Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitől függ,hogy kinek lesz...

Mitől függ,hogy kinek lesz szülés utáni depressziója,és ez annak számított?

Figyelt kérdés
Én is furcsa voltam utána,de én azt még normálisnak mondanám,de elbizonytalanodtam. Nem kívántam semmit enni, babám aludt jól éjszaka az elejétől,én éberen forgolódtam. Nem voltak olyan gondolataim h megbántam,vagy h nem akarom ezt az egészet,csak izgultam h minden jól mennjen. Olyan volt 1szer h aludtunk,kislányom felsírt,felriadtam rá és mintha arcul csapott volna a valóság,'h bakker tényleg nekem van egy gyerekem aki bármikor felsírhat.' Na ez nagyon rossz érzés volt, vagy csak mélyen aludtam,lényeg h utána sokáig nem mertem nagyon elaludni,mert rossz volt erre felébredni. Hasfájós volt mikor sírt és már mindent próbáltam mégse nyugodott meg nagyon ideges voltam magamra h ilyen béna vagyok,akkor néha sírtam. Ez depresszió volt?

2020. szept. 25. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem volt depresszió, legfeljebb baby blues, az minden nőnek van szülés után.
2020. szept. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hozzá kell szoknod, nagy változásokon mész keresztül, kimerült vagy.
2020. szept. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem depresszió. Én az voltam. Sőt valószínűleg volt egy kis pszichózisom is,ami még a depressziónál is durvább. Tévképzetek mellette öngyilkossági gondolatok és egyáltalán nem volt bennem szeretet a gyerekem iránt még az ellátása is nagyon nehezen ment. Nem tudtam enni, aludni. Folyamatosan sírtam,dühkitöréseim voltak. Úgy érzékeltem, hogy a gyerek direkt csinálja, hogy engem kikészítsen idegileg. Valószínűleg megúsztam volna ezt az egészet,ha egy szép szülés élményem lett volna és nem egy sürgősségi altatásos császár,ami után mindketten az intenzíven ébredtünk, aztán majd csak 3 nap múlva láttam a lányomat,mert volt egy kis agyi keringési zavarom a lányom meg nem sírt fel, oxigént kellett kapnia, néha elfelejtett levegőt venni ,így nem igazán merték oda adni. A kapcsolatunk rosszul indult. Nem volt meg a kötődés. Azt sem láttam, amikor megszületett. Egy kép sincs róla,mert a páromat nem engedték be a komplikációk miatt. Szóval kaptam úgymond egy gyereket, akiről tudtam, hogy az enyém,de mégis bárki gyerekét is oda adhatták volna,mert fogalmam sem volt róla, hogy hogyan néz ki. Haza mentünk és fizikailag és mentálisan is nagyon sz*rul voltam. Aztán a többi csak jött. Azt hiszem, hogy a férjem támogatása nélkül nem ment volna. Biztosan volt vagy 3 hónap mire jobban lettem és bele rázódtam az új szerepbe. Azóta imádok anya lenni és a kislányom egy csodálatos 18 hónapos egészséges emberke,aki a legfontosabb nekem. Szeretnék második gyereket,de ettől rettegek, hogy mi lesz a szülés után...így elengedtük egyelőre ezt az egészet. Nem akarok haragudni a gyerekemre irracionális dolgokat gondolni és látni. Nem akarom, hogy megboruljon az elmém újra, ráadásul fizikailag is átélni azt ami volt. Aki nem volt benne az nem tudhatja, hogy ez mennyire nehéz és bonyolult dolog.
2020. szept. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%

Amit te éreztél az messze nem depresszió.

Engem nem közvetlen szülés után fogott el, hanem kB fél évvel később.

Szülés előtti héten közölték velünk, hogy egyoldalú szerződésmódosítás miatt el kell költöznünk a szolgálati lakásból. 2 hónapot kaptunk rá december elejétől számítva (kilakoltatási moratórium ide vagy oda, menni kellett egy újszülöttel, mert másnak az a lakás jobban tetszett, mint a 2 utcával arrébb lévő üres ingatlan)

Család és barátok távol, segítségünk nem volt. Hasfájós, rosszul evő, rosszul alvó baba, folyton kritizáló anyós, mozgásfejlődés lemaradás és ez így szépen gyülemlett.

Én már szinte elfogytam. Csont és bőr voltam. Nem ettem, nem aludtam, minden nap 10-15 km séta. Nem szerettem a gyerekemet, sőt, rá se bírtam nézni, alig tudtam ellátni. Folyton azon járt az eszem, hogy mennyivel jobb lenne ha meghalnék, vagy hogy melyik módot válasszam az öngyilkosságra.

Kértem a családot, hogy segítsen, senki nem vett komolyan, azt mondták, hogy természetes, ha egy anya fáradt. (ez már nem a fáradság kategória volt) Senki se akarta átvenni a babát csak egy fél napra.

Na akkor buktam ki teljesen. Őrjöngtem, törtem, zúztam, aztán napokig az ágyból se akartam kikelni. Váltakozott a mániás és a depressziós periódus. Szörnyű volt.

Ott esett le a férjemnek és a szüleimnek, hogy gond van.

Azóta szerencsére már rendben vagyok, megtanultam helyén kezelni a dolgokat és az embereket, de a legnagyobb ellenségének sem kívánom azt a pár hetet/hónapot,amit akkor átéltem.

2020. szept. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!