Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondolsz a Debrecenben...

Mit gondolsz a Debrecenben (nem) elrabolt gyerekek ügyéről?

Figyelt kérdés
Debrecenben a Vámospércsi út végén lakunk, szinte az élménypark szomszédságában. Hallottuk, ahogy az anyuka torka szakadtából üvöltözik segítségért, de elképzelni sem tudtuk mi történhetett. Elég sok idő múlva jött ki a rendőrség, ahogy magán kívül volt a nő szerintem mentő sem ártott volna. Ma olvastam, hogy mégsem rabolták el a gyerekeket, hanem apukának lettek ítélve. Nekem csak az nem fér a fejembe, hogy hogyha tudta az anyuka, hogy apuka bármikor magával viheti az imádott gyerekeit miért nem tett semmit az ügyben? Állítólag a bíróság semmilyen megkeresésére nem reagált. Egy jól szituált, fiatal anyukáról van szó, nem tudom elképzelni hogyan gondolta, hogy ezt így meg lehet oldani. Azt a szóbeszédet is hallottam, hogy az apuka 3 éve egyáltalán nem találkozott vagy beszélt a gyerekekkel, szegények hogy halálra lehetnek rémülve. Nem értem, ha apuka joggal vitte el őket miért kigyúrt, erőszakos férfiakkal oldotta ezt meg. Szörnyű az egész, hiába állítólag jogosan vitt el őket. Szerintetek van bármennyi esélye az anyának, hogy visszakapja a gyerekeket? Annyira normális nőnek tünik, nem tudom elképzelni, hogy a gyerekek ne lettek volna nála jó helyen. Tudom millió komment van róla a neten, de egy ilyen névtelen oldalon talán őszintébben leírják az emberek mit gondolnak egy ilyen esetről.
2020. júl. 27. 20:48
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
93%
Dobjál már egy linket az esetről.Köszi előre is
2020. júl. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

Van ismerősöm, aki személyesen ismeri az anyukát, elvileg ő állítja, hogy nem jogosan rabolta el őket az apa.

2020. júl. 27. 20:54
 3/33 anonim ***** válasza:
73%
Senki nem tud semmit, csak a találgatás megy, a dumálás össze-vissza. Ha az apának lettek ítélve annak oka van. Nyilván nem az alapján helyezik el a gyerekeket, hogy a közelben lakók milyennek látják az anyát az ablakból. Majd a hatóságok és azok, akikre tartozik, megoldják azt a dolgot, nem kell mindenben okosabbnak lenni az idegeneknek.
2020. júl. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
38%

Ismerősöm ismeri...elvileg állítja... elrabolta... Sok az okos.

Az előbb meg azt írtad, hogy az apának ítélték.

Nem kell kavarni, nem a te dolgod.

2020. júl. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
82%
Tökmindegy kinek lettek ítélve, a gyerekek érdekében nem így kellett volna rendezni ezt...
2020. júl. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Nyilván nem az én dolgom és nem is tudja senki pontosan a részleteket, de mivel tele van vele a média, így lehet véleményem és szerintem kíváncsi lehetek máséra is. Ha nem tetszik tekerjetek nyugodtan tovább, senkinek sem kötelező válaszolni.
2020. júl. 27. 21:03
 7/33 anonim ***** válasza:
72%

1.A faszi 3 évig járt bíróságra, láthatjuk mennyit ért...

2.Anyuka a 3 év alatt olyan magatartást mutatott, hogy örüljön, hogy nem lesz ellene eljárás.


Általánosabban: Egy ilyen kapcsolat rengeteg kompromisszumal jár. Pont spanyol az én párom is, gyerek még nincs, de így is egy élmény összeszervezni egy sima ünnepet is (október végére fix haditerv karácsonyra , külön töltött húsvét egyéb okokból stb. ),kulturális, felfogásbeli, és egyéb különbségekről és problémákról nem is beszélve. Itt nem egy telefonos (!) szakítással, és rendesen megkötött kompromisszumokkal (láthatás, egyéb kapcsolattartás,apuka jöhet Magyarországra ha tud stb.) ez nem történt volna meg.

2020. júl. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
90%

5 és 7 éves gyerekeket ritkán ítélnek az apjuknak, pláne magyar állampolgárokat külföldi szülőnek. Vagyis anyucinak erősen vaj van a fején.

Emellé még jön, hogy jogilag anyuci az emberrabló.

2020. júl. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
44%

Rendkívül érdekes a sztori.

Valahogy olyan érzésem van, hogy anyuka nem százas. Aki hisztérikusan kiborul, amit a fél város hall, majd kiposztolja a rablást, mindenféle részlet megosztása nélkül. Ráadásul nem is tudom, hogy egyáltalán egy szülő hogyan is rabolhatja el a saját gyermekeit. Még ha el is váltak, akkor is van bírósági ítélet a láthatásról, nem? Javítsatok ki, ha tévedek.

Mindenesetre az ügyben nem tudunk mindent.

2020. júl. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
50%
#8 gondolom a szakítás módja nem tetszett nekik (jogosan)
2020. júl. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!