Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire vegyen részt az...

Mennyire vegyen részt az apuka/ a férj a gyereknevelésben, háztartásvezetésben?

Figyelt kérdés

Nálatok mi a munkamegosztás, és ez így ok nektek?

Kérlek, írjátok mellé, hogy otthon vagytok vagy dolgoztok-e, illetve hogy hány/mekkora gyereketek van, köszi! :)



2020. aug. 4. 06:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
44%
A párom 8-4-ig dolgozik vagy reggel 6- tól est 6-ig. Van egy nyolc évesem és most várom a második gyereket. 33 hetes vagyok. Nem dolgozom már táppénzen vagyok. Eddig rendszeresen dolgoztam. A párom csak most segít be a terhesség miatt már nehezebben birom. Normál estben este hazaestünk gyorsan összeütöttünk valami vacsit és elmosogattam, elpakoltam. Ha előbb ért haza ő főzött. Főzni szeret egyébként. Hétvégén mindig takarítottam ilyenkor az övé volt a gyerek. Nem mondom azt, hogy nem segít semmiben. De a női munkát meghagyja nekem.
2020. aug. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
13%
Apuka dolgozik, azzal segít be hogy eltart.
2020. aug. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%

Mindketten dolgozunk, van egy 7 éves fiunk, most jön a kistesó.

Mi kezdetektől együtt csinálunk mindent. Ő is ugyanúgy mosogat, főz, takarít, tereget stb ami kell.

Csúnya is lenne, ha csak rám hárulna minden szar meló után!

Gyereknevelésben is kiveszi bőven a részét, hisz az apja.

Máshogy el sem tudnám képzelni ezt.

2020. aug. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%
40 válasz nem tudott meggyőzni, hogy ne szülj neki gyereket?
2020. aug. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%
Amíg anyuka otthon van, addig az övé a munkák nagy része. Ha apuka szabadnapos, felesben kell mindent végezni. Amikor anyuka dolgozni kezd, szintén felesben. A gyerek nevelése pedig már az első pillanattól kezdve közös feladat.
2020. aug. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
13%
Sosem kértem, hogy házi melót csináljon egy férfi, cserébe a gyereknek átlagon felül jó apja legyen, az igazinál igazibb, az okosnál-okosabb, a törődőbbnél-törődőbb. Ha így tesz addig baj nincs és ameddig a gyereken látom az extra magas törődöttséget apa részről, addig nekem tökéletes ez a felállás. Ezeknek a dolgoknak a megtérülése mindig kamaszkortól kezdve áramlik amúgy is vissza.
2020. aug. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
71%

Jobban szeretem én végezni a házimunkát. Nekem nagyobb segítség ha ő van addig a gyerkőccel.

KB. egy óráig mosogat ami nekem 15 perc és képes úgy porszívózni, hogy kikerüli az építőkockákat....

Pont annyira veszi ki a részét amennyire nekem szükségem van.

2020. aug. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%

Nem gondolom, hogy attól hogy én itthon vagyok ő engem eltartana. Ugyan úgy kapok pénzt én is, mert a szülés előtt dolgoztam éveket.

Nálunk úgy van, hogy 2ig dolgozik. 3 körül itthon van. Akkor elvan a gyerekkel én meg megcsinálom amire nem volt érkezésem addig. A fürdés fixen az övé. Hétvégén a házimunka is közös. Nyilván amúgy én csinálom a javát mert hamarabb odaérek. De pl mikor dolgoztunk mind a ketten, akkor hét közben se volt az hogy mindent én csinálok ő meg döglik.

2020. aug. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk enyém a ruhamosás és az ehhez kapcsolódó dolgok. A férjem utálja, csak ha muszáj akkor csinálja meg.

Általában én főzök, de ha nincs kedvem vagy pl. a gyerekekkel egész nap nem voltam itthon, akkor este a férjem csinál egy gyors ebédet holnapra.

Mosogatógépet ő indítja el este. Reggel én pakolok ki és a nap folyamán én pakolok bele.

Porszívó+felmosás általában én csinálom, de van, hogy a férjem porszívóz én meg felmosok.

Együtt vásárolunk vagy a férjem beugrik munka után.

Reggel ő viszi oviba a gyereket, én hozom el és én viszem úszni stb.

Szóval beosztjuk.

2020. aug. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
53%
Házimunkában semennyire, gyereknevelés meg nem megosztás kétórdése, már ha nevelésen a nevelést értjük. A gondozást (pelenkázás, fürdés, étkezés) úgy osztottuk, ahogy éppen jött, volt, hogy egy hétig ő fürdette este, aztán meg napokig én.
2020. aug. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!