Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 gyerek felelőtlenség?

3 gyerek felelőtlenség?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok arrol, h felelotlenseg-e 3 gyereket vallalni. Tegyuk fel, h anyagiak megvannak, minden korulmeny megvan hozza. Ket gyerek mar van, anyuka 35, apuka 40. Nincsen se anyagi erv, se semmi, ami ellene szolna, megis felmerul a kerdes, h miert jobb 3 gyerek, mint 2. Jobb-e, kell-e, felelotlenseg-e? Mit gondoltok? Amugy szeretnenk 3. babat, a lelkunk melyen. De neha elbizonytalanodunk. Mi van, ha valami tortenik velunk, stb. #csalad #gyerekek #haromgyerek #testverek

2020. júl. 21. 15:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%

Mi lesz a 2 gyerekkel, ha történik veletek valami? Pont ugyanaz, ami 3-mal.


Amúgy nem gondolom, hogy felelőtlenség lenne, ez a ti privát döntésetek. Ha belefér anyagilag és akarjátok, szerintem ne hallgassatok másokra.


Felelőtlenség az, ha valaki a pucér fenekére potyogtat, vagy klimax előtt három évvel hülyül meg, hogy neki feltétlen gyerek kell, esetleg egy zátonyra futott házasságot próbál megmenteni...

2020. júl. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Miért lenne felelőtlenség..nem is értem a kérdést.
2020. júl. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Mert szoktak mondani, h akkor kevesebb figyelem jut egy gyerekre. Nekem is ket kezem van. Bar jol elunk, de azert megis tobb a kiadas, ami nem kiskorban szamit, de ha mondjuk minden gyereknek akarunk lakast venni..stb. 3 gyerekkel nehezebb a logisztika napi szinten is. Nagyobb auto kell, stb.
2020. júl. 21. 15:57
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez az anyagi része, akkor kalkuláljátok újra, hogy belefér-e, mert akkor ezek szerint lehet mégsem.


Mármint amikor egy ilyen kérdésen gondolkozom, nyilván nemcsak azt kalkulálom bele, hogy meglesz-e a jövőheti pelenka, hanem látom-e reálisan a jövőt, hogy tudok-e nekik valamit adni induláshoz. Szerintem amúgy nem kell lakással a feneke alatt indítani senkinek a gyerekét, de pl. a megfelelő minőségű oktatás az alap.

2020. júl. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Meglenne a 3 lakas. De ha csak ket gyerek lenne, akkor nyilvan, meg tobb jutna nekik.
2020. júl. 21. 16:06
 6/21 anonim ***** válasza:
79%
Miért, mi kéne még nekik? :) Anyagilag akkor biztos nem szűkölködtök, a többi logisztika. Egy 3+ gyerekes családban is tudnak a gyerekekkel foglalkozni tisztességesen. Nem mennyiségi, hanem minőségi kérdés ez.
2020. júl. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
41%

Aki ennyit agyal rajta maradjon 2 gyermeknél 🙂

Lakást maguknak is tudnak venni Pl..

Én ezt sosem értettem, hogy miért kell a szülőnek házat venni a gyereknek.

Lehet mert mi magunk alakítottuk, vettük, senki nem szólt bele.

Kaptunk támogatást, de az nem volt jelentős!

Hát fura világ van 🤨

2020. júl. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%
Három, esetleg négy gyerek még abszolút kezelhető, főleg ha az anyagiak is megvannak, nem felelötlenséf.
2020. júl. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
69%
Nekem 3 gyerekem van mindegyikre jutott idő mindig ha kellett.
2020. júl. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
7-es. Sztem nem agyatlansagra vall, ha nem penztelensegre akarok gyereket szulni, hanem egy-egy lakassal akarom oket elinditani az eletben. Az en szuleim is igy tettek es a parom szulei is. Ennek koszonhetoen hitel nelkul tudtunk indulni az eletben. De nem lettunk ettol elkenyelmesedve, dolgozunk, amit tudunk felreteszunk, a gyerekek jovojere gondolva. Nem allitom, h aki ezt nem teheti meg, az ne vallaljon gyereket, de ha mi megprobaljuk igy, akkor az nem rossz dolog. 1 plusz lakas van egyelore egyebkent, nem vagyunk gazdagok. De van 20+ evunk a tobbire.
2020. júl. 21. 18:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!