Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermeknek a személyi igazolvà...

Gyermeknek a személyi igazolvànyhoz kell az apa aláíràsa is. Ha ehhez ö nem járul hozzá és igy nem állitanak ki személyit, az büntetést von maga utàn? Vagy jelenteni kellene? Vagy?

Figyelt kérdés

Elvileg kortól függetlenül kötelezö a szemèlyi igazolvàny.

Az apànak is van felügyeleti joga.

Igy kérik a hozzájáruló nyilatkozatot. Anélkül nem állítjàk ki.

És ha nem írja alà?


2020. szept. 18. 20:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
4%
Kötelező? Nem tudtam, az én babámnak nincsen.
2020. szept. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

"– A hatályos szabályozás értelmében minden magyar állampolgárnak – amennyiben nem rendelkezik más személyazonosításra alkalmas okmánnyal, pl.: útlevéllel – életkorra való tekintet nélkül rendelkeznie kell személyazonosító igazolvánnyal "


[link]


Iskolában is kèrik ugy tudom.


"Fő szabály szerint köteles állandó személyazonosító igazolvány kiadását kérni az a Magyarországon élő magyar állampolgár, aki nem rendelkezik érvényes útlevéllel vagy kártya formátumú vezetői engedéllyel.


Ez alapján a kötelező igénylés nem a 14. életév betöltéséhez kötött, hanem életkortól függetlenül minden magyar állampolgárnak rendelkeznie kell személyazonosításra alkalmas okmánnyal (személyi igazolvány, kártya formátumú jogosítvány, útlevél)."


[link]

2020. szept. 18. 21:35
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is így tudom


De miért ne járulna hozzà?

Milyen okból?


Sztem

Ilyen esetben gyámhivatali engedéllyel

Is lehehet. De ez csak tipp

2020. szept. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

A gyàmhivatal is felügyeleti jog szerint jàr csak el.


Azert nem irnà alà, mert eleve megteheti, hogy nem irja alà.

2020. szept. 18. 21:56
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

"A gyàmhivatal is felügyeleti jog szerint jàr csak el."


Nem egészen. A gyámhivatal ugyanis epp azert van, hogy felülbírálja a szülői felügyeleti jogot és alkalmanként fel is függessze a gyerek érdekében. Evidens, hogy ha a törvény kötelezővé teszi a szemelyi igazolványt, akkor azt a szülő akarata vagy hisztije nem írja felül, ergo a gyámhivatal engedélyezi. De ilyen pl a kiskorú végleges külföldre költözése, házassága, vagy a szülői ház elhagyása, abortusz kérelem elbírálása is. Ezekben a kérdésekben a gyerek érdeke és az utolsó esetben az ő kívánsága a leglényegesebb tényező, ezért ilyenkor nem az számít elsősorban, hogy a szül ő mit akar.

Tehát ha apuka nem hajlandó aláírni, besétálsz a hivatalba és közlöd a problémádat, hidd el, megoldják.

2020. szept. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
A gyàmhivtala is azzal kezdi hogy hozzak rola birosàgi végzést, kié a felügyeleti jog.a gyamhivatal nem irja felül egy szülö jogait. Nem àll a birosàg felett.
2020. szept. 19. 08:30
 7/23 A kérdező kommentje:
De köszi megprobalom a gyàmhatosàgot. Csak elhajtottak màr pàrszor ilyenekkel, amiket apa nelkül akartam intezni.
2020. szept. 19. 08:33
 8/23 anonim ***** válasza:

"A gyàmhivtala is azzal kezdi hogy hozzak rola birosàgi végzést, kié a felügyeleti jog.a gyamhivatal nem irja felül egy szülö jogait. Nem àll a birosàg felett."


De, leírtam,hogy bizonyos esetekben felülírja. Ilyen pl az, ha egy törvény álltál előirt igazolványt akarsz a gyereknek csináltatni.


Amúgy meg ha apuka enniyre nem segítőkész, akkor a bírósághoz kell fordulni és kerni a szülői felügyeleti jogának a felülvizsgálatát

2020. szept. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

A gyámügy határozottan elutasított hogy ebben nem tud segíteni.

Csak bírósági úton intézhetö. Ami nálunk kb 1 év lesz.eddig is évekig ment a per hasonló miatt is.

2020. szept. 22. 08:09
 10/23 A kérdező kommentje:
Ma beszéltem a gyámüggyel.
2020. szept. 22. 08:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!