Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, kisgyerek mellett...

Anyukák, kisgyerek mellett hogy spóroltok? (pl otthon, bevásárlásnál stb)

Figyelt kérdés

Nem a gyereken, hanem családilag. :)


Kicsit összébb kell húzni a nadrágszíjat, nincs komoly gond (szerencsére), de nem most van ideje a hirtelen, esztelen költekezéseknek.


Szóval a kérdés adott, ki mit csinál, hogy kicsit jobban spóroljon?


2020. aug. 8. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ, eddig mire költöttetek, ami elhagyható.

Lehet kenyeret sütni, zöldséget termeszteni, mosódióval és mosószódával mosni, ecettel és szódabikarbónával takarítani...

Én pl nem szoktam üdítőt meg ásványvizet tartani itthon, nálunk nagyon jó a csapvíz.

Nem szoktam félkész élelmiszereket venni, legalábbis nem gyakran.

Lehet másodkézből venni a ruhákat, tárgyakat, akár játékokat is.

Lehet biciklivel, rollerrel járni autó helyett. Az ilyen mosható pelenkákon és betéteken, intim kelyheken is hosszú távon spórolni lehet, a kérdés, hogy bevállalod-e.

2020. aug. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Azért elég releváns, hogy mennyi jövedelemből mennyi a kötelező havi költség és a maradékot hol szoktad elkölteni, mennyire figyelsz az akciókra, ilyesmi.


Pl nálunk egyáltalán nem lenne szükséges figyelni a pénzre, de attól még mindig keressük a jó lehetőségeket és nem költünk fölöslegesen semmire. Pl ha van közelben Lidl-Aldi vagy egy jobb piac, ott ár érték arányban sokkal jobban lehet vásárolni.


Van e valami hobbitok, amit háttérbe lehet szorítani, ilyesmi?

2020. aug. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Egyik legnagyobb lehetőség a főzés. De ha eddig is te főztél, ez kiesik.

Üdítők, nasik, ruhák (pl nyilván a gyereknek kell új méret, de nem a cukimukit veszed hanem pl az előre csomagolt 3db pólót/bodyt. Tisztálkodási szerekbol dm saját márkás cuccok jók és olcsók. Pelenka, popsitorlo Lidl olcsó és jó.


Igazából a legtöbbet kaján lehet spórolni. Mondjuk egytaletelek ahol kevés hus, sok zöldséget használsz. Persze ez is zöldség függő mert az is rohadt drága lett már. De tényleg a kaján lehet a legtöbbet. Nem esztek máshol csak otthon, vagy amit csomagoltatok. Udito helyett limonádé vagy szorp. Nem vesztek palackos innivalot. Csapvíz is teljesen jó a legtöbb helyen. Nem az ismert márkákat veszed hanem a drogerias saját márkákat. Ilyesmi.

2020. aug. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1# a mosódioval mosas miota olcsobb? 😮
2020. aug. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi úgy tudunk spórolni, hogy csak a férjem fizetéséből költünk, az én fizetésem amióta dolgozok eltesszük (most CSED en vagyok, 4 hónapos babával, aki a második gyerekünk) Férjeméből megy a rezsi meg amire szükségünk van, meg egy fundamenta is vonódik belőle, nem sok marad belőle hó végére, de kijövünk belőle.
2020. aug. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A mosódió kilója 3ezer ft körül van. 5 szemet teszel egy zsákba, de ezt minimum 3 alkalommal használod újra. Hogyne lenne olcsóbb. Még ha mosószódát is teszel mellé, akkor is olcsóbb.
2020. aug. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6 az más kérdés, hogy sz.t sem ér (igen, próbáltam)
2020. aug. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!