Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális, hogy a 12. heti...

Normális, hogy a 12. heti genetikai vizsgálatot szonográfus végzi?

Figyelt kérdés
Magánorvoshoz járok, de abba a kórházba megyek a 12. heti ultrahangra, ahol az orvosom dolgozik. Ezt a vizsgálatot nem genetikus végzi?
2020. szept. 18. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Nekem úgy volt, hogy a vizsgálatot szonográfus csinálta, de orvos értékelte ki az eredményeket. Sőt szerintem eleve csak olyan orvos csinálhat ilyen vizsgálatot, akinek van megfelelő uh képesítése.
2020. szept. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem genetikus végzi.
2020. szept. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szonográfus végzi általában, csak bizonyos kor feletti kismama esetén kell orvos.
2020. szept. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nőgyógyim nem csinálhatott 12. Heti ulteahangot ezert elkuldott a korhazba es ott csinalta szonografusi papirral rendelkezo nogyogyi.
2020. szept. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Nekem a dokim volt a korhaz szonografusa ....
2020. szept. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem minden ultrahangot szonográfus csinált eddig, és az orvos csak a leleteket értékelte ki.
2020. szept. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A genetikus tök más. Ő nem ultrahangos szakember, hanem a genetikai rendellenességekkel, azok öröklődésével, szűrésével foglalkozik. Semmi köze nincs az ultrahanghoz.

A genetikai ultrahangvizsgálatot vagy ultrahangos vizsgával rendelkező szülész-nőgyógyász szakorvos végzi, vagy szonográfus.

2020. szept. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A szonografusok jobban értenek általában az ultrahanghoz, mint a nőgyógyászok, úgyhogy ne aggódj.
2020. szept. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!