Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munka nélkülim jövöhónap...

Munka nélkülim jövöhónap elején lejár! Meddig lesz utána még TB-m?

Figyelt kérdés
Pozitivat teszteltem, de lejár a munka nélkülim, ilyenkor hogyan tovább?

2020. szept. 25. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
A terhesgondozás TB nélkül is működik. Pénz viszont legközelebb a GYES fog járni szülés után.
2020. szept. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tb nélkül is meg fognak vizsgálni, vagy a végén adnak egy " szép" számlát? Mert ha úgy van inkább fizessük a Tb-t
2020. szept. 25. 15:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogják látni hogy nincs tbd, receptírásnál szólni is fognak. Azt hiszem 45 napig még lesz de inkább fizesd magad után.
2020. szept. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sógoromnak sincs tbje de évek óta .. korházba került és kapott egy 300ezres csekket rá pár hónapra rá .
2020. szept. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hol lehet igényelni, hogy fizessem magam után? Netet bújtam, de semmi..

Esetleg E-mail cim vagy telefon szám ?

2020. szept. 25. 15:31
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nav-nál. Bemégy és kérsz csekket.
2020. szept. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen be kell menni mert egy nyomtatványt kell kitölteni.
2020. szept. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miután lejár, 45 napig van türelmi idő. Ebben az időben érdemes elintézni a tb-t. Nav-hoz bemész,ott mondod hogy lejárt és szeretnéd magad után fizetni. Ki kell tölteni egy papírt. Kis időn belül küldik a csekkeket, általában egy évre eleget küldenek ki. Általában minden hónap 10.-éig kell befizetni. Havi 7710 Ft lesz ha jól emlékszem. Remélem tudtam segíteni:)
2020. szept. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elvileg lehet kérni, hogy egy évig az állam fizesse helyetted, nem tudom ez működik-e még.
2020. szept. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából mindent leírtak előttem.

Összegezve: a biztosítási jogviszony (mukanélküli) megszűnése után még 45 napig biztosított vagy. Utána a NAV-nál lehet intézni, hogy fizesd magad után, ezt megteheted személyesen, de online is van rá lehetőség.

Önkormányzat hatósági osztályán lehet kérvényt benyújtani, hogy fizessék helyettes 1 évig, de ennek mindenféle feltétele van, illetékes önkormányzat honlapján nézz utána vagy hívd fel őket telefonon. Ezt érdemes a 45 napon belül rögtön elkezdeni intézni, hogy elutasításesetén ne csússz ki az időből a NAV-nál.

2020. szept. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!