Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan álljak ki jobban...

Hogyan álljak ki jobban magamért és a babámért?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon konfliktuskerülő vagyok. Soha negatív kritika, vagy bunkó beszólás nem hagyta el a számat, de ezzel az is jár, hogy nem állok ki magamért.

3 hónapos babám van és anyósom az őrületbe kerget azzal, hogy tolja le a torkomon a hülyeségeket.

Heti 2-3x van itt 1-2 órát, de kicsinál ezalatt teljesen.

Ő épp az ellentétem, nem lehet neki semmit megmagyarázni, mindenhez is ért és csak úgy jó a gyereknevelés, ahogy ő csinálta 40 éve.

Sírós a pici, anyós kitalálta, hogy "gyenge" a tejem hiába rengeteg, az mindegy, mert szerinte túl"híg" és tápszerezni kellene a gyereket.

Hiába mondtam kedvesen, hogy ma már tudni lehet, hogy nem létezik ilyen, én vagyok a hülye és terjeszti a családban, hogy éheztetem a gyereket. Az nem számít, hogy havi 1kg-t hízik a pici, ő jobban tudja. Hozott tápszert is. A békesség kedvéért azt füllentettem neki, hogy azóta vacsira azt adom a kicsinek, hogy jobban aludjon (persze nem így teszek).

Viszont ma kiverte a biztosítékot.

Az az egyik heppje, hogy sírni kell hagyni a gyereket, hogy ne szokjon kézbe, erősödik a tüdeje meg hasonló sületlenségek.

Sírt ma a pici, automatikusan álltam volna fel, hogy felvegyem.

Anyósom elkapta a kezem, vissza rántott és leültetett. Közben dorgált, hogy mondta már, hogy ne rontsam el azt a gyereket, hagyni kell sírni kicsit, meglátom, pár perc és abbahagyja.

Rettenetes volt, már majdnem én is sírtam mikor már annyira sírt, hogy szinte nem vett levegeőt.

Kb 3 perc lehetett, ekkor felpattantam és rohantam felvenni.

Utána hallgattam az igét, hogy milyen rosszul csinálom a dolgokat megint, nem igaz, hogy nem hallgatok a tapasztaltabbra, megyek a fejem után.

Nem akarom, hogy ide jöjjön, hogy beszabályozzon a saját házunkban, de egyszerűen nem vagyok képes visszaszólni, kiállni a véleményem mellett. Ici-picinek érzem magam mellette. Olyan zavarban vagyok ha itt van, hogy tiszta ügye-fogyott leszek tőle, minden potyog a kezemből mikor érzem, hogy figyel. Nettő feszengés a közelében lenni. Mit csináljak?



2020. okt. 3. 20:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Már régen meg kellett volna mondanod a magadét neki. Ez a te gyereked, úgy neveled, ahogy neked jól esik. Nincs semmi beleszólása ebbe a dologba. Ezt nyugodtan mond az arcába, talán megérti.

Az én anyósomban szerintem fel se merülne, hogy észt merjen osztogatni nekem.

2020. okt. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg a férjed, hogy beszéljen az anyjával, hogy ritkítson a látogatásokon és a kéretlen jó tanácsokon.
2020. okt. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj a pároddal, hogy tegye rendbe az anyját, mert ez nem állapot. A baba megérzi a stresszt, érzi rajtad, hogy feszengsz, emiatt isehet sokkal sírósabb, mint eddig.

Végső esetben ki lehet zárni, egyszerűen csak ne engedd be, ha anya-fia beszélgetésből se érti, hogy problémás.

2020. okt. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Férjem helyre is teszi szerencsére, ha ő itthon van akkor nem mer annyira beleszólni, de sokszor olyankor jön, mikor egyedül vagyok, olyankor nem fogja vissza magát.

Annyira szeretném leállítani, de lefagyok, nem megy, nem jön ki a számon, amit mondani akarok.

2020. okt. 3. 21:12
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

El kell kezdened keménynek lenni az ilyen anyóssal, ez valami borzasztó lehet

Később még másokkal szemben is ki kell majd állnod a gyerekedért, így most kezd el gyakorolni. Például:

köszönöm anyuka, kedves tetszik lenni, azonban a kis Pistikét mi neveljük közösen Pistivel, és mi úgy látjuk jónak ha nem hagyjuk sírni. Amíg én megnyugtatom, segítene nekem kitalálni hogy a fagyasztóba lévő alapanyagokból mi legyen a vacsora?

Vagy: Köszönöm anyuka, a védőnő és a gyermekorvos is megerősítette hogy szépen fejlődik a kis Pistike, nincs szüksége tápszerre, elég neki az anyatej. Viszont ha már itt tetszik lenni, tetszene segíteni ezeket a cuccokat kivasalni?

2020. okt. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%
Nem hiszem el, hogy még soha az életben nem kellett soha konfrontálodnod senkivel. Én ezt a nőt a holdig rúgnám fel ha az én kezemet kapná el, hogy ne vegyem fel a babámat. Az egy dolog, hogy, magadért nem állsz ki, de a babádért azért illene szerintem. Mit rettegsz ettől a nőtől? Úgyse tud semmit csinálni ellened.
2020. okt. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Totál igazatok van. Legjobban magamra haragszom, hogy ilyen vagyok. Bizonyos fokig kiállok a véleményem mellett azért, ha a másik fél nyitott a véleményemre és nem bunkó.

Épp az olyan embertípustól fagyok le mint az anyósom, aki erőszakos és végig se hallgat. Ezzel nem tudok mit kezdeni.

2020. okt. 3. 21:32
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Mihamarabb, mondjuk holnap reggel 8-kor hívja fel a férjed az anyját és mondja meg neki, hogy csak akkor jöhet, amikor ő is otthon van. Te pedig nem nyitsz ajtót, ha mégis megjelenne!! Alszol/ nem vagy otthon/ hajat mosol éppen mindig.
2020. okt. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Naaaagyon az elejen vagytok, jobb ha most tisztazod a dolgokat. Rengeteg minden jon meg, amivel kapcsolatban meg lesz a velemenye. Ne mondd, h odaadtad a tapszert. Mar anyuka vagy! Legyel udvarias de nagyon hatarozott!
2020. okt. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Épp ezt akartam irni amit a 8as. Ne engedd be. Mondd meg neki, hogy egyszerűen idegesit, hogy rángat, erőszakoskodik és inkább ne is jőjjön ha nem tud békén hagyni.
2020. okt. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!