Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valóban több mindent kellene...

Valóban több mindent kellene itthon csinálnom?

Figyelt kérdés
Többször mondta már a férjem, hogy mit csinálok egész nap itthon meg, hogy milyen jó dolgom van, hogy nem kell korán kelnem. 2 naponta főzök, takarítok, mosok, boltba én járok mindig, postára bárhova kell. Én vagyok egész nap a gyerekkel aki most megy ősszel oviba, akkor van egy kis nyugtom tőle mikor ebéd után alszik másfél órát. Nagy kertünk és udvarunk van de be van füvesitve így vágni kell csak meg locsolni. Locsolni is én szoktam legtöbbször meg kiskertet, kapu elejét én kapálom. 2 évig egy éjszakát nem aludtam végig de azért én miért nem kelek 5.30kor mint ő miért 7kor kelek. Szerintetek igaza van vagy csak irigy, hogy én itthon vagyok vagy mi? Több anyukától hallottam már, hogy náluk is ez a helyzet.

#Gyerek, otthon, család,
2020. aug. 14. 14:28
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem irigy. És nagyon csúnyán viselkedik. Tök rossz olvasni amúgy. Szerintem mondd neki, hogy cseréljetek.. nem 3 évet, csak 2 hetet. Tudja meg milyen nap mint nap minden megcsinálni foglalkozni a gyerekkel.. nincs igaza szerintem
2020. aug. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
85%

Oh, vannak apák akik el se tudják képzelni mennyi mindent kell gyerek mellett csinálni, és még a gyerekre is figyelni kell, el kell látni.

Én amúgy 6kor kelek fel, mert akkor lesz szabad fél órám 🙂

2020. aug. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
88%
Nézzétek meg együtt közösen a 10 nap anyu nélkül c. filmet. Garantáltan felnyitja a szemét.
2020. aug. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
71%

Nem szép tőle ez a viselkedés az biztos. Ilyenkor legszívesebben úgy átadnám nekik egy hónapra ezeket a feladatokat! Birkózzon meg ő egy gyerekkel.

Igaz, hogy nálunk még csak most jön a baba, de a férjem egyáltalán nem engedi, hogy a kertben kapáljak, gazoljak. Azt se szereti ha porszívózok, felmosok...mert majd ő megcsinálja munka után. De azt azért már nem hagyom rá. Ha lassabban is de megcsinálom a főzéssel együtt. Azt sem szereti amikor minden napra jut valami orvosi program, mert ne mászkáljak, ne buszozzak annyit. Én egyébként akkor kelek amikor a férjem...szerencsére 7-kor kel...csinálok neki reggelit aztán mehet dolgozni.

2020. aug. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
84%

Ezzel csak az a baj, hogy otthon mindig is van valamit csinálni, amit gyerek miatt nem egyszerű. Biztos még 5 tételt te is tudnál felírni magadnak.

Szerintem érdemes lenne egy átlagos napod listájával szombaton otthon hagyni a gyerekkel, akkor megtudná, hogy milyen.

2020. aug. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
88%
Ezért jó, hogy a férjem itthon van homeofficeban, és a saját szemével látja, hogy mennyi mindent csinálok egész nap. És hogy milyen nehéz egy babával.
2020. aug. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
85%

Az a baj, hogy nagyon sok férfi úgy gondolja, hogy a házimunka nem munka. Meg te ugye mitől vagy fáradt hiszen nem kell "korán" kelned (igaz csak éjszaka sokszor szinte semmit nem alszik egy anya) meg hát ugye te nem dolgozol, nem keresel. Ő tart el. Mert ugye a csed, gyed az nem fizetés... 🤦

Nekem is volt, hogy megjegyzést tett a férjem, mikor nem értem a dolgom végére. Na mondtam neki akkor cseréljünk. Ja azt azért nem. Másnap mikor mosogattam felhívtam, hogy hallja hogy sír a kicsi abban a max 20 percben. Nem volt több kérdése.

4 Szép nagyon amit leírsz. Az én férjem is ilyen volt míg terhes voltam. Sőt még szülés után is. Jajj ne szaladgálj kedvesem majd én.... Aztán ahogy nagyobb a gyerek úgy kezdik el nem érteni, miért nem ragyog 0-24 a ház. Mert nagyobb gyerek mellett még rosszabb csinálni a dolgokat. Minden érdekli, mindent látni akar, mindig veled akar lenni, csak vele foglalkozz...... Stb

2020. aug. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
84%

Azt tanàcsolnàm neked, hogy hagyd otthon ôt a gyerekkel egy fèl napra legalàbb( nem olyan kicsi màr az a gyerek eddig ez hogy nem törtènt meg ? ) ès kèrd meg, hogy közben porszívozzon fel meg mosogasson el. Mindjàrt màs lesz a gyerek fekvèse. Nàlunk bejött, azota mondta nem cserèlne velem , pedig imadja a lànyàt.

Ô amugy munka utàn csinàl is valamit vagy otthon vagy mindent is te csinàlsz?

2020. aug. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
83%

A férfiak azt hiszik a ház magától tartja rendben magát, nekik nem munka az, amit otthon kell csinálni.

A többség ilyen. A tiéd is a tapló köze tartozik.

2020. aug. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Volt már, hogy csak ő volt vele és főzött, de persze elmosogatva nem volt, minden tányér szanaszét mint egy csatatér, ruhát ki se szedte a mosógépből, gyerekjáték is minden szanaszét, de mégis azóta is piszkálódik. Füvet nyír és kb ennyi hétköznap, 6kor ér haza.
2020. aug. 14. 15:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!