Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem érdemlem meg hogy szülő...

Nem érdemlem meg hogy szülő legyek!? És nem is akartam ez miatt.

Figyelt kérdés

Nagyon problémás kamasz/fiatal felnőtt voltam. Felelőtlen, nem törődöm, nekem senki ne mondja meg... Sajnos meg is lett az eredménye a felelőtlenségemnek, mert 19 éves koromtól 25 éves koromig 4 abortuszom volt. Most 29 vagyok, végre megtaláltam életem szerelmét, helyre állt az életem, jó munkahelyem, szép lakásom van, és a párom rátért a gyermekvállalásra. Az a baj hogy a fiatal kori problémáim miatt, én úgy gondolom hogy nem érdemlek meg egy gyermeket, és ez miatt nem is szeretnék szülni, mert tudom hogy az élet valahogy megfog büntetni mindenért. A kérdésem az lenne hogy mondjam el neki őszintén, és lesz ami lesz, lehet ez lesz a büntetésem hogy örökre elhagy amiért nem akarok szülni, vagy hazudjak neki inkább valamit, és majd mire megöregszem megbűnhődök mindenért!???

Tudom mit tettem, nem szeretnék miért nem adtad örökbe meg gyilkos hozzászólásokat, mert megkaptam már elégszer!



2020. szept. 20. 12:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem az nem jó párkapcsolat, ahol kérdés, hogy egyáltalán el merd-e mondani neki ezt.
2020. szept. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%
Erezhetoen megvaltoztal, rendezted az eletedet. Ez nagy dolog azok utan, amilyen voltal. Senki se mondja, h nem erdemelsz gyereket, boldog eletet. Ha ugy erzed, vezekelned kell, tegyel valami jot. Segits gyerekeken, adakozz, barmit. Magadat ne buntesd egy eleten at.
2020. szept. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem az élet már ott és akkor megbüntetett, amikor teherbe estél, a felelőtlenségednek az volt a következménye. De hogy nem mondtad el a párodnak, akivel már gyereket terveztek, hogy mi történt? Ez egy nem őszinte kapcsolat a részedről. Nem bízol annyira a párodban, hogy ezt elmondd neki. A helyedben inkább ezen gondolkodnék. Meg azon, hogy miért titkolóztál eddig állítólagos életed párja előtt. Követtél el hibákat, de mostmár ideje lenne csak a jövőre koncentrálnod.
2020. szept. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
81%

Én ,ha a te helyedben lennék elmondanám őszintén a páromnak .

A múlt az a múlt,szerintem már megbűnhődtél a felelőtlenséged miatt,ne utáld és sanyargasd magad . Ilyen nincsen,hogy nem érdemelsz gyereket,az vállal ,aki akar,magánügy amíg gondját viseled és szereted. Ideje megbocsájtanod magadnak a múltbéli hibáid miatt kérdező ,neked is csak egy életed van !

2020. szept. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Derwer ***** válasza:
75%

Az élet/Isten/sors nem egy igazságosztó szerintem, nem kell attól félni, hogym majd egy felső hatalom megbüntet. Te magad alakítod a sorsodat.


A

2020. szept. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 FoxtrotLidérc ***** válasza:
72%

Bocs 6-os, de a kérdés szempontjából vastagon IRRELEVÁNS, hogyan vélekedsz az abortuszról, és jó lenne ha a személyeskedést valahol leraknád félúton... Ez nem az a kérdéskör, ahol ezt ebben a formában meg kellene vitatni!


Kérdező: Ha még nem tetted meg, MOST mondd el a párodnak. És ne félj attól, hogy mit mond majd. Ha tényleg életed párja, akkor nem lesz semmi baj. Tessék megpróbálni! És ne rágódj a múlton. :)))

2020. szept. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Derwer ***** válasza:
82%

#7 folytatása, mert félbeszakított a rendszer...

Tehát bár a gyermekek hasonlítanak a szülőkre, de a természetük nagy része nevelés kérdése. Ha te másképp neveled a gyermeket, mint ahogy téged neveltek, valószínűleg más lesz a gyerek is.

Sőt, mivel volt egy ilyen problémás időszakod, lehet sokkal jobban át tudod érezni a gyermek ilyen jellegű problémáját (ha lesz) és jobban át tudjátok vészelni.


Tehát nem állnék ilyen negatívan a dolgokhoz.


32F

2020. szept. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
72%

Amíg bünteted magad és azt érzed büntetést érdemelsz, addig nagyon sérült vagy lelkileg..

Egy jó szakber ki tidna kezelno, hogy el tudd fogadni a múlt tévedéseit.


Akkor nem éreznéd akadályát a múltbéli dolgaid miatt a gyerekvállalást..

2020. szept. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolónál a pont. Ha majd olyan bizalmi szintre jut a kapcsolatod, akkor nem lesz kérdés, hogy mersz-e beszélni a pároddal ezekről a dolgokról.
2020. szept. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak neki kellene elmondanod, de érzésem szerint egy pszichológussal át kellene beszélni ezt, mert lehet, hogy pszichésen is gátolva van benned a teherbe esés.
2020. szept. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!