Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire elítélendő ha egy...

Mennyire elítélendő ha egy anyuka otthon van háztartásbeliként?

Figyelt kérdés
Mostanában azt vettem észre, hogy aki otthon van, nem dolgozik, a háztartással gyerekekkel foglalkozik, nagyon kinézik, leszólják. Tényleg ennyire elítélendő, aki anyagilag megteheti? Akkor is ha a gyerekek ebéd után hazajárnak, szóval nincsenek egész nap intézményben?
2020. szept. 30. 20:37
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
71%
Mert honnan tudod, hogy aki dolgozik, annak lesz nyugdíja? Nagyanyám is ledolgozott 45 évet, mégis 60 ezer Ft a nyugdíja.
2020. okt. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
71%
Nyugdíj? Nekünk? Most ezt komolyan el is hisziték?
2020. okt. 1. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
74%

Részben egy korábbi hozzászólásra reagálva: feminista nőként is úgy gondolom, hogy a legkevésbé sem elítélendő. Tök jó, ha megteheti valaki. Én sajnos nem tehetem meg, és azzal együtt is, hogy imádom a munkámat, abnormális dolognak tartom, amikor egy anyának egyszerre 4-5 fronton kell helytállnia.

Aki megteheti, tegye, mindenkinek az a legjobb. (Már hogy az adott családban.)

2020. okt. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
90%
Teljes munkaidos allas baromi nehez a csalad mellett. Nalunk mar 9 ora a napi munkaido,miota le kell dolgozni az ebedidot is,rohadjon meg aki kitalalta.... 17 utan erek haza,gyerekek 20 kor fekszenek. A naggyal tanulni kell, a kicsit dajkalni meg. Es akkor nem foztem,nem mostam,vasaltam,takaritottam. 22 kor kene nekiallni,de nincs erom. Es a ferjjel nem ultem le beszelgetni. Ez orulet. En megprobalom majd a 6 oras munkarendet kerni,aztan meglatjuk engedik e.
2020. okt. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
18%
14 ez sajnos így van. De nem is ertem ezt az egy órás ebedidot... minek? És azt nem tudod kérni, hogy te inkább nem mész ki, hanem be kapsz gyorsan valamit az asztalodnál?
2020. okt. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
83%

Én nem tudnám csinálni.


Nem is ítélem el, de sajnos az butaság, hogy nem fizet egy jobb nyugdíj megtakarítást + biztosítást.


Aki megteheth otthon van, annak nem 200 ezret keres a férje, így igenis fizessen havi 30-40 ezret biztosításra.

Igy ha apa meghal stb akkor nem 0 lesz a bevétel egy ideig.


Számomra a legidealisabb a 4-6 óra munka lenne.

De jelenleg Mo-n ezt nagyon nehéz megtalalni.

Hiszen, ha valaki szakmunkas vagy vállalkozó, ennyi órában nem tud elég megrendelőt vallani, ha pedig magas poziban dolgozik, megintcsak nem tudja ennyi órában ellátni a munkakört...

2020. okt. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
75%
15,os,ugy jon ki,h pentek rovid nap,akkor elengednek elobb mindenkit,de le kell dolgozni+30 perc+ 30 perc ebedido ,igy hetfotol csutortokig 9 ora,hogy penteken 14 kor el lehessen jonni. De nagyon sok,nagyon nehezen birjuk. Produktiv munka mar nincs ennyi oran keresztul,es mindenki fut az utcan a buszhoz h a gyereket ne lokjek ki az utcara...
2020. okt. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
52%
Hát nekem mindegy, ha nem akar a társadalom hasznos tagja lenni, csak kitartott, szíve joga. Viszont én az olyannak, aki dolgozhatna de nem teszi, nem adnék családit.
2020. okt. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
17 ilyen áron nem igazán éri meg szerintem a pénteki rövid nap 😒
2020. okt. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
19-es,szerintem se,de egyseges,sajna. En is inkabb maradok penteken 16 ig.
2020. okt. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!