Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 éves kisfiam 10 kiló?

3 éves kisfiam 10 kiló?

Figyelt kérdés

1 éves státuszon 8200 gramm 72 cm. 2 éves statuszon 9250 gramm 84 cm. És most lassan (1 hónap múlva) 3 évesen 10 kilo 60 deka, 90 cm a Kisfiam. Azt hozzá teszem bármit készítek, bármivel próbálkozok, annyikat eszik mint egy kismadár. Mindenből csak csipeget. (A húst nem igazán szereti, a darált húst és a virslit ritkán elfogadja. Nem is értem, mert a mi családunk nagy húsimádó.) Mindent próbáltam már, még csak azt se lehet mondani, hogy teletömi magát rágcsával és azért nem eszik, mert ez nem igaz.

1 évesen voltunk gasztrón, mert nagyon keveseket hízott mindig, megvizsgálták de semmi eltérőt nem találtak Nála. Allergia vizsgálat alapján semmire sem allergiás. Soha nem kapott tápszert (egyszer próbáltam, de öklendezve kiköpte), a mai napig anyatejjel táplálom. Mindenféle vitamint kap. Vasat is. Béres cseppet próbáltuk, nem segített semmit. Oviban a társaihoz képest látszik, mennyivel kisebb. Bár Én is mindig nagyon kicsi és vékonyka voltam. Lehet csak genetika? Egyébként meg mentálisan sokkal fejlettebb a kortársainál. (Bár mindenki ezt mondja a saját gyermekéről:))Folyékonyan beszél, szobatiszta éjjel-nappal. Számol 10-ig, az összes szint tudja (még a világos és a sötét szavakat is mondja a színekhez) énekel, változatosan beszél. Nyitott mindenki felé, kicsit sem visszahúzódó. Mint egy felnőttel úgy el lehet Vele beszélgetni. Tehát csak ez a fránya növekedés lenne a probléma. Valaki esetleg hasonló cipőben?



2020. aug. 12. 02:40
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Mindkét fiam hasonló testalkatú volt, 3 évesen 10-11 kiló körül voltak, mindketten teljesen egészségesek.

A nagyobb 6 évesen 18 kilós volt, úgy ment iskolába, utolsó előtti volt a tornasorban. Már 13 éves, 170 centi, 55 kiló, az első 5-ben van, egyáltalán nem sovány már.

A kicsi most 3,5 éves, ő 12 kiló most. Mindent megeszik, de le is mozogja, izmos, vékony gyerek, 98 centi.

Szóval simán lehet, hogy ilyen alkat, én is ilyen voltam gyerekkoromban és az apjuk is, nem meglepő.


Ami nálatok szerintem probléma lehet, az az, hogy még szoptatod. Egy ekkora gyereknek már nem kielégítő az anyatej tápanyag tartalma, eltelíti, tehát nem éhes, de megfelelő mennyiségű és minőségű ételt nem tud mellette enni. El kellene hagyni a szoptatást és normál ételt ennie.

2020. aug. 12. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%

Mivel a magassága egy 2 évesé, nem meglepő, hogy a súlya is...

De miféle ovi, ha egy hónap múlva lesz 3??

2020. aug. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Az én kisfiam is nagyon keveset eszik és keveset hízik. Lassan 4 éves és 13 kg. Szerintem genetika ez nálatok is. Az anyatejjel azért én leállnék már.
2020. aug. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8%
Az enyém nem eszik semmit, csak pufit, meg chips-et, azt se sokat és 16 és fél kiló, ez genetika, nem mondom, hogy ne foglalkozz vele, de már foglalkoztál vele, a vas egyébként nagyon rosszul szívódik fel készítményből.
2020. aug. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%
Nem Magyarországon éltek, hogy ovi? Mo-n nem kezdhetett volna még, mert 3 éves kor előtt akkor kezdhet, ha fél éven belül tölti.
2020. aug. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Ő ilyen picike. Ennyi. A magasságához nem kevés a súlya. Fiam 13,5-14kg volt 3 évesen, 110cm magas.
2020. aug. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem kis növésű csak, mert nem arról van szó, hogy a magasságához képest kicsi lenne a súlya, hanem arányos a súly a magassághoz képest, legalábbis az én lányom 92 cm és 11 kg, és a többi arány is hasonló volt, mint a fiadnál (csak ő meg pont az ellentétje, hogy korához képest nagyon nagy 🤦🏻‍♀️) Ha minden kivizsgalason voltatok, akkor nem tudsz mit csinálni, valószínű később jobban megindul majd a növekedése. Én csak azért nem javaslom a szoptatás abbahagyását, mert nálunk semmit nem befolyásol az étvágyán, jó evő lett, hiába szoptatom mellette, de szerintem nálatok sem változna a helyzet, most meg legalább szopizni szopizik.


Off: úgy tudom ha már bölcsis, akkor hamarabb kezdhet oviban, ha a szülő úgy dönt. Pl nálunk is olyan opció lenne, ha beadtam volna korábban, hogy mivel márciusi 2,5 évesen elkezdhetné az ovit szeptemberben, így márciusban a 3. születésnapján már ovis lenne. Nem bölcsis, így ő csak 3,5 évesen fogja elkezdeni az ovit.

2020. aug. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
A lányaim is kb ekkorák (1 évesen mindketten 69 cm és kb 7 kg, azóta is kb évente 2 kg és 10 centi). Egészségesek, szépek, okosak, csak alacsonyak, mint mi is.
2020. aug. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
36%

Miért a 10 kilón akadsz fent? Az teljesen rendben van a 90 centihez. Se nem sovány, se nem dagi. Teljesen átlagos súly 90 centihez. A 90 centi kevés kicsit egy 3 évesnek. De arányaiban teljesen oké. Valószínűleg nem lesz égimeszelő, de még ez se teljesen kizárt.

Szomszéd kissrác 3 éves koráig sokkal kisebb volt mint a lányom. Eltelt 2 év és most jóval nagyobb, pedig 8 hónappal fiatalabb.

(De azon hogy ovis én is néztem, de biztos nem itt, mert törvény nem engedi. Óvodavezető van a családban és még így se nyomhatnánk be korábban)

2020. aug. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!