Fiatalon sokkal jobb, nekem 28 évesen lett, bánom, hogy nem előbb. Felesleges volt varnunk saját lakásra, mert az úgyis kb 40 évesen jon majd össze, akkor meg már így is úgyis késő gyereket vállalni (számunkra). Amíg kicsik, nincs nagy igényük hogy minden gyerek külön szobában legyen, 10 éves korukig elvannak egymással egy szobában. Az anyagiak és karrier ugyis kialakul idővel, írta is egy cikk, hogy jobb hamar letudni a 2-3 gyereket, és utána komoly karrierbe kezdeni, mint felbehagyni a komoly karriert, amit aztan a gyerekek születése után kb ugyis kezdhetsz elölről. (Nőként)

Én így gondolom, de azt is megértem aki saját ingatlan nélkül nem meri bevállalni, mi be mertük.

2020. júl. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
2es vagyok, azt hozzáteszem, hogy már 5 éve dolgoztam, és utána jött a gyerek, tehát szerintem 2-3 év munkatapasztalat sztem sem árt, mielőtt szülne valaki.
2020. júl. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%
Egyik gyereket 30 alatt szültem, a másikat 30 felett. Bár a kisfiút is huszonévesen szültem volna. Egyébként volt mire szülni. Férjem jómódú.
2020. júl. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindenkinek magának kell mérlegelnie. Nyilván mindkettőnek vannak előnyei-hátrányai, de ezek is lehetnek szubjektívek, nincs örök recept erre. Viszont az biztos, hogy a tökéletes pillanatra várni, amikor a csillagok is együttállnak és minden pöccre megvan felesleges, mert tökéletes időzítés nincs, mindig lehet többet félretenni, tovább várni, még tovább képezni magad, akármi. Nekem 27 évesen született az első babám, legfeljebb max 1 évvel hamarabb vállaltam volna (sokáig próbálkoztunk mondjuk, egyébként ezt is érdemes belekalkulálni, hogy nem mindenkinek jön össze egyből), nem is csak az anyagiak meg az ilyenek miatt, hanem nem is álltam teljesen készen a gyerekvállalásra, és ez is egy ilyen szubjektív dolog, hogy valaki már 16 évesen késznek érzi magát rá, nekem 26 előtt egyértelműen korai lett volna, pedig az élethelyzetem nem változott utána jelentősen semmilyen irányba sem. Az biztos, hogy csak külső tényezők miatt tolni vagy előrébb húzni semmiképpen sem jó és senkinek sem tesz jót.
2020. júl. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
19 évesen szültem az elsőt, majd 21 évesen a másodikat. Nem bántam meg. :) jó fiatalon anyának lenni. 29 éves vagyok, és van egy 10, 8, és egy egy éves gyermekem. Dolgoztam a második gyerek után, építgettem a karrieremet. Szeretem a munkámat, várnak vissza. Persze a semmire nem szültem volna, a férjem jóvoltából alakult így a sorsunk. (Nem, nem egy Andy Vajna, de eleinte ő biztosította a jólétünket, míg nem kezdtem el dolgozni én is) Ha nem működött volna a kapcsolatunk, tudtam, hogy a szüleimre számíthatok. Szerencsére jól megvagyunk.
2020. júl. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!