Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az a minimum, amit szeretné...

Mi az a minimum, amit szeretnél megadni a gyerekednek, amíg otthon lakik nálatok és amivel elindítod az életben, ami hogyha nincs meg, nem is vállalsz gyereket?

Figyelt kérdés

Én erre törekszem: minőségi étel, ruha, játék, sport és különórára lehetőség, ha végzett a felsőoktatási tanulmányaival (vagy szakmájával, ha nem akar egyetemre, fosulira menni) akkor kapna egy indulótőkét, ami remélhetőleg elég lenne egy lakás önerejére.

Plusz jogsi, de mondjuk műszaki cuccokból (laptop, telefon, gamer pc, tv) nem kapná meg a felső kategóriásat újonnan, hanem ha jól működik, használtan, vagy pedig újonnan középkategoriasat. És ezt főleg ünnepre kapná, mert nagyobb ajándékok.


2020. aug. 27. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából ugyanezeket szeretném én is. Illetve a saját szempontunkból az anyagi stabilitás, hogy ne a megtakarításainkból kelljen mindezeket fedezni, hanem simán beleférjen a havi költségvetésbe. És ami a legfontosabb: boldog gyerekkort :) Ha feltétel nélkül szereted, elfogadod, támogatod, azzal olyan készségegyüttessel indítod útjára az életben, amivel bárhol megállja a helyét: önbizalma lesz, egészséges énképe, szociális kapcsolatai. Szerintem ezzel adod neki a legtöbbet, ami bár magától értetődőnek hangzik, sajnos rendkívül sok családból hiányzik, miközben gamingPC és különórák meg vannak dögivel.
2020. aug. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az alapvető dolgokon kívül az oktatás. A tudást senki nem veheti el tőle és azt gondolom, hogy azzal adhatok neki legtöbbet, ha esélyt adok neki olyan skillek, ismeretek megszerzésére, amelyek az önálló, boldog élethez szükségesek.
2020. aug. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, meg ami ennél is fontosabb, hogy azt szeretném, úgy érezze, bármikor számíthat ránk, ha csak egy tanács kell, vagy jó beszélgetés.


És nem fogok kétségbe esni, ha valami nem jön össze az itt felsorolt anyagi javakból, később ezeket úgyis tudja magának pótolni, ha amúgy egy rendes szakmával/diplomaval indul el az életben, vagy utólag még mi is segíthetünk ezekben.

2020. aug. 27. 10:47
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Az alap dolgokba szerintem az oktatás is beletartozik. Elkényeztetni nem szeretném őket, ha valami extrát szeretnének (márkás ruha, gamer pc, jobb telefon) akkor menjen diákmunkázni. Szeretném ha életrevaló felnőtt lenne belőlük, nem akarom elkényeztetni őket károsnak tartom ha mindent megkap egy gyerek. Születésükkor nyitottam mindkettőnek egy számlát, nem lesz nagy összeg mire felnőnek, de talán egy kis segítség, ha lakást akarnak venni vagy még egy szakot el akarnak végezni. Nem szeretném én megoldani az életüket.
2020. aug. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Nem anygai javak, de pénz kell hozzájuk: megfelelő oktatás, külföldi ösztöndíjhoz támogatás (mi olyan szegények voltunk, hogy Erasmus-szal se jutottam ki, mert az nem fedezte a lakhatást, ételt), utazás (tágítja a látókört)...

Lakásban nem gondolkodok. Se autóban. Majd megteremti magának, persze valamennyit ha tudok, kapni fog hozzá. De az egészet már csak elvből se fizetném. Láttam sok-sok elkényeztetett egyetemistát, aki jó dolgában úgy züllött ahogy bírt (kokopartik pl). Mi is züllöttünk, de az anyagi itt is határt szabott.

2020. aug. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Gratulálok az utolsónak, hogy szerinte a züllésnek a pénz szab határt.... Meg a mai világban abban gondolkodni, hogy majd megteremti magának? Néztél te már körül? 30-40+ emberek nem tudnak egy házravalót összeszedni. Ha neked nem lehetett, akkor a gyereknek se legyen? Micsoda hozzáállás, elvből nem fizeted...
2021. ápr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Alapvető dolgokon kívül:-sport amit szeretne csinálni

- oktatás(főiskola, egyetem)

-jogsi

-ha lakást, házat nem is tudunk venni mindenkinek, de addig megyek ameddig mindegyikőjük házába pár millával be tudunk szállni.

-unokáimnak ha lesznek, itt egy komlett birodalma lesz.

Mi még fiatal szülők vagyunk, de keményen dolgozunk azon, hogy mindenük meglegyen. Külön szoba is!!! Ez nagyon fontos nekem, mert Én 20 évesen kaptam külön szobát!

2021. nov. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!


Még kicsik, de azért nem veszünk meg minden szir szart!

Ünnepekre megkapják amit szeretnének!


Ez később is így lesz, de viszont azért már tenni is kell!

Mire gondolok: foglalkozzon a tanulással,ha kell hívunk tanárt is nekik. Azért azt kérem tőlük, hogy próbálkozzanak!

Anya, apa nem cseléd! Koruknak megfelelően segítsenek itthon! Természetesen nem a tanulás és gyermekkor rovására.

De pl 6 évsen már tud hajtogatni a lányom(csak a saját ruháit kell)porszívózni is szokott.

Ezt azért írom, hogy nem csak a fenekük alá csapunk mindent, tegyenek is érte. Igen, kicsik de ezt nem 15 évesen kell elkezdeni!

2021. nov. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!