Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki agresszív szülő volt...

Aki agresszív szülő volt (kiabált sokat esetleg meg is ütötte a gyermekét) hogy tudott megváltozni? Nem ütném meg soha

Figyelt kérdés

de érzem hogy bennem van neha az az ideg ami kitudnÁ hozni belőlem is (emgem naponta agyonvertek ugy nőttem fel és melyen elitelem ).

Anyám is megfogadta hogy soha nem verne meg (őt is így nevelték hogy verték) megis olyanná vált.

Hogy tudom megelőzni? Pszichológushoz járok egyébként is, mert van egy traumás múltam es ebbol adodoan sok selejtes mukodesem . Tökéletes sose leszek de mindig torekszem a legjobbra.

Ismertek olyat aki agresszív volt de sikerült megváltoznia? Most már én is egyre kevésbé vagyok türelmes és nem akarom hogy hasonló is bekovetkezzen , belehalnék!!!



#változás #gyermeknevelés #verés #agresszió #agresszív szulo #megütöttem a gyerekem
2020. szept. 9. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Engem is vertek napi szinten majdnem, volt, hogy 8 napon túl gyógyuló sérülést is szereztünk a tesómmal. Megfogadtam, hogy soha de soha nem emelek kezet a gyerekeimre és ezt a férjemtől sem tűrném el (szerencsére nincsenek ilyen ambíciói amúgy sem). Van, hogy elpattan a cérna mert a gyerek kiborít, ilyenkor inkább elsétálok és otthagyom, magamra zárom a wc ajtót és ameddig megtalál 1 perc alatt le is higgadok. Egyelőre még nem fordult elő, hogy megütöttem volna a gyereket és nagyon igyekszem hogy ilyen ne is lehessen. Próbálom úgy is nevelni, hogy ne fajulhassanak el a dolgok hanem kommunikáljunk inkább normálisan csak azért ehhez még kicsi.
2020. szept. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Férjem kezdte úgy, hogy először is bántalmazott gyerek volt ő is, mégis, amíg a gyerekek picik voltak, 1-2× nagyon rájuk vert. Aztán amikor legközelebb meglátta a gyerek szemében ugyanazt a rettegést, amit ő is érzett gyerekként, amikor készült a pofon, magába szállt és elment pszichológushoz. És egy több éves pszichoterápia által teljesen megváltozott, totálisan megszűnt bántani a gyerekeket és ma nem is kívánhatunk jobb apa-fia kapcsolatot. Bár őt még mindig marja a lelkiismeret, a fiúk nagyon szeretik, tisztelik.
2020. szept. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én csak egy-két alkalommal ütöttem meg a gyerekem, de kiabálni rendszeresen kiabáltam vele egészen kicsi korától. Egyedül neveltem születése óta, sokszor elszakadt a cérna. Aztán elsős volt, amikor megismertem az én szelíd férjemet. Nem egyik pillanatról a másikra változtam meg, ez egy évekig tartó folyamat, és még ma, hosszú évekkel később is formálódom. De onnantól az ő szemével látva gáznak és taszitónak kezdtem érzeni a saját dühöngésem. Nem éreztem többé megengedhetőnek, hogy kiakadjak.

Engem azelőtt mindenki bántott hol verbálisan, hol fizikailag, az apám, szinte az összes pasim, a gyerekem apja is. A férjemmel tapasztaltam meg igazán, hogy ennek nem kell így lennie. Hogy ez nem valami, ami tulajdonképpen természetes, hiszen minden embernek vannak indulatai, hanem egy nem normális dolog, ami egyáltalan nem fér bele a feltétel nélküli bizalomba, szeretetbe, megbecsülésbe. Nem olaszos dolog nagy hangon veszekedni, akár a gyerekkel is, hanem erőszakos és bunkó. Úgy érzem, jobb emberré tett, és hálás vagyok neki érte. A masodik és harmadik gyerekemmel sokkal normálisabban bántam már. Az elsővel még küzdök, mert azért nyomot hagyott benne a kiskora. Jelenleg ő a legagresszívabb a családban, de ő is alakul.

2020. szept. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!