Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » SOS! Ma mondom el a gyerekem...

SOS! Ma mondom el a gyerekem apjának, hogy apa, hogy tálaljam?

Figyelt kérdés

A sztori dióhéjban, hogy miután szakítottunk jöttem rá, hogy terhes vagyok. Megtartottam, szerettem volna a babát. De neki nem szóltam, a gyerek is az én nevemen van.

Aztán most unszolásra felkerestem az apukáját, és délután, legkésőbb este fogunk találkozni. De fogalmam sincs hogy találjam. A fiam már majdnem 2 éves, nem akarok tőle semmit, pénzt se, csak nem akarom se a fiam megfosztani tőle, se őt a tudattól. De félek. Ti hogy tálalnátok?

Gyűlölködést nem kérek!



2020. okt. 4. 12:37
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
88%

"Helló, Jenő, van egy közös gyerekünk, 2 éves. Eddig azért nem szóltam, mert egy szar alak vagyok."

Valahogy így tálald.

2020. okt. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
94%
Jézusom, szegény csávó. Mondd el neki az indokaidat, amiért nem szóltál és hogy most miért mondod el. Maradj higgadt, valószínűleg ki fog borulni és minden oka meg van rá. Legyél türelmes, adj neki időt és lehetőséget, hogy megismerje a gyerekét, ha akarja.
2020. okt. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
92%

Én is kicsit hasonló szituban voltam, bár már a terhesség idején beszéltem vele. Jobb minél hamarabb nyilván.

Ez függ attól is, hogy miért szakítottatok? Meg hogy milyen ember egyáltalán a volt párod.

2020. okt. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
72%

Kb így... Viszont ügyvéd előtt tegyél nyilatkozatot hogy a jövőben sem tartasz igényt tőle semmire, se gyerektartásra sem egyéb juttatásra.

Mivel hogy "unszolásra" ez is változhat nálad.

Amúgy tényleg szar alak vagy.

2020. okt. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
88%

Ha eddig nem gondoltad át, hogy a gyereknek - akár együtt vagytok, akár külön - szüksége lesz az apjára, akkor most már hagyd békén a pasit.

Megvontál tőle minden jogot, hogy tudjon a terhességről és azt véleményezze, hogy tudjon a születésről és azon esetleg részt vegyen, hogy lássa a gyereke első lépéseit és megvontál tőle mindent, ami egy embert szülővé tesz, vagy nem tesz.

Most meg a saját döntésed miatt esetleg belerondítasz az életébe, még ha van kapcsolata azt is felrúgathatod, mert neked most éppen ilyen hangulatod van.

Én mondjuk a pasi helyében infarktust kapnék és ha eddig nem utáltalak szívből, most bekövetkezne!...és nem a szerencsétlen kisgyerek miatt, hanem mert nem mondtad el.

2020. okt. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
67%
Minek mondod el neki?
2020. okt. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
29%
Csá, van egy kölkünk jó lenne ha pattintanád a cippit lehetőleg visszamenőleg is.
2020. okt. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
78%
Sehogy, a te döntésed volt, hogy megtartod, 2 évig hallgattál, akkor most hagyd békén.
2020. okt. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
49%

Vezesd be az elejetol fogva..


Szakitottatok, nem akartad kihasznalni, terhelni, befolyasolni...de nagyon sajnalod...terhes lettel, nem mondtad el. Nem varsz el semmit tole.mar 2 eves.


De miert kell akkor tudnia amugy??

2020. okt. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
75%
Csak bökd ki, úgy, ahogy ide is leírtad. DE! Mivel nem hagytál neki választást annak idején, hogy részt vegyen a gyereke életében, vagy azt mondhassa, hogy ő nem akarja ezt a gyereket, most adj! Mondd el neki, hogy nem vársz semmit, de ha részt akar venni a gyerek életében, és betöltené az apa szerepet, akkor megadod a lehetőséget. Ugyanakkor azt is el kell fogadnod, hogy teljesen elzárkózik majd (lehet csak a kezdetekben). Ez most hatalmas sokk lesz neki, azt remélem tudod.
2020. okt. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!