Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek hasznos dolog...

Szerintetek hasznos dolog baba/gyerek mellé egy szárítógép?

Figyelt kérdés
Novemberi babánk lesz, már nagyban mosok, vasalok, pakolok. Megmondom őszintén utálok vasalni, pedig havi 1x muszáj, hiába veszem le minimumra a csavarást, néhány póló, ing totál gyűrödt, olyan idegesítő..Már mosógépszerelőt is hívtam, mutattam neki hogy szedem ki a pólókat a gépből,de azt mondta tökéletesen megy a mosógépem, semmi baja. Ha kevesebbet rakok bele sem segít,muszáj vasalnom. Most hogy jön a baba ugye mindent vasalok neki az utolsó kis zokniig. Nagyon sokan dicsérik a szárítógépet, télen pláne jól jönne (panel). Állítólag a gőz miatt vasalni sem kell a ruhákat, ez igaz? Kicsit félek tőle, nemhogy csalódom, kb 180 ezerig gondoltam venni, azok már szerintem jók. Mosogatógépem Bosch és imádom, pedig nem hittem el milyen jó dolog lehet. Kolléganőm szerint a szárítógép is ilyen csoda masina, amit ha teheti az ember vegyen meg. Akinek van otthon mondjon valamit a témáról, köszi!
2020. szept. 24. 16:25
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
87%
Nekem nincs de a gyerek miatt en is elgondolkoztam rajta. Ismerosoknel nagyobb gyereknel is hasznos, nalunk a sok para okozott peneszedest is a hazban.
2020. szept. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
51%
Ha nagyon akarsz vegyél, az AEG mosó-szárítógépekről hallottam eddig a legjobbakat. Vasalni babánál elsősorban nem a gyűrödtség miatt szoktak, hanem a fertőtlenítés miatt, a magas hő megöli a bacikat. Erre amúgy teljesen jó a szárítógép is vagy fertőtlenítő mosószeradalék. Én vasalni kb fél éves koráig vasaltam, utána csak a gallérokat vagy a kényes anyagot.
2020. szept. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
85%

Amit a második írt, annyival egészíteném ki, hogy a mosó-szárítógépek nem jók, ugyanannyi energiával nem bírja el a két funkciót a gép, engem lebeszéltek róla.

Nekem külön van szárítom, és óó, imádom.

Nem kell teregetni, csont szárazra szárítja a ruhákat, és annyi szöszt leszed a ruhákról, hogy ne tudd meg.. sokkal puhábbak és illatosabbak a ruhák.

De a vasalást nem pótolja pólóingeknél és ingeknél, azokat vasalni kell, de sima pólokat, pulcsikat, nadrágokat, sőt ágyneműt, nem kell, azt gyűrődésmentesen veszem ki belőle.

Nekem a jobb kezem, electrolux amúgy.

2020. szept. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
87%

Őszintén szólva ezt a vasalás-fertőtlenítés mániát nem tudom megérteni. Már nem az udvaron a lavórban lögyböljük a ruhákat, hanem minden háztartásban ott a sokprogramos automata mosógép. Tökéletesen elég, semmiféle plusz fertőtlenítés nem indokolt. Vasalni max a gyűrődés elkerülése miatt vasalok...


Ettől a szárítógép nagyon hasznos, főleg télen, mert megelőzi a penészt és helytakarékos a szárítóhoz képest. Sajnos nekünk nem fér be, de a következő mosógépem kombi gép lesz emiatt.

2020. szept. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Első na igen... Az is kellemetlen. Nálunk penész nem volt, de ahol télen száradtak a ruhák ott lecsapódott a pára egy csíkban a sarokban fönt. Hiába szellőztettem. A szakember pedig mondta, hogy akár 2 nyár is kell ahhoz, hogy kiszáradjanak a falak teljesen a lakásban(2 éve teljes lakásfelújítás volt, amikor megvettük). Beruháztunk egy Klarstein páramentesítő kütyüre, ne tudd meg mennyi vizet összeszedett a levegőből...

Kettes:persze, tudom, hogy a fertőtlenítés a lényeg, a baba cuccok 80% a nem volt gyűrödt végképp...Engem lebeszéltek a kombinált gépről, külön állítólag jobb a kapacitása és a hatékonysága is. Jaj nem tudom :)

2020. szept. 24. 16:39
 6/33 anonim ***** válasza:
46%

nahh, én úgy csinálom, hogy kiteregetek, és amikor már csak egynegyedéig nyirkos, akkor mennek a cuccok szárítóba, kb fél órára. ha megfelelő ütemben szedem ki - ez alatt azt értsd, hogy a program lejárta után, még melegen kiszedem a ruhákat, és azokat össze is hajtogatom -, akkor valóban nem kell vasalni

max. az uradnak az ingeit, de azokon is könnyű a vasalóval átfutni


természetesen teregetés nélkül is beteheted a ruhát a szárítóba, de akkor tovább tart a szárítás és a szárító elég sok áramot zabál (legalábbis az enyém)

2020. szept. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
44%
Egyik ismerősöm mondta, hogy ugyan praktikus, de nagyon hamar kifakítja a ruhákat. Másik ismerősöm nagyon elégedett vele. Nekem nincs tapasztalatom mert családi házban élek és tavasztól őszig kint száradnak a ruhák a napon, télen pedig a cserépkályha mellé rakom a szárítót.
2020. szept. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
78%

volt nekem valamikor mosó-szárító, tényleg nem vált be. a két különálló az jobb

a fertőtlenítést pedig - ha ragaszkodsz hozzá - meg lehet oldani pár csepp teafaolajjal az öblítőtartályba öntve

2020. szept. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
73%

Mi is akkor vettük, amikor megszületett a babánk.

Nyári időszakban nem használom, de télen egy àldás. Vasalni van, hogy kell utána, de alapvetően szépen kifújja a ruhákat.

Én nagyon szeretem.

Nálunk nem utolsó sorban a penészesedés is megszűnt azóta.

2020. szept. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
75%
Én nem vasaltam semmit, már nem szükséges, régen nem tudott 60,90 fokon mosni a mosógép, akkor kellett a vasalás, szárítógép nekem nem hiányzik, de ez mindenkinek egyéni.
2020. szept. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!