Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi alapján válaszottatok...

Mi alapján válaszottatok bébiszittert a gyereketeknek? Esetleg jobb lenne neki már ilyen kicsi korban is a bölcsőde?

Figyelt kérdés
4,5 hónapos, tudomásom szerint 20 hetes kortól lehet bölcsődébe adni. Nekem 3 hét múlva vissza kell menjek dolgozni a munkahelyemre. Vezető beosztásban dolgozom, nem tehetem meg, hogy többet legyek vele itthon, még a terhességem alatt így egyeztünk meg a szülést követő munkábaállásomról a bécsi nagyfőnökkel. Jelenleg heti 1 napra megyek be pár órára, ekkor bébiszitterre bízom a fiamat. Vele nem igazán találja meg a közös hangot, utána sokkal nyűgösebb, mint szokott, ezért keresnék mást. Szoptatni sajnos nem tudom, hamar elapadt a tejem. Nagyszülők messze élnek és dolgoznak, tehát ők nem opció.

2020. szept. 15. 13:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%

Nincs lehetőség home officera a bébiszitter mellett? Szerintem már az is nagy segítség lehet.


Amúgy én mindenképpen ismerős és ajánlás útján keresnék erre embert, mivel nem heti pár óráról lenne szó, hanem gyakorlatilag folyamatos munkáról. Nem tudom, pontosan mi a munkád, de a bölcsinél azért vannak kötöttségek időben, tehát ha elhúzódik egy megbeszélésed, nagyobb lehet a stresszfaktor, hogy odaérj érte, stb... emiatt én mindenképp inkább a bébiszittert javaslom.

2020. szept. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen pici babánál csak is bébiszitter. A bölcsik zöme be sem veszi a babákat 1-1,5 éves kor alatt.

Nagyon nehéz döntés. Ajánlás a legjobb. Érdemes esetleg fórumokon nézelődni, vagy konkrétan ebben jártas személyt keresni (nyugdíjazott dajka, óvónéni, stb.)

Mivel eddig szinte csak te léteztél a babád számára, ezért senkivel nem lesz úgy el jó darabig, mint veled. Ezt ne is várd. :)

2020. szept. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
Magán bölcsi vagy csana arra az 1 napra?
2020. szept. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos muszáj fizikailag is bent lennem. Apuka tud menni érte időben, ha én nem érnék rá, de én is inkább a bébiszitterre gondoltam. Szerintetek fiatal 20-as éveiben járó lány, aki ilyesmi szakirányban tanul vagy idősebb, tapasztaltabb nő a jobb megoldás? Ti milen szempontok alapján válaszottátok ki a tökéletest?
2020. szept. 15. 13:34
 5/19 anonim ***** válasza:
20%

Mondjuk nem tudom hogy jársz be heti 1x csed mellett dolgozni, ha alkalmazott vagy, mert az picit törvénytelen 😀🤔 főleg ha rendesen visszamesz. Ez engem kizárólag kíváncsiságból érdekel.


Egyébként inkább baby sitter szerintem.

2020. szept. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%

Vezetőként sok a szívességi alapú munkavégzés, amit majd leboltolnak később, nekem ez nem annyira meglepő...


Kérdező, én inkább az idősebb korosztályt javaslom, tapasztaltabbak, türelmesebbek, megbízhatóbbak. Egy aktív, mozgékony nagymama a legjobb.

2020. szept. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
20%
6 na ettől meg törvénytelen. Azt ertem, hogy “megoldják okosban”, de na...
2020. szept. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Derjaderja ***** válasza:
80%

5. Én is vállaltam csed mellé 4db előadást, nem a pénz miatt, hanem mert szerettem volna, ha az enyém marad az a tárgy a főiskolán, meg ők is elégedettek voltak.

Ismerős oktatási cégével szerződtek, aki elküldte nekem a pénzt.

2020. szept. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Derjaderja ***** válasza:
90%

Ez tipikusan az a törvénytelenség, ami bromság.

Ha vki csed mellett elmegy a barátnőkkel kávézgatni, és addig apuka van a gyerekkel, nem törvénytelen. Ha edzeni, műkörmöshöz megy, nem törvénytelen. Ha csak tojik a gyerekre, az se.

Én meg a rossz alvó csecsemő mellett írogattam az anyagaimat és 4 alkalomal leadtam őket.

Semmilyen más énidőm nem volt.

2020. szept. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
55%

En nem mondtam, hogy értelmes. Csak, hogy mégis, hogy merik ezt nagy cégeknél bevállalni, rejtély. Mert kis cégeknél könnyebb azért, ahol nem minden automatizált. Meg pl óraadó is más ha valakinek van vállalkozóija úgy lehet, úgy tudom.

Azért amikor mi nagy auditot kapunk kb kétévente a keresztvizet leszedik rólam olyan kérdéseik vannak. Pl egy 8 órás miért dolgozott 2016 március 12-en 6 órát és hol látják a munkaidokeretben ennek a hiányát- vagy ha nincs akkor hol pótolta a 2 órát. Meg ilyenek. Azért a csed és egyedejű munkabér szamfejtes (ami gondolom ekkor nem történik) nagyon feltűnő lenne.

2020. szept. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!