Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megmaradtak a barátaitok a...

Megmaradtak a barátaitok a gyerek után?

Figyelt kérdés
2020. aug. 22. 04:23
A kérdező szavazást indított:
Megmaradt az összes
Volt belőle lemorzsolódás
42 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazon korosztály miatt nem alakult ki szakadék köztünk, kb egy időben jutottunk el ugyanazokba az életszakaszokba. Pár even belül házasodott és vállal gyereket mindannyiunk, ugyanolyanok a hétköznapi örömeink és gondjaink is, nem alakult ki tabu téma sem.
2020. aug. 22. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk abszolút széthullott, kettészakadt a régi baráti társaság. A banda szingli, vagy legalább gyermektelen része (szerencsére ők a többség) ugyanúgy összejár, szervezi a közös programokat és éli az életét ahogy mindig. A gyerekesek viszont mindig eltűnnek, nem lehet már rávenni őket a régi programokra. Egy ideig még fut utánuk, keresi őket az ember, de az ötvenedik lemondás vagy elutasítás után belenyugszik hogy akkor ez ennyi volt.

Abszolút bullshit hogy a gyerek után is minden megy a régiben a barátokkal. A valóság az hogy nem tud, lehetetlen. A barátok élik tovább az életüket változatlanul, te meg egyszerűen egyik napról a másikra kiválsz a csapatból, lemaradsz, eltűnsz.

Olyan értelemben persze megmarad a barátság hogy nem vesztek össze, nem lesztek ellenségek, ha néha összefutottok valahol akkor mindig lesz pár kedves szó és egy vállveregetés, de akkor is, az útjaitok már elváltak. Mások lettek a prioritások, a gyerekkel teljesen lehetetlen a régi életvitel folytatása, a régi baráti körben való aktív részvétel. A gyerek sajnos ezzel jár.

2020. aug. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a régi jó összejövös barátság el fog mulni. Beszéltek, néha találkoztok,de mint előtte ,olyan nem lesz. Nem tud olyan lenni.főleg ha már a gyerek nagyobb, a szülő dolgozik is ,sokszor elég a háztartás meg a munka
2020. aug. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Én pont hogy azt tapasztaltam, hogy ha szervezünk valami összejövetelt, akkor én kétgyerekesként mindig ráérek, mert akkor úgy szervezem az életem. A szingliktől meg hónapokra előre kell időpontot kérni, amit aztán vagy elfelejtenek vagy lemondanak.
2020. aug. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Én is azt tapasztalom, hogy nem igazán műkődik ez a dolog, bár egyelőre még csak a gyerektelen oldalon állok.


De igen, sajnos onnantól kezdve, hogy valahol gyerek születik, sajnos 2 probléma áll fenn:


1. A szülőknek onnantól kezdve soha sehova nem akarnak jönni, és nyilván, ha nincs közös élmény, lazul a kapcsolat is.


2. A szülőnek onnantól kezdve mindig a gyerek a téma, és egy gyermektelen számára ez sokszor unalmas.


Mondjuk most költözés után szomszédolós partin volt, aki kisgyerekkel is eljött, de itt is felmerúlt az a gond, hogy mondja, mondja, mondja, micsoda csoda a gyerek, meg így meg úgy, és egyszerűen mindig visszatért ugyanehhez a témához minden 10 percben.

2020. aug. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#5 Már aki.. Mi tudunk másról is beszélni, időt is szakítanánk, ha úgy alakul utaznánk is. Csak nem hívnak többet, nem érdeklődnek, nem látogatnak. Ha hívom őket, nem érnek rá.
2020. aug. 22. 08:50
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, őszinte leszek, én egyszer sem voltam még olyan gyerekes társaságban, ahol a szülők ne folyton a kisgyerekről beszéltek volna... de nem hibáztatom őket, szerintem ez sokszor nem is tudatos dolog, észre sem veszik.


Masrészt azt is lehet, hogy olyan barátnőid/barátaid vannak, akik szintén szeretnének már babát, csak valamilyen okból nem lehet nekik, és fusztrálja őket a jelenléted emiatt. Ők sem tudatosan csinálják, csak lehet, hogy fáj szembesülni azzal, miről maradnak le és ezért nem hívnak titeket.

2020. aug. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én kifejezetten élvezem, ha kiszabadulok gyerekek mellől, és nem is szoktam másokat untatni vele. Meg a FBot se baszom tele gyerekfotókkal.
2020. aug. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem leépítettek a kisgyerekes barátaim. Én kerestem őket, hívtam őket, érdeklődtem, de kikerültem a "körből" sokkal szívesebben csevegnek a szintén gyerekes barátokkal. Nyilván más lett az érdeklődési körük (bár engem nem zavar ha a gyerekről beszélnek) számomra az a tanulság, hogy ha nekem lesz gyerekem figyeljek jobban a kapcsolataimra.
2020. aug. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én meg a férjem nagyon fiatalok vagyunk (22 és 24) két gyerekünk van. Mi nagyon szeretünk eljárni akár gyerekekkel akár nélkülük. Amikor gyerekek nélkül tudunk lenni akkor leginkább a gyerek témát hanyagoljuk. Viszont nálunk mindig a másik fél mondta le a programot. A velünk egy idősek mindig rohadt elfoglaltak és utolsó pillanatban sose érnek rá. Pedig nem unalmas programokat szervezünk. Szoktunk sört főzni amit egy jó kis grillpartyval spékelünk meg, megyünk moziba, vagy bowlingozni vagy kirándulni. De szívesen beülünk valahova kajálni vagy inni valamit. Szerintem ezek nem éppen babás programok vagy unalmasak. Nekem igazából mind a két félből elegem lett. A ki babás az amiatt nem ér rá, aki nem pedig valami más miatt. A férjem programozó ezért 10-12 órában dolgozik. Én itthon vagyok a két gyerekkel (14 és 1 hónapos) mellette most elkezdtem tanulni, és mindig van időnk egyéb programokra, mert akarjuk hogy legyen. Én ezért állok értetlenül a felett, hogy valakinek nincs ideje semmire.
2020. aug. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!