Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Második babánál, ha kis...

Második babánál, ha kis korkülönbséggel érkezett és ugyanolyan nemű, miből vettetek újat neki?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt, hogy ha nem volt gond a matraccal, akkor is újat vettetek?

Textilpelusok, ruhák (persze, ha nem voltak bolyhosak) akkor is újat vettetek?


Vagy, mi volt az, az eü-i felszereleséken kívül, amiből sajátot vettetek a kicsinek?


Illetve, játékok miatt nem volt féltékenység?


2020. aug. 12. 15:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Én unokatesóm példáját tudom felhozni, természetesen nem kell új abból, ami már van. :) Úgyis jön majd sok ajándék még a családtól, rokonoktól, az elég.
2020. aug. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kb semmit, cumit, pelenkat, sajat alvos rongyit, kesobb cipot. Februari lanyok 2 ev kulonbseggel. Par evvel kesobb kezdett a kicsi nagyobb utemben nyulni mint a nagy, igy nem ugyanarra az evszakra esnek ugyanazok a meretek, most mar van h az egesz garnitura 128as teli ruha zsakban marad, mert a kicsi nyaron 128as meretu, ez szivas:) de valoban nagyon sokat sporoltunk igy.
2020. aug. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Most fog csak jönni a tesó heteken belül. Annyi ruha van, hogy igazából semmit nem kellett vennem. A nagy nem cumizott, nem használt cumisüveget így az is szinte "új"
2020. aug. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kicsit most elbizonytalanodtam, hogy rossz anya vagyok-e, ha a kicsinek is nem veszek mindenből újat.


De ez biztos a hormonok... 🙈🙈

2020. aug. 12. 15:37
 5/13 A kérdező kommentje:

Nálunk is rengeteg a ruha. A nagyobbat, csak 2 hónaposan hoztuk haza, addig meg kórházi ruhákban volt, így azok érintetlenek.


Csak amolyan rossz érzés kerített, hatalmába, hogy ettől olyan, mintha a kicsit nem várnánk annyira, hogy ha nem vennénk legalább neki is pár új ruhát, textilpelust, matracot stb.


De ez már csak az miatt lehet, hogy túl sokat pörög az agyam, meg nehezen alszom.


Tudom, hülye vagyok. 🙈

2020. aug. 12. 15:41
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy hulye, csak tul sok mindenkinek szeretnel megfelelni, majd idovel elengeded. A kisebbik lanyom most kezd el 7evesen reklamalni hogy o bizony nem szeretne a nagy kinott rozsaszin ruhait viselni (tehat meg mindig nem a hasznaltsaggal van baja), mert o fiusabb. Ezt tiszteletben tartva amelyiknel szol h ez neki mar nem fer bele, azt nem vetetem fel vele. De eddig eltelt 7ev gond nelkul.
2020. aug. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Amiből szükséges.
2020. aug. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor lennél rossz anya, ha ész nélkül szórnád a pénzeteket olyan dolgokra, amikre nincs szükség. Ezért vigyázunk a holmijainkra, és ezért óvjuk őket, mert tudjuk, hogy még jól jöhetnek. Hát, most jól is jönnek.


Egyébként a skandináv országok nagyon gazdag országok, megtehetnék, hogy minden gyereknél bevásárolják a fél Brendont, de környezettudatosak, és ott hagyomány, hogy a gyerekruhák zsákszámra járnak jobbra-balra. Persze mindig megválnak attól amelyik tönkrement, kiegészítik 1-2 darabbal, és továbbadják a "csomagot" a következő kisbabás anyukának. Nővérem ott él 14 éve, és tudom, miről beszélek.

2020. aug. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is körbejárnak így a ruhák, rokonok, barátok között, mindig voltak/vannak nagyon jó darabok is és persze aztán mi is elhasználjuk meg teszünk hozzá. 4 év volt a korkülönbség a fiaim között, sok ruhát örököltek egymástól (és szerintem olyan is volt, ami 10-15 évesként került hozzánk - persze nem body, de mondjuk egy kétszer hordott ünneplő pulóver simán bírja). És amit nem, mert elhasználódott vagy más évszakban volt más méretű, mint a nagytesó azt megvettük. Matracot, ágyneműt is örökölték. Mitől enne más, mint amikor "néha" velünk alszik? Lehet az újszülöttnek is fertőtleníteni a ruhákat és biztos kevesebb vegyszer tartalmaz, mint egy friss gyári Kínából (na meg nem is turkáló, hiszen tudom, honnan van).
2020. aug. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Pelenkából. 🤣 13 hónap van köztük, tényleg semmi más nem kellett. Illetve mi vettünk testvérbabakocsit is.
2020. aug. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!