Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én gondolom, hogy Magyaro...

Csak én gondolom, hogy Magyarországon kevés a Csed, Gyed stb?

Figyelt kérdés
A dilemma az, hogy Ausztriában vagy Magyarországon éljünk párommal és hogy hol szüljek. Ma olvasgattam az otthoni ellátásokról, hogy mennyit lehet kapni és megrökönyödtem... Lehet ebből az alamizsnából gyereket nevelni???
2020. aug. 16. 23:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem. Gyereket nevelni abból kell, amit eddig és ezután megkeresel.
2020. aug. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Lehet h a penz nem tul sok, bar szerintem nem is olyan rossz, viszont az egy oriasi ajandek h olyan hosszan jogosult ra az anyuka. Az a 3 ev egy kincs!
2020. aug. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
1-es hát szomorú. Ausztriában nem kell pénzt spórolnod egy gyerek nevelésére, mert bőven elég az, amit az anya kap az államtól. Igen , persze, elhiszem, hogy az egy kincs. Azt hiszem nem fogunk sokáig gondolkodni, hogy lesz. Egyértelműen nem Magyarországon.
2020. aug. 16. 23:44
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
Szuper! Akkor ezt le is tudtad. Csak majd kérdezd meg, mennyit adnak később is, nehogy félre kelljen tenned rá. Hátha felneveli az állam kint.
2020. aug. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Hat nem tudom, te mit nézel, de mi az a sok pénz, amit Ausztriában kapsz? Persze, ha átváltod forintra, biztos soknak tűnik, de itt kint nem az. Csak akkor az, ha előtte nem dolgoztál semmit, de ha előtte volt rendes fizetésed, akkor visszaesés, ahogy Magyarországon is.

Utána meg kapsz csp-t, ami kb arra elég, hogy befizesd az óvoda díját. Egy állam sem finanszírozza úgy az életedet, hogy neked semmit sem kell csinálni.

2020. aug. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Látszik, hogy nem élt még Ausztriában... :)
2020. aug. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Derjaderja ***** válasza:
60%

Az én CSED-em (az ugye 6 hónap) majdnem 400 ezer forint volt, amivel elégedett voltam, de ugye ez a korábbi keresettől függ.

A GYED viszont 160 ezer forint körül van maximálva, ez nyilván nem túl sok, de arra jó volt, hogy a saját magam cuccai (beleértve a kertészkedős kellékeket), a gyerek holmijai illetve "szórakozásaink", illetve a kisebb élelmiszer-beszerzések, valamint a mindenféle családtagok karácsonyi és egyéb ajándékai jól kijöttek belőle, de fèlretenni nem igazán tudok belőle.

Tehát a másiktól való függést nem igazán csökkenti, vagy max csökkenti. Előnye, hogy a cseddel ellentétben lehet mellette mellékes kereseted (a csednél ez szemétség szerintem, hogy nem).

Tényleg jobb mint a semmi, és hogy 2 évig van.

Szerintem sem ebből kell gyereket nevelni, viszont ott ahol nem keres nagyon jó pénzt a férj, illetve vannak jelentősebb járulékos költségek (pl vmilyen felújítás, vahy esetleg a gyerekkel van vmi plusz gond), vagy egyedülálló a szülő,bott azért nyilvàn nem mindegy, mennyi az annyi.

2020. aug. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
Ugy hogy dolgoztok közbe.
2020. aug. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
Csedből, gyedből fel lehet nevelni. A gyes nem sok(ilyen árak mellett semmire sem elég), de én nemsokára gyes mellett megyek vissza dolgozni. Úgy már könnyebb lesz anyagilag. Bizony az a 3 év az kincs, ahogy írja a 2-es:)
2020. aug. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig is Ausztriában éltél, dolgoztál, akkor gondolom tisztában vagy vele, hogy az ott kapott támogatásból mennyire lehet kijönni. Mi külföldön élünk, és bár az első évben az anyuka megkapja a teljes fizetését, 1 év után viszont semmit. Tehát vagy visszamegy dolgozni 1 éves gyerek mellett, vagy nem kap semmit, ráadásul a munkáját is elveszíti. A bölcsi, ovi fizetős 5 éves korig, 2 gyerekkel az anyuka fizetésének jelentős részét el is viszi. És felesleges 2 különböző országot összehasonlítani, mert mi otthon 300-400 ezer Ft-ból simán kijöttünk, itt meg 900 ezer körül van a havi kiadásunk. Nincs már ovis gyerek, úgyhogy könnyebben élünk, de nem minden család dőzsöl. Kisebb városokban ráadásul várólista van bölcsire, ovira, addig meg fizetheted a bébiszittert.
2020. aug. 17. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!