Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért állít valótlan dolgokat...

Miért állít valótlan dolgokat egy 2 éves?

Figyelt kérdés

Még beszélni sem tud, csak szavakat mond. Az utóbbi időben mindenkinek (nekünk többször is naponta) elmondja hogy őt megharapta a kutya. Mutatja is a kezén, hogy hol. De semmi sincs ott. Egy Goldenünk van, a hátsó udvarban sosem maradtak kettesben vagy figyelmen kívül hogy tényleg megtörtént volna, ami amúgy is kizárt.


A másik pedig hogy olyan helyeken mutatja hogy ott egy kutya ahol semmi sincs. Kicsit furcsa és nem tudom miért csinálja vagy hogyan reagáljak.


2020. szept. 26. 23:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben semmi nincs, kisgyerek, a fantáziája szárnyal. A 2 éves kislányomnak az a mániája, minden fürdésnél, hogy majd beugrik az ablakon (a másodikra) egy nagy kutya és mutatja, sikít, bújik el. :D Aztán mondom neki, hogy nyugi, nem fog beugrani nagy kutya de ha mégis akkor is megvédelek, akkor el szokott gondolkodni aztán játszik tovább.
2020. szept. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Igazából ez az első ilyen nála és nem tudtam mit kezdeni vele 😃 De tényleg olyan komolyan előadja hogy még el is hittem 🤷‍♀️

2020. szept. 27. 00:14
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Igazabol, ez nem valodi hazugsag :)

A fantaziaja most kezd szavakka valni. Lehet o mar mondana mit gondol de a szavakat nehezen formalja.

2020. szept. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Másrészt


az én lányom ugyanennyi idős. Szintén nem beszél még.


Pont a kutya harapós sztorit magyarázza nálunk is



Azt mutatja, hogy a kutya meg tudná harapni.. nem megharpta..

Sokszor vadul játszik a szüleim kutyájával.

Csesztetni akarja evés közben.

Elmondjuk, hogy meg fogja harapni, pedig nem akarja bántani...


Ö meg mindenkinek muttja hogy hogy hatapja meg


Pedig sosem tette eddig

2020. szept. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem is beszél még “rendesen” lehet hogy csak annyit akar közölni a kutyák harapnak, vagy hogy múltkor a mesében egy kutya megharapta a macska farkát. A variáció millió.

A fiam 3 éves és mostanában füllent. Ilyenekben hogy aludtál délután? Igen. Közben meg dehogy. Ez még nem igazi hazugság inkább egy új szintje a kommunikációnak, próbálja azt válaszolni ami szerinte helyes. Vagyis én ezt gondolom.

2020. szept. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Fantázia hazugságnak hívják, valójában nem hazugságot jelent, csak azt, hogy nem tudja kifejezni még ami a fejében van, csak az ismert szabakkal próbálja elmondani. Lehet mesében látta, vagy hallotta,hogy valakit megharapott, vagy csak látta, higy a kutya jatszik valamivel és tovább fűzi a kis fejében :)
2020. szept. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egész óvodás korában így fog "hazudni", normális dolog.
2020. szept. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!