Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babaváró hitelnél folyamatosna...

Babaváró hitelnél folyamatosnak veszik akkor a TB jogviszonyt, ha esetlegesen nem dolgoztam, nem volt munkaviszonyom, de fizettem magam után a TB-t?

Figyelt kérdés
2020. okt. 3. 10:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
94%

De ezt meg bankja válogatja, van, ahol annyi a feltétel,hogy az egyik fél keressen minimalbért legalább.


Én biztos körbejárnék több bankot.

2020. okt. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

És mi van akkor, ha közalkalmazott voltam 4 évet, majd munkahelyet váltottam fél évre, azután visszamentem a volt közalkalmazotti munkahelyemre? A munkáltatóm azt írta a szerződésbe, hogy "Közalkalmazotti jogviszonyának időtartama a kinevezés időpontjában 4 év 0 hó 13 nap".

Akkor nekem azt mondta a főnök, hogy úgy vettek vissza, hogy a közalkalmazotti jogviszonyom nem szakadt meg erre a fél évre. Lehetséges ez? Ha igen, akkor elképzelhető, hogy a TB jogviszonyom is folyamatos maradt?

2020. okt. 3. 11:49
 13/21 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, nem látjuk a jogviszonyt, és mindenféle variációt vázolsz. Kérjétek ki a tb jogviszony igazolást mindkettőtökről. Ha valamelyikőtök megkapja, úgy jó.


Hiába tippelgetünk mi itt, annak van folyamatos tb jogviszonya, akiről a rendszer ki tudja állítani az igazolást... Minden más spekuláció. Egy próbát megér.

2020. okt. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
#13: Miért beszélsz mindenki nevében? Ha te nem tudod mit jelent ez amit leírtam, nem vagy tájékozott erről, akkor miért írsz? Egyszerűen engedd, hogy valaki más megválaszolja a kérdésem, ha te nem tudod! Köszönöm!
2020. okt. 3. 12:04
 15/21 anonim ***** válasza:
98%
Ember, fingod nincs hogy pontosan milyen jogviszonyaitok vannak, tippelsz össze és vissza. Tök mindegy hogy a fantáziádban megszülető jogviszonyokra kismama89 mit mond, úgyis az lesz, amit a hivatal kiállít. De akkor tippeltess tovább, nehogy véletlenül cselekedj, mert akkor esetleg papír lenne a kezedben napokon belül... (Személyesen meg a helyszínen kiadják.) Jó önszivatást.
2020. okt. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van #15-nek. Kérjétek ki a papírt, azon rajta lesz.
2020. okt. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

A közalkalmazotti jogviszony nem csak az, ami közvetlenül előtte folyamatos volt.


Ha voltál az egy évet, azután 30 évig pincér voltál egy maszeknál, majd megint három közalk, akkor ha újra annak mész, négy évet fognak ráírni...


Az, hogy magad után fizetsz, azért nem számít, mert akkor nem vagy biztosított, csak eü szolgáltatásra jogosult.


Akkor folyamatos a jogviszony, ha abban 30 napnál hosszabb megszakítás nincs.

2020. okt. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

11#


Sajnos nem bank válogatja. Ez így van.

Én 5 órás minimálra vagyok bejelentve, de ugye gyesen vagyok és leszek most még egy ideig. Így az én részem kilőve. Nem kettőnk befolyt összegét veszik számba hanem az igénylőét elsősorban. Ha az egyik félnek alig vagy 0 bevétele van akkor a másik félnek meg kell lenni a 200. 000 ft-nek. Neki kell - és tegnap lehet rosszul írtam- nettónak vagy bruttónak meg lenni, ezt most hirtelen nem tudom.

2020. okt. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
94%
😂 És szaporodik.
2020. okt. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
95%
Ritkán kapok ilyen velős választ:-)
2020. okt. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!