Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az mégis mennyire normális,...

Az mégis mennyire normális, ha egy édesapa annyira se vette ki soha a részét a gyereknevelésből, hogy nem tudja, mi kell a gyereknek beiskolázásra, és egyáltalán nem tud apaként helytállni? Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Én vagyok az első gyerek, 20 éves vagyok, van egy 12 és egy 10 éves tesóm, én már nem otthon élek, hanem 120 km-rel arrébb. Anyám bekerült a kórházba, és apák maradt a gyerekekkel, de szinte semmit nem tud. Amikor én voltam gyerek, akkor se iskolázott be engem sose, mindig anyámmal mentem. Sose vette ki a részét a házimunkából, amiért anyám a hibás, mert ő játszott házicselédet. Apám csak beült a tv elé munka után, evett és aludt. Egyszer apám elment Sopronba dolgozni kb. Másfél évet, akkor anyámra maradt minden, mint ahogy szokott. Fel se tűnt, hogy nincs itthon, mert ha itthon volt, se csinált semmit. Néha-néha főzött, de rendet rakni maga után nem volt képes, és a főzőcskézéssel még több kárt csinált, mint hasznot. Most éppen a munkahelyemről szabadulni nem tudok, de jövőhéten szerdán tudok majd menni.

Folyamatosan felhív, hogy mit hogy kell. A tesóim szerint úgy mosogat, hogy utána mégegyszer el kell mosogatni. Ráadásul az elején felosztották, hogy ki mit takarít, de apám fittyet hány az egészre, és úgy néz ki minden, mint egy disznóól. Ilyet mond, hogy neki tele van a töke ezzel, meg hogy ő ezt már nem bírja. Hat könyörgöm! Mit nem bír? Csak mosnia meg "főznie" kell. Anyám meg munka mellett csinálta ezt már lassan 25 éve, főzött, mosott, takarított, bevásárolt, csekkeket befizetett, gyereket nevelt, segített a házinkba, ha kellett, és volt, hogy még ezen felül eljárt maszekolni. És ezt 25 évig. Apám meg 5. napja van így, és már nem bírja. Anyámat műtik, nagy hasi műtét lesz, és nem szeretném elárulni, hogy mivel műtik. Ő hetekig vagy hónapokig nem fog tudni csinálni semmit, de gondolom majd megint rá marad minden. A kicsikkel beszéltem telefonon, mondtam, hogy segítsenek az anyjuknak, de apám olyanokkal tömi a fejüket, hogy panelban nincs dolguk, mert ha lenne disznó meg kert, akkor lenne dolguk. Ami hülyeség, mert hova akar kertet meg állatokat? Az erkélyre? Na mindegy. Nem normális, az egyszer biztos. Legszívesebben hazaköltöznék, és kivennék egy lakást a közelben, hogy azért anyámat segítsem, de pont azért költöztem 120 km-rel arrébb, mert nem bírom elviselni apámat, és ha visszaköltöznék, akkor a munkámat ott kellene hagynom, meg folyamatos viták lennének, ami nekem egyáltalán nem hiányzik. Anyám játsza a házicseléd szerepét, mert neki ez így jó, pedig látszik rajta, hogy majd megszakad.


2020. aug. 29. 08:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Szánalmas, de látod anyukádnak ez kellett.

Lenézem az ilyen embereket, van is egy ismerősöm aki nem mossa ki a saját ruháit, a lánytestverei csinálják, mert az női munka 😏 felnőtt emberröl van szó.


Na mindegy, mivel nekem ilyen élethez nem volt kedvem, a gyerek előtt mikor még mindketten volgoztunk, a házimunkába nem "besegített" a férjem hanem fele fele. Utálom a segít szót ebben az esetben.


Meg is lett az eredménye.

Most hogy van gyerek, mindenben részt vett munka után, együtt fürdetünk, szokott babázni, mosogat, stb.


Ennek is meglett az eredménye. Nekem most volt hasi műtétem, és tilos emeljek. Azóta itthon van engem ápolni (bár hamar jobban lettem) és teljes műszakos apa munkát végezni. Mindent legalább olyan jól csinál mint én. Egy percig nem félek vele hagyni a babát. Nagyon büszke vagyok rá, hogy ő a férjem.

2020. aug. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk is van olyan, amit a férjem intéz és van amit én. Nagy bajban lennék, ha az autóval kapcsolatos dolgokat nekem kéne most elintézni.

A gyerekekkel kapcsolatban inkább én intézkedem.


De mindig megbeszéljük egymással ki mit intézet, ettől függetlenül biztos gondban lennénk az elején.

2020. aug. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos ez nem normális, hogy felnőtt férfi ennyire ne legyen életképes, de ha ez így megy már 25 éve, akkor szerintem nem sokminden fog változni.

Most beleesett a sűrűjébe apád, majd megszokja, megtanulja mit kell csinálni.

Édesanyádnak jobbulást kívánok! Neked nyugalmat! Tesóidnak kitartást!

2020. aug. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%

Nem normális, de apám is így működik. Ha anyám egyszer kiesik valamiért, éhen fog halni, de frankón. Egy vajaskenyeret nem ken meg magának, csak szemrehányó tekintettel ül a fotelban, amíg elé nem teszi valaki a szendvicset.

Annak idején a másik tesóm születési dátumát diktálta be az óvodában, és csak anyunak tűnt fel idehaza.

2020. aug. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
8%

Apuka valószínű valamilyen nehéz munkát végzett közben - nem jó, hogy azt nem vetted észre. Most baj van: nehéz neki is, segíts, hogy beletanuljon!!


"apám elment Sopronba dolgozni kb. Másfél évet, akkor anyámra maradt minden, mint ahogy szokott. Fel se tűnt, hogy nincs itthon, mert ha itthon volt, se csinált semmit."

Igen.

De ő kereste közben a kenyérre-valót, nem? vagy kaszinózott és Anyuka a "néha elment maszekolni"-ból tartotta fent a háztartást három gyermekkel???


Segíts neki.


Akár telefonon, akár úgy hogy a már nem csecsemő testvéreidet kéred meg hogy segítsenek. Pont.

Ezt a mesét meg olvasd el és a családnak is, kiemel ebből a vádaskodó légkörből és a beteg anyukát is megnevetteti, amitől joban gyógyul.

"Marad a házban a régi rend" - népmese

[link]

2020. aug. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
*jobban
2020. aug. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Te nem vagy normális! Olvasd már el a kérdést rendesen! Le lett írva, hogy munka mellett. Tehát anyám is dolgozik, nem fogod fel? Pluszba még anyám elment néha maszekolni. Úgyhogy nem tartotta el anyámat apám, és igenis anyám is dolgozott.
2020. aug. 29. 09:03
 8/21 A kérdező kommentje:
És dolgozik is, de most ugye kiesett a munkából, és egy jódarabig nem is fog visszamenni, és a háztartást se tudja csinálni.
2020. aug. 29. 09:05
 9/21 A kérdező kommentje:

"Akár telefonon, akár úgy hogy a már nem csecsemő testvéreidet kéred meg hogy segítsenek. Pont."

Fuss neki még egyszer. Le lett írva, hogy felhív telefonon, mit hogy kell. És beszéltem a testvéreimmel is erről. Csak ugye ezeket nem kell elolvasni. Minek is?

2020. aug. 29. 09:06
 10/21 anonim ***** válasza:
9%
Jól van, nyugi. Segíts, és a mesét olvasd el. Mit dolgozik édesapa?
2020. aug. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!