Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több kisgyerekes anyukák: ti...

Több kisgyerekes anyukák: ti mennyit költötök magatokra egy hónapban?

Figyelt kérdés

Kifejezetten kisgyermekes anyukák érdekelnének.

Ruhákat mennyiért és milyen gyakran vesztek?

Mi egyéb olyan dologra költötök, aminek nincs köze a gyerekekhez?


Egy baráti beszélgetés kapcsán merült fel a kérdés, ezért kérdezem, nem a pénztárcákban akarok turkálni :) csak hogy kb. mi az "általános", másoknál mi a szokás :) ?


2020. júl. 29. 11:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
77%

Hát, nekem havi bontásban nincs állandó kiadásom, max most a terhes vitamin. Nagyjából 2-3 havonta megyek fodrászhoz a BioHair-be (4500,-), ruhákat általában évszak elején veszek.

Nekem ami havi szinten elő jön, azok inkább használati cuccok, amiket MAGAMRA költök. Ilyen a Wish-es telefontok vagy valami konyhai felszerelés, bevásárlás közben ha meglátok valami érdekeset, pl akciósak a sütő edények vagy valami finomság most épp jó áron van (Magnum poharas jégkrém 2000 helyett 1000 :D ) stb.

Én inkább úgy látom, hogy a magamra költés az inkább a kényelmi költekezés, amikor megengedhetem magamnak, hogy vásárláskor ne csak a kajának valót vegyem. Ez kb 10-15.000 szokott lenni egy hónapban.

De mi eleve olyanok vagyunk, akik a szabad pénzt inkább fagyizásra vagy valamilyen kirándulásra költjük.

2020. júl. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
85%
Fodrász havonta ami biztos, néha kozmetikus, körmöshöz nem járok. Ruhát akkor veszek, ha kedvem van vagy kell valahová, de sosem turiban. Cipő, táska a kedvencem, azt bármikor. Könyveket veszek magamnak, a kézimunka a hobbim, arra nem szoktam sajnálni. Az elektronikai eszközök, telefon hidegen hagynak, azokat a férjemtől szoktam kapni.
2020. júl. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Fodrászhoz, kozmetikushoz, körmöshoz nem járok. Igaz, gyerek előtt sem.

Legutóbb egy vizsga előtt álló fodrasztanuló fiú vágta le a hajam, tök jó long bob-t csinált :)


Most jelentősen kevesebb a bevételünk, mert bár max GYEDt- kapok, a fizum 4x-ese volt.


Ruhánál olyan "szankcióm" van, hogy amit eladok, azok árán vehetek újat. Így extra kiadás nem nagyon van ebből és alapból felhalmoztam elég nagy ruhatárat az évek alatt.



Kozmetikumokat, sminktermeket azért rendszeresen veszek, de havi max 10 ezret mondanék rá.


Most voltam szoliban nyaralás előtt, hetente 1x, 1000 ft.


Kajából viszont megveszem magamnak, ami jólesik.

2020. júl. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt kihagytam, hogy járunk baba-mama edzésre. Valójában itt én mozgok, így az saját kiadásom.

10 alkalmas bérlet 17 ezer. Havi szinten így kB 10 ezerre jön ki

2020. júl. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Ötös vagyok. Egy magamra költés kimaradt, igaz azt se tudom lebontani havi kiadásra.


Cipőket szeretek nagyon venni. Van amit még nem volt alkalmam felvenni se. Viszont pont amiatt az akciókat nézem. 😖 De én cipőboltban dolgoztam anno, van kedvezményem is, szerintem ez bocsánatos.

2020. júl. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!