Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen verseketet, milyen...

Milyen verseketet, milyen verskötetet ajándékozzunk külföldön élő -- mondjuk 8-15 éves -- magyarul is beszélő unokáinknak? --

Figyelt kérdés
Népszerű, ma élő, vagy klasszikus verses kötetekre, művekre gondolok -- amiken a mi nemzedékünk itthon felnőtt. Ugyanis külföldön nem biztos, hogy iskoláikban, tanulmányaik során a magyar gyerekek akárcsak ízelítőt is kapnak ezekből! -- Hoppá: Prózai művek is!!!

2020. aug. 23. 12:22
A kérdező szavazást indított:
Egyetért-e valaki ennek szorgalmazásával?
Élő íróink, költőink válasza is hasznos volna (akár költő, vagy prózaíró, humorista a válaszadó)?
11 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Varró Dani és Lackfi János műveit javaslom.
2020. aug. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Weöres Sándor is jó lehet.
2020. aug. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Egyáltalán szeretnék olvasni? Pláne verseket? Én akkortájt utáltam olvasni, magamtól sose vettem a kezembe egy könyvet se, a versekről nem is beszélve. Egy 8-10 éves gyerek nem fogja megérteni a verseket, kivéve ez alól pl egy Várró Dani, aki külön a gyerekeket célozta meg.

Inkább mesekönyvekkel próbálkozz, Illyés Gyula - Hetvenhét magyar népmese gyűjteményét szerettem, anyuék mindig olvasták belőle kiskoromban, nagyobb koromban is néha elővettem, néha még mindig olvasók belőle, leginkább a gyerekeimnek.

2020. aug. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Én a klasszikusokat meg a mindenféle iskolai kötelezőt semmiképpen nem ajánlom, mert azt a legtöbb gyerek itthon is utálja, és mivel a külföldön élő gyerekek (tapasztalatból mondom) amúgy is gyakran felesleges nyűgnek érzik, hogy magyarul kell beszélnünk/olvasniuk, mindenképp vagy vicces versekkel pl. Lackfi, Varró Dániel, vagy izgalmas regényekkel próbálkoznék.

Az izgalmas regény az hát mindenkinek más, hogyha lány és szereti az il,én "tipikus lányos szerelmes" dolgokat, akkor ajánlom a Szent Johanna Gimit, még a többi Leiner Laura könyvet, azok elég népszerűek. Ha szereti esetleg a krimit: nekem az Ambrózy báró sorozat Böszörményi Gyulától is tetszett. Fiúnak esetleg Skandar Graun bár az nem manapság volt divat. De ezeket mind csak a 15 évesnek, a 8 éves túl kicsi hozzá.

2020. aug. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Esetleg még Rejtő Jenő könyvek, azokat sokan szeretik.

De ez attól is függ, mennyire tudnak magyarul és tanultak-e olvasást egyáltalán. Sok külföldi gyerek nem tanul meg írni a másik anyanyelvén, attól függ, hogy ez mennyire fontos a szülőknek. Ha nehezükre esik magyarul olvasni, nem nagyon fogják kinyitni.

2020. aug. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
7%

Nyilvanvaloan nem tanulnak kulfoldon magyar irodalmi muveket, hiszen Magyarorszagon se tanulnak holland, sved vagy kinai kortars irodalmat, de mindegy.

Átlag 8-15 éves gyerek nem szeret olvasni, pláne nem verseket, úgyhogy előbb meg kellene kérdezni, hogy ők hohy allnak ehhez.

2020. aug. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Imádtam gyerekként olvasni, meg fiatal felnőttként, most is, de nagyon kevés időm van rá.


Mindent olvastam, kivéve verseket meg szépirodalmi műveket.

Azokkal ki lehetett volna kergetni a világból.

Az irodalomórákat gyűlöltem, a verselemzés maga volt a lassú kínzás...


Lényeg a lényeg, ismered az ízlésüket, vagxbha nem, szülőkön keresztül érdeklődd meg és az érdeklődésülneo megfelelő műveket válassz, nehogy mellényúlj.

2020. aug. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%

Én olyantól választanék, aki magyaron kívül más nyelven is alkotott, esetleg európai versek + magyar fordítás a másik oldalon. :)

Pl. Rimbaud Radnóti fordításában jó ötlet szerintem. :) Velük egyébként is viszonylag könnyen azonosulnak a fiatalok.

2020. aug. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
14%
*Legalábbis 15 éves kor körül egy intelligensebb/könyvmoly fiatal már képes lehet értően és élvezettel olvasni. :)
2020. aug. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%

15 éves olvashat felnőtteknek való könyveket is, ha fiú, akkor mondjuk egy Leslie L Lawrence (Lőrinc L László). Ha lány a 15 éves, akkor Vavyan Fable valamelyik humoros könyve. Szerintem mellé lőnétek klasszikussal, vagy verses kötettel.


Kisebbeknek már nehezebb, talán egy Vuk 😬

2020. aug. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!