Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire elítélendő ha egy...

Mennyire elítélendő ha egy anyuka otthon van háztartásbeliként?

Figyelt kérdés
Mostanában azt vettem észre, hogy aki otthon van, nem dolgozik, a háztartással gyerekekkel foglalkozik, nagyon kinézik, leszólják. Tényleg ennyire elítélendő, aki anyagilag megteheti? Akkor is ha a gyerekek ebéd után hazajárnak, szóval nincsenek egész nap intézményben?
2020. szept. 30. 20:37
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
72%

A szocializmus hozadéka. Mindenkinek dolgoznia kell.

Hátránya annyi, ha szétmegy a házasság, anyuka valahogy meg kell majd éljen egyedül, netán gyerekkel együtt.

Ha betegség miatt a családfő kiesik , oda a biztos megélhetés.

2020. szept. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
82%
Nem elítélendő, senkinek semmi köze hozzá. De szerintem nem követendő, mert egy tartós betegség, haláleset, vagy csak szimpla válás esetén anyunak benézett a ló az ablakon...
2020. szept. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
90%

Én csak egy valakit nézek le emiatt, egy "barátnőmet". Ő szintén otthon van, sosem dolgozott. Már van 2 nagyobb iskolása, és egy ovisa. Nem is érdekelne, de lenézi azokat (beleértve engem is) aki dolgozik, pedig a férj el tudná tartani a családot. Soha nem foglalkozik a saját életükkel, de bezzeg mindenki máséval igen. A 20. Szomszédját is tudja, hogy min veszekedtek előző este a férjével.

Egyébként nem érdekel, ha valaki háztartásbeli. Most én is itthon vagyok a kicsivel (1 éves) és nagyon jó, hogy mind 3 gyerekre jut időm. Nem szalad a ház, a nagyokat tudom hozni vinni. Segítségem nincs, szóval most minden kerek . Viszont nagyon jól jön 3 gyereknél minden forint, így 1, max 2 év múlva vissza megyek dolgozni. Mi 4en voltunk tesók, anyukám is itthon volt a legkisebb 8 éves koráig.

2020. szept. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
76%

Semennyire nem elítélendő, mert eleve az lenne a normális, hogy a nő ne hatfelé szakadjon....


Aki ítélkezik, az meg majd megítéltetik.


Anyunak meg akkor is benéz a ló, ha elmúlik negyedik x-en és más sehová sem kell, mert nem veszik fel.

2020. szept. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ez alapból a pár megegyezésének a kérdése. Sajnos a feminista mozgalmak megbélyegezték az otthon maradó nőket.

Én férfiként egyáltalán nem gondolom, hogy minden munka értékeét pénzben lehet mérni, ilyen pl. az anyai nevelés, ami megfizethetetlen. Én pl egyáltalán nem bánom, hogy a feleségem neveli fel a gyerekemet, és nem a bébiszitter és a dada meg az óvónő.

2020. szept. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
84%
Én nem ítélem el, ez csak az adott családra tartozik.
2020. szept. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
73%
Nem elítélendő. Csak kockázatos. De mindenkinek a saját döntése.
2020. szept. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem is kockázatos egy lábon állni, ismerek sajnos több családot, ahol beütött, válás tizenakárhány év után, vagy munkanélküliség, korai haláleset és anyukának se végzettsége, se tapasztalata, se ideje, se segítsége, de van 3-4 gyerek. De ha minden jól alakul, akkor meg persze teljesen érthető, hisz nehéz összehangolni és a gyerekek a fő befektetés. Én kettővel maradtam totál egyedül, a nagyobb már épp önjáró, a kicsi ovis, és hiába rohanok, szegény így is reggel 7-től fél6-ig van bent, ami nagyon bűntudat, de nem tudom, mit csinálnék most, ha eddig htb lettem volna és még egy gyerekem volna.
2020. okt. 1. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem elítélendő.


Én nem tudnám elviselni hogy kitartsanak, és folyamatos bizonytalanságban éljek, hogy jajj mi lesz ha apuci talál szebbet meg fiatalabbat mint én és lelép? X év indokolatlan kihagyás után, gyerekkel a fenének nem fog már kelleni, mert a munkáltató se hülye, tudja hogy lusta volt melózni.

2020. okt. 1. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
51%
ha nem dolgozik,akkor nem lesz nyugdija nincs tb stb ez nem hogy kockåzatos hanem ostoba ötlett.ha csak nem olyan fėrje van az illetönek aki oda adja fizetėsėt a felesėgnek.
2020. okt. 1. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!