Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pontosan milyen tünetek...

Pontosan milyen tünetek esetén nem mennél/vinnéd a gyereked iskolába? Hol húzódik a határ a család érdeke és a közérdek között?

Figyelt kérdés

Mi alapján döntöd el, hogy maradjon otthon ő is, meg az egész család is otthon?


Nálunk 5-en vagyunk, 2 felnőtt 3 gyerek. 1 családtag náthás volt 2 napig és most köhög (nem szárazan). Hőemelkedése nem volt, közérzete rendben van.


Most járjunk utána, hogy korona-e, tesztelés az egész bandának és aztán maradjunk itthon 2 hetet, 2 felnőtt teljes munkaideje kuka, plusz a 3 gyerek iskolája (2 kiselsős ikrek, 1 hete járnak iskolába, és egy ovis, aki most szokik be éppen).


Rúgjunk ezért fel mindent, vagy ne foglalkozzunk vele, mert úgy se az?



/Remélem, értitek a hezitálás okát és nem kezdtek el fröcsögni meg gyilkosnak kikiálltani, mint a tegnapi szerencsétlen kérdezőt. Ha csak annyi a véleményed, akkor kérlek, ne nekem meséld el!/


2020. szept. 4. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Maradjon odahaza a köhögős, és menjen el a többi a dolgára. 5 tagú családnál egyszerűen nem fog az működni, hogy minden kuccra 10 napig odahaza legyen mindenki.
2020. szept. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pont ezen gondolkodtam én is, hogy ha 5-en vagyunk és csak havonta 1x valaki köhög, akkor kiesett fél év az életünkből alsó hangon. Pénzről meg egyebekről nem is beszélve.
2020. szept. 4. 09:34
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

En ugyanazt tennem, mint maskor: ha nincs laz, akkor menjen.

Ha iskolabol hazakuldik, akkor elviszem orvoshoz, mondjon o okosat. Ha o javasol tesztet, akkor nyilvan hatosagilag megcsinaljak.

Nem vagyunk szegenyek, de ahanyszor kohog a gyerek, annyiszor 30e Ft-ot nem akarnek kifizetni.

Hozzateszem: nem utazgatunk, nem elunk nagy eletet. Koronavirust leginkabb munkahelyen/iskolaban, boltban, buszon kaphatnank el. De boltba szinte csak en jarok, buszon keves ideig vagyunk. Szoval, ha valamelyikunk kohog, kicsi az esely, hogy eppen a koronavirustol.

2020. szept. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Egyetértek az előttem szólókkal, minden kis köhintésre, tüsszögésre nem fog senki otthon maradni 10 napig, hidd el.
2020. szept. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Én írtam ki kérdést(láz+nátha+allergia) nem tudom hogy jutottak be magánúton tesztre, nekem tünetekkel nem ment, elküldtek, mert csak tünetmenteseket tesztelnek. 10én vittem volna először a gyerekem, de 7én viszem, kicsit korábban, mert 3 napja semmi bajom, még az allergia is szinte teljesen eltűnt, valószínűleg túllihegtem és sima betegség volt, 3 napos láz, tesztet sem érdemel..


Én nem tudom, mi a rosszabb, 5x35ezer+5x15ezer(a fals negatív lehetőség kizárása miatt) plusz vénás vérvétel a gyerekeknek, a kis ovisnak is, vagy kimaradni két hétig valahonnan és veszélyeztetni a munkát, elhúzni a beszokást, behozni a lemaradást.


A doki engem lázzal, megfázásos tünetekkel nem talált alkalmasnak arra, hogy ingyen teszteljen a mentő..


Az egész egy nagy rakás katyvasz, mellette ott van, hogy be is zárják az intézményt, ha egy gyerekről kiderül a covid, akkor nagyobb a szívás, tehát minél többet kellene otthon tartani..


Nem tudom, őszintén szerintem egyik sem jó megoldás és pláne nem fenttartható hosszú távon.

2020. szept. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mi nem utazunk tömegközlekedésen, biciklizünk. Nyilván iskola, ovi van, onnan lehet hazahozni mindenfélét. A munkahelyem privát, vállalkozó vagyok, külön irodám van, egyedül dolgozom egész nap, nem érintkezem másokkal. A párom ugyanígy. Boltba nem járunk, ház körülből van mindenünk. Az a néhány cucc, amit nem mi termesztünk, az kiszállítással jön (pl. tej). Én nem hiszem, hogy mi lennénk a járvány központja, és terjesztenénk bármit, de a gyerekek nyilván összeszednek majd ezt-azt, most is, jövőben is, hiszen közösségbe járnak. Ez elkerülhetetlen volt az elmúlt években is, de ezek 99.9%-a nem korona, hanem minden más.
2020. szept. 4. 09:39
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom van lappangási idő. Tehát ha szerdán pozitív a teszt, akkor már 2 napja megfertőzhette a többieket.

Szóval mindenkit karanténba kéne küldeni, akikkel érintkezett.


Én is azt csinálom, mint eddig. Aki beteg otthon marad, aki még nem, az megy. Ha valaki a családban a korona vírusra +, akkor természetesen mindenki marad.

2020. szept. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Otthon marad a köhögős ha korona tünetei vannak, és ha van kisebb gyerek, arra vigyáz otthon, hogy a bölcsibe, oviba ne vigye be a gyerek.


Teszt után nincs 2 hét karantén, az pont azért van, hogy ne kelljen karanténba menni, kivéve persze, ha pozitív, akkor egyértelműen karantén mindegyiknek!


Ha a köhögős negatívat tesztelt, akkor nem kell a többeknek is teszt, hiszen a nulladik alany negatív, nincs mit továbbadni.


Arról már nem tehetek, hogy sokba kerül az egyébként közpénzből, tehát a ti pénzetekből már egyszer kifizetett teszt...

2020. szept. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#8 úgy tudom, hogy vagy teszt vagy 2 hét karantén. Gondolom nem mindenkinek van zsebben 30 ezer forint csak úgy.
2020. szept. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
95%
Hát én csak küldöm suliba őket, mint eddig. Ha rosszul van, lázas, akkor otthon marad, egyéb esetben nem. Ha hazaküldik, akkor otthon marad, de kis köhögés bármitől lehet.
2020. szept. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!