Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Éreztetek így a második baba...

Éreztetek így a második baba előtt? Néha nagyon szeretnék még egyet, máskor úgy érzem, ez nem fog menni...

Figyelt kérdés

Elég könnyű az első gyerekkel, aki most 14 hónapos, és már szóba került, hogy lassan jöhetne a következő, bár még végleges döntés nem született, így még nem próbálkozunk.

Vannak napok, amikor azt érzem, mennyire jó lenne még egy gyerek, úgy lenne teljes a család.

A nehezebb napokon meg azt érzem, ez nekem nem fog menni, nem fogok bírni kettővel és jobb ha nem is lesz.

Ti éreztetek hasonlóan kettős érzéseket? Végül mi lett a döntés? Lett második vagy sem? Megbántátok a döntést?


2020. aug. 4. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, a másodiknál még nem, de a harmadiknál már igen. Vettem egy mély levegőt és megléptük :) A nehézségek elmúlnak, legtöbbször néhány órán belül, a nagy képet nézve viszont igenis fantasztikus, hogy lett még egy.
2020. aug. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ketto total vallalhato. En most ezt a harmadik elott, ha lesz egyaltalan, erzem ezt.
2020. aug. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, én is így voltam. De amikor a lányom 14 hónapos volt, összejött a kistesó. Tervben volt, mert párom mindenképpen szeretett volna. Én is, de néha nagyon féltem tőle, hogy nem állok készen rá. De elég hamar teherbe estem, lányommal anno nagyon nehezen sikerült. De így kellett lennie és nagyon örülök neki. Nem könnyű egy másfél éves gyerek mellett most sem, és tudom, hogy akkor sem lesz az, amikor megszületik. De örülök, hogy így alakult.
2020. aug. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is így éreztem. Terveztük a másodikat is és akármilyen nehéz volt a terhesség, főleg a vége, tudtam és aggódtam, hogy a neheze csak utána jön. És valóban 😅 2,5 éves a nagy, 2 hónapos a kicsi és nehéz nagyon. Viszont próbálom észben tartani, hogy csak az első pár év ilyen macerás, és ezért cserébe életünk végéig 2 gyereket szerethetünk, láthatunk felnőni 👨‍👩‍👧‍👦
2020. aug. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!