Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Szerinetek...

Mit csináljak? Szerinetek normális az ilyen szülő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnapelőtt hozták el a hugomat hozzánk Budapestről vidékre. 15 éves. Az édesanyám közölte velem, hogy mivel egyedül neveli a hugomat nincs más lehetősége kimegy Ausztriába dolgozni. Mivel kiskorú egyedül nem hagyhatja otthon hetekre vagy hónapokra ezért itt lesz nálunk. Kész tények elé állított minket. Azt sem tudom mit csináljak hirtelen.Soha nem jöttem ki túl jól az anyámmal. Van egy nyolc éves lányom utón van a tesó is 33 hetes vagyok jelenleg. Itt a beiskoláztatás a kicsinek na meg a kistesónak is bekell vásárolnom még egy csomó mindent. A hugom a helyi iskolába fog járni valószinűleg mivel Budapest 60 km tőlünk. Az anyám egy forintot nem adott a beiskoláztatására. Ruhát kell vennem neki meg tanszereket. Azt se tudom hol áll a fejem. Azt mondta, ha bejön a munka majd utal nekem visszamenőleg de neki is kell a pénz. Nem közös apátóp vagyunk a hugom apja lelépett évekkel ezelőtt azt sem tudják hol van. Jól keres a párom de én táppénzen vagyok a baba miatt hónapok óta. Eddig elvoltunk nagyon jól így is de most többen lettünk. Azt sem tudom, hogy mit csináljak egy tinivel. Pont ilynekor szakad a nyakamba minden.



2020. aug. 3. 07:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

Uuu ez nagyon szar helyzet!

Talán annyival tudsz magadnak segíteni, ha neten rendelsz tanszereket, mi kb 15 ezer ftból kijöttünk szállítassal együtt!

Plusz egy új cipőt is kapott a gyerek így vagyunk kb 20 körül.


Nekünk is jön a tesó, sztem a picinek ráérsz még vásárolni .


A hugodnak meg (nem tudom, honnan vásároltok), sztem ideiglenesen simán jó KIK-es v Pepco-s ruha is , azok nem olyan vészesek sem árban sem minőségben.


Amúgy nem...anyád nem komplett az fix!

De , ha a hugod normális kiscsaj, akkor ne hagyď cserben sztem . Plusz nyugodtan fogd be a házkörüli dolgokba is. Pl mosogatás, porszívó stb.

2020. aug. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Ez azért nem egészen így müködik. Te nem vagy a lány gyámja, el sem intézhetsz neki olyan hivatalos ügyeket, mint pl.az iskolai beíratás. Hogy gondolta ezt anyád? Vagy ha a kislány elzüllik - ilyen háttérrel sajnos esélyes -, akkor azt majd a te nyakadba fogják varrni? Csp-t továbbra is felveszi utána az anyátok?
2020. aug. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
Hát ez az. Nem is intézhetsz el neki dolgokat. A suliba is kellhet néha olyan aláírás, amihez a törvényes gyám kell pl..
2020. aug. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
36%
Napi troll.
2020. aug. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem ilyen egyszerű. Nem te vagy a lány gyámja, ráadásul bele sem egyeztél, nem varrhatja csak úgy a nyakadba!
2020. aug. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Valóban, még csak be sem irathatod az új iskolába. Ha orvoshoz kell menni, akkor sem lehetsz a kísérője, aki mint gondviselő, beleegyezik 1-1 vizsgálatba, beavatkozásba. Igazából pl az e-receptes gyógyszerét sem válthatod ki.


Mondd meg anyádnak, hogy papírozzátok le, legyél te hivatalosan a gyám, és innentől kezdve pl tiéd a családi pótlék (és a tartásdíj!!!) is a húgod után. Az osztrák is. Azért abból már el lehet indulni pl beiskolázásnál.

2020. aug. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

Ez ordító kamu. Ha meg igaz, akkor ezt nem tehetné meg. Simán ráhívnám anyámra a gyerekvédelmet, ez nem így működik.

De mivel a történet ugye nem igaz, ezért azt tanácsolom töltsd mással a szünidőt kedves kérdező. Tudom szeptemberig bazi unalmas a szünet.

2020. aug. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy gondolta ezt az egészet. Gondoltam, hogy nem tudom beiratni a suliba sem. Tudom, hogy a saját anyám, de ez nem normális.
2020. aug. 3. 08:48
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem kamu kérdés. Még soha nem kerültem még ilyen helyzetbe. Azt sem tudom,hogy hol kezdjek hozzá az egészhez.
2020. aug. 3. 08:51
 10/18 anonim ***** válasza:
48%

Úgy kezdjél hozzá hogy kilépsz a gyakoriról és elolvasod a kötelező nyári olvasmányokat.

Le vagy bukva.

2020. aug. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!