Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy oldjátok meg a munkát...

Anett80 kérdése:

Hogy oldjátok meg a munkát egyedül reggel 7óra és du fél 5 között egy óvodás gyerek mellett?? (4 éves) Az én feladatom hozni-vinni az oviból, apuka nem segít!!! Szinte lehetetlen küldetésnek tűnik!!!

Figyelt kérdés

A vendéglátásban és a kereskedelemben van több éves szakmai gyakorlatom és végzettségem is. Onnan mentem Gyesre, ami most lejárt.A régi helyre nem tudtam visszamenni mert megszűnt a cég (csődbe ment),így új munkahelyet kell keresnem. A probléma hogy mindenhol napi 12 órát kellene dolgozni, hétvégeken, ünnepnapokon is, már 6 különböző állásinterjún voltam és egy munkát sem tudtam elvállalni, mert nincs, aki a gyerekre vigyázzon!! Aldis munka, Tescos, Deichmann cipőbolt, Spar, Lidl, Interspar, stb. hiába a sok éves gyakorlat ha vállalhatatlan a munkaidő!!! A részmunkaidős munkát is már tömbösítik, ez úgy néz ki, hogy a heti 20 óra nem 4X5 óra, hanem 2X10 óra, 2 napba sűrítve. Tegnapelőtt "világosítottak" fel erről az egyik állásinterjún.

Már nem számolom, hány helyen próbálkoztam és reménytelen. A nagymama sem vállalja, hogy minden nap ő hozza-vigye a gyereket, este 10ig babysitterkedjen minden nap,még a hétvégeken is,egész nap, erről hallani sem akar!!! Csak max. 2X hetente, pár órára (3-4órára) Ez miatt már nagy viták voltak!!! Home Office-ban sosem dolgoztam, nincs gyakorlatom benne, egy ősrégi számítógép van otthon, ami már erre nem is alkalmas.

Egyszerűen nem tudom, hogy mit tehetnék ebben a helyzetben.... a babysitter drága,azt nem vállalom,hogy minden nap és hétvégeken babysitter legyen, mert rámenne a teljes fizetésem!!! Itt nem csak egy pár óráról lenne szó, a munkaidő jelentős részéről, ezért túl drága ez az opció.

Sokszor gondolkozom, más nőknek is van gyereke, azok hogyan oldják meg??? Nekem nincs különleges, ritka szakmám, sosem dolgoztam otthonról. Szakács, eladó, péntáros-árufeltöltő voltam...



2020. szept. 22. 11:38
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
25%
Nem tudom!!!4!!NÉGY
2020. szept. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
73%
Hol van apuka?
2020. szept. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
88%
Szaladva. 7kor beadod a gyereket bölcsibe, vagy akár előbb és futsz a munkába. Hazafele ugyanez, végzel és futsz a bölcsibe.
2020. szept. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
81%
Például nem 10-12 órában dolgozunk gyerek mellett. És nem egyedül kell, ott van a feleségem is.
2020. szept. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Elváltam, idén januárban.... Sajnos így alakult. Erről nem szeretnék beszélni.
2020. szept. 22. 12:10
 6/29 A kérdező kommentje:
Én sem akarok napi 10-12 órát dolgozni, tudom jól, hogy ezt nem lehet kisgyerek mellett, de nem találok munkát reggel 7 és du fél 5 között...
2020. szept. 22. 12:12
 7/29 anonim ***** válasza:
30%

Sajnálom,hogy elváltál!!!

Nehezen,de meg fogod oldani!!!

De az exed nem akar segíteni??? Mert akkor az jó lenne!!!4!!NÉGY

2020. szept. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
98%
Attól, hogy elváltatok még segíthet a gyerekre vigyázni.
2020. szept. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
88%

Lehet, hogy nem a vendéglátásban és a kereskedelemben kellene próbálkozz, hiába ebben van tapasztalatod.

Talán meg lehetne próbálni valamilyen irodai munkát. Az írásod alapján értelmesebbnek tűnsz sok irodai dolgozónál.

Talán így még homeofficera is lenne lehetőséged. Egy használható asztali számítógép már nem olyan drága, még az is lehet, hogy valamelyik ismerősöd tud adni egyet, amit már lecserélt. Hamar bele lehet tanulni és ezt később máshol is hasznosíthatod.

2020. szept. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
86%
Esetleg tanulhatnál valamit amit napi 8 órában gyerek mellett is tudsz végezni. Én ugyanífy voltam mint te, váltottam.
2020. szept. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!