Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van tervetek arra ha megfázáso...

Van tervetek arra ha megfázásos tünet esetén 10 napig nem mehet a gyerek oviba/suliba?

Figyelt kérdés

Már most rettegek tőle. Ősztől amig nem jön a jó idő lányomnak vagy folyik az orra vagy köhög.


Segítségem nincs,aki anyagilag megfizethető volt eddig bébiszitter miota itt ezva vírus nem meri vállalni hogy vigyáz rá. Mikor bezártak az ovik 1 hónapig nem vihettem ügyeletbe se mert nem olyan területen dolgozom. Szerencsém volt hogy a cég is leállt,különbem fel kellett volna mondanom.


Fogalmam sincs hogy fogja tolerálni a mubkahelyen ha 1 hetet dolgozok 2 meg nem


2020. aug. 29. 14:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Függ a munkahelyedtől is. Ha olyan helyen dolgozol, ahonnan a feladatokat haza tudod vinni, akkor kérjed, engedjék meg hogy otthonról végezd a munkád addig, ne pedig táppénz.

Én ilyen esetekben mindig felajánlottam valamit a kellemetlenségért (más kérdés hogy a gyermek betegség egy általános dolog, nem olyan ami miatt szégyenkezni kellene a munkahelyen....) vagy bevállaltam túlórát vagy éjjel is dolgoztam.

Alapvetően ez a munkahelytől függ. Ha a munka el van végezve, akkor kevésbé fáj a munkaadónak. Amúgy meg mindenki, valószínű nálatok is sokan lesznek hasonló cipőben.

2020. aug. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%

"Szerencsénk" van, hogy a férjem még nem dolgozik, ő lesz otthon a gyerekkel GYES-en, én tudok menni dolgozni. Mire lemegy ez a cirkusz, addigra elvégzi a sulit. (OKJ, új szakma.) Utána ő könnyebben talál munkát, fiatal, egészséges, erős férfiként. A kutya se kérdezi, hogy ki vigyáz a gyerekére, vagy akar-e GYES-re menni.

Ha nem így lenne, nem tudom, hogy oldanám meg. Itt sokan beviszik a gyereket még lázasan, betegen is. Nem hogy orrfolyással... Állandóan beteg a fél csoport.

2020. aug. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Kedves utolsó, igen ez nálunk is így van, de most szabály fogja tiltani, hogy egészséges állapottól eltérően menjen a gyerek közösségbe :( Nálunk is mondták már az oviban.

Emiatt lesz szívás sok embernek.

Pl a fiam allergiás a mostani pollenekre és folyik az orra. Csak remélni tudom, hogy ezt azért felismerik és nem titulálják betegségnek.

2020. aug. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom előbb utóbb kirúgnak!

Nem egy beteges típus, de az orrfolyás kb októbertől májusig tart az oviban.

Tavaly kb 2 havonta megúsztam egy egy hét tpvel. De most h a legkisebb náthás tünetre is 10 napig otthon kell maradnom vele, nem tudom mi lesz.

Egyébként azt sem tudom h mennyi az a tp nap amire kiírhat az orvos. (úgy tudom ennek is megvan a kerete)

Szóval ha a munkáltatóm még tolerálná is (amit nem fog)

Gyári munkás vok, örültem h már azt megengedik h 1 műszakba járjak dolgozni. Nem hogy havonta egyszer majd bejárogatok 😩

2020. aug. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
15%
Normális esetben mindig van terved arra vonatkozóan, mi van, ha a gyerek nem mehet suliba, mert beteg. Ha teszem azt lenne egy pneumoniája vagy egy sérvműtétje, hogyan oldanád meg?
2020. aug. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Engem az is foglalkoztat,hogy oké kirúgnak, de ha a gyerek minden orrfolyással köhintéssel otthon marad akkor meg lesz az éve?
2020. aug. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
98%

#5 egy sérv műtét után is max 1 hónap amég nem mehet. És egynefüggően. Nem úgy h bemegyek dolgozni, számítanak rám, erre betelefonálok h beteg a gyerek (megint), majd egy hétig megint járok, majd megint "bocsi beteg a gyerek" nagyon nem ugyan az.

Egyébként ilyen esetben elmegyek a nagyiért( aki buszozni nem tud már 200km átszálásokkal) és elgozom 2 hétre. De az h havi 2x teszem azt elmenjek érte hónapokon át, nem járható út

2020. aug. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Hát jó kérdés... A naggyal nem gond, 13 éves, rá már amúgy se jár táppénz, nála "csak" azon aggódom, hogy ennyi hianyzassal hogy lesz meg az éve vajon. Az alacsony oraszamu targyaknal, pl ének, rajz, technika, nagyon hamar eléri azt a keretet, amennyit hiányozhat, ráadásul pont ezekből nem is túl jó, rajzból örülünk, ha megvan a hármasa, de volt már kettes is, szóval pont nem jönne jól, ha osztályozó vizsgát kéne tennie belőle.


A kicsi viszont ovis, vele itthon kell maradni. Egyik nagymama még dolgozik, másik már idős, nagypapa szintén dolgozik és veszélyeztetett is, plusz messze is lakik.

Férjem munkahelyén tavasszal is végig be kellett járni, pedig ő pont olyan helyen dolgozik, hogy minden adott a home office-hoz, de nem engedik. Én meg nem tudok itthonról dolgozni, csak akkor, ha mindenki otthonról dolgozik. Ha a többiek bejárnak, rám is bent van szükség. Bajom nem lesz belőle, ha sokat megyek táppénzre, nem fognak kirúgni, de állni fog a munka, na meg ha minden tusszentesnel tíz napot itthon kell maradni, a táppénz keret is elfogy előbb utóbb, a szabim nagy részét meg már ki kellett vennem, csak annyi maradt, amennyi a szunetekre kell.

2020. aug. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a diákoknak fel lesz ajánlva, hogy aki nem nagyon beteg, csinálhatja online. Megkapja a feladatokat, mint 2.félévben és visszaküldi. Ami a tanévet illeti. A kicsikkel otthonmaradásra nincs ötletem se.



Amúgy ősszel nem létezik olyan felnőtt vagy gyerek, aki ne lenne pár hét után picit náthás, orrfolyós, köhécselős legalább pár napig. Vagy akár egész őszi-téli időszakban.

Na most egy nem home officeban dolgozó szülő majd eljön a munkahelyéről a gyereke kettő tüsszentése miatt?



A másik...Ha telefonálok a háziorvosnak, a 18.alkalommal is kiküldi a gárdát takonymintát vetetni és tesztet végeztetni, amikor eddig sem tesztelték le, aki csak "gyanús" volt? Ha nem küldi ki, távolról hogyan fog igazolást adni? Vagy hetente menjünk be a rendelőbe elkapni valamit, mert kell a papír arról, hogy egészséges avagy éppen arról, hogy hiányzik majd egy hetet a biztonság kedvéért?

2020. aug. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
13%
Semmi gond, nagymama sokat fog unokázni a télen. :-) Ráadásul a kisebbik most kezdi az óvodát, tehát papírforma szerint minden vírust el fog kapni.
2020. aug. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!