Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ha 19 évesen...

Szerintetek ha 19 évesen ennyire nincs türelmem a gyermekekhez akkor később (30 évesen) se lesz?

Figyelt kérdés

Van egy kishúgom aki most 3 éves (napra pontosan 16 év közöttünk a korkülönbség). Ő róla tudni kell, hogy nagyon kis ragaszkodó, barátságos szeretetteljes egyénisége van, ugyanakkor erősen makacs, akaratos is és az indulatait mindig úgy fejezi ki, hogy földhöz vágja magát.

Én azt gondolom, hogy ez annak is köszönhető, hogy el lett kényeztetve. Magyarán ha fel akarta magát vetetni ölbe akkor sose mondtak neki nemet, ha pedig követelőzött akkor szintúgy minden hülyeséget megkapott mert szüleimnek nem volt szívük neki nemet mondani. Most pedig, hogy már nagyobb lett képtelenség is neki nemet mondani. Mindig annak kell lenni amit ő mond, különben földhöz veri magát. Szüleim pedig amikor már kezelhetetlen, olyan szinten üvöltöznek vele, hogy egyszer csendháborításért rendőröket ki küldték (pedig nem panelban lakunk)

Teljesen ráment a szüleim idegeire a húgom és azt kezdem észrevenni, hogy ez velem is így van.

Régebben még úgy ahogy le is ültem vele játszani, ma már nem teszem meg. Egyszerűen azt érzem, hogy nincsen hozzá türelmem. Amikor pedig elkezdődik a szokásos cirkusz, az ordibálások sorozata akkor pedig már a fejemet fogom, közbe lábammal rúgdosom a falat és a másik szobából ordibálok, hogy "duguljatok már el a jó büdös k**va anyátokat"

Szó szerint ezt csinálom és azt érzem, hogy fel tudnék ilyenkor robbanni.

Egyszerűen semmi türelmem már a kisgyerekekhez és kerülök minden olyan alkalmat, hogy vigyáznom kelljen rá(juk). Én ezt nem bírom, úgy érzem.


Ugyanakkor pedig szeretnék majd később egy normális családot alapítani legalább 2 gyerekkel és úgy élni mint egy átlagos család. Viszont most jelenleg képtelen lennék arra, hogy én gyereket nevelgessek és k**vára nincs hozzájuk türelmem.


Szerintetek ez fog még változni vagy már a lassan 20 évesen berögzült mentalitásom egy örök életre megőrzöm?


Fiú vagyok egyébként.



2020. aug. 27. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Teljesen más egy testvér és egy gyerek. Máshogy fogsz a gyerekedhez állni. Ez biztos.

Az viszont egy teljesen más kérdés,hogy nem kellett volna a szüleidnek ennyire hagynia ,hogy elfajuljon a helyzet. Kezelni kéne mind a két felet. A gyereket a viselkedése miatt, a szülőket meg meg kéne tanítani,hogy üvöltözéssel semmire nem mennek.

2020. aug. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Saját tapasztalat, hogy a saját gyerekedhez több türelmed lesz:)


Én rákiabáltam unokahugomra, hogy "viki kuss legyen", mert az istenért nem tudta befogni órákon át csak rajtam csüngött. A saját gyerekem extrém problémás és idegesítő, ő még az unokahugomnál is nehezebb eset sokkal, de még nem mondtam neki ilyet, felé több a türelmem.


Egyébként néha mindenki kiabál, de hogy mit mondasz, az a legfontosabb! Ilyen undorítót biztos nem mondanék, de a most azonnal vedd azt fel! az remekül megy hangosan és nincs miatta lelkiismeretfurdalásom, a gyereknek is tudnia kell, mikor milyen érzéseket vált ki a viselkedésével, és jó, ha össze tudja hasonlítani a bosszankodást a dühvel, tehát szintezve vannak a reakcióitok, így a tette súlyosságát is tudja mérlegelni.


Ha nem beszélnétek ilyen trágárul, senki sem hívná rátok a zsarukat. Kiabálni mind szoktunk, ez még a jobb, mint a kézrácsapással/pofonnal fenyegetés, azt csendben szokták, és az a valódi bántalmazó szülői taktika.


Egyébként 3 éves, dackorszak, olvasgass utána, ilyenkor a legrosszabb viselkedésű minden gyerek, 1 év és egy cukorfalat lesz.

2020. aug. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Akkor megnyugodtam, hogy az másként fog érni.

2020. aug. 27. 17:09
 4/4 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is van egy kishugom, majdnem annyi a korkülönbség mint nálatok. Megőrültem tőle sokszor én is, ő is igazi kis elkényeztetett, idegesítő gyerek volt, kivoltam tőle teljesen sokszor. A saját gyerekem elég jófej mondjuk de nagyon durván akaratos és mégis sokkal türelmesebb vagyok vele, sokkal tovább tart a cérna mint a hugommal akit szerintem már felrugtam volna azokért amiket a gyerekem nap mint nap megcsinál. 😅
2020. aug. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!