Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Első lépés bíróságra menni?

Első lépés bíróságra menni?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem a gyerkőcőt , apuka nem fizet, amit megbeszéltük ahhoz nem tartja magát(havi 15ezer) nem vagyunk/voltunk házasok. Ilyenkor bíróság az első lépés vagy ügyvédhez kellene menni? Szerettem volna ha normális úton megtudjuk beszélni de nem úgy tűnik hogy menne. Aki volt hasonló cipőben segítsen..

2020. okt. 5. 03:20
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
92%
Elmész a bíróságra panasznapon és ott segítenek neked. Ha nem komplikált az ügy, akkor nem árt saját ügyvéd, de ha van bejelentett munkája, akkor felesleges ezért fizetned. Beletelhet pár hónapba, mire tárgyalást tűznek ki, majd lesz ítélet és pénzhez jutsz, tehát számolj minimum fél évvel. A 15 ezer meg nevetségesen kevés, még ha minimálbéres, akkor is.
2020. okt. 5. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
25%
Azért nem mindenkinek nevetséges összeg a havi 15 ezer. Megnézném nevetnél-e utolsó, ha minimálbért keresnél, ebből fizess minimum 100 ezer albérletet, fizesd be a számláidat, egyél, vegyél gyógyszert és ruhát. És akkor ezek csak az alapszükségletek. Nagyon sok ember örül, ha egyáltalán valamennyije marad mindezek befizetése után, nemhogy majdnem 20 ezer. Nem az apát akarom védeni ezzel, hanem rávilágítani a magyar valóságra.
2020. okt. 5. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
95%

#2: És szerinted ezek a gyereknek ingyen vannak? Vagy az anya alanyi jogon mindenre kap 50% kedvezményt?

Az a nevetséges, hogy valakinek nem egyértelmű, hogy köteles gondoskodni a saját gyerekéről, otthagyja, mint eb a szaharát, és eszébe se jut, annak a gyereknek ennie kell.

Egyébként meg lidlis óvszer: 12 db 800 ft.

2020. okt. 5. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
93%
Ja, hogy a gyerek meg ne egyen, ne legyen náluk fűtés, ne kapjon gyógyszert?
2020. okt. 5. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
92%
Ne már hogy szegény férfit sajnáljuk aki nem fizet..megcsinálni a gyereket na aaaz ingyen volt. Minden násért fizetni kell. Vagy ha az anya vesz neko valamit akkor mondja azt ezt elviszem ingyen mert nem kapok gyerektartást? Az nem az anya jólétére van. A gyerektartást a gyerekre költi gondolom. Nem anyatartást kért szerintem...
2020. okt. 5. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
95%

"Azért nem mindenkinek nevetséges összeg a havi 15 ezer. Megnézném nevetnél-e utolsó majom, ha minimálbért keresnél, ebből fizess minimum 100 ezer albérletet, fizesd be a számláidat, egyél, vegyél gyógyszert és ruhát."



Nem jó a sorrend!! Először a gyerekre kell fizetni, utána ami marad abból él ahogy tud. A 15e tényleg nevetségesen kevés. Ha ennyit nem fizet most akkor majd bíróságra kerül az ügy és fizethet 2x ennyit.


A saját gyerekéről van szó, hogy lehet valaki ilyen?!

2020. okt. 5. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
98%
Teljesen felesleges pénzkidobás az ügyvéd. Írsz a kis kezeddel egy beadványt gyermekelhelyezésre és tartásdíj kérelemre és feladod tértivevénnyel a területileg illetékes bíróság címere. Interneten vannak minták.
2020. okt. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
22%
Más kérdésnél is elmondtam, de itt is elmondom, hogy undorítóak azok az emberek, akik kellő háttérinformációk nélkül tudnak pocskondiázni másokat. Be lehet állítani az apukát bűnbaknak, de honnan tudják, hogy az anya nem egy pszichopata. Ennek az érmének is két oldala van, honnan tudni, hogy ki volt a főkolompos akkor, amikor szétmentek? Sehonnan. Ha meg az anya nem tudja a gyerek életét megteremteni enélkül a 15 ezer forint nélkül, had mondjam azt, hogy alkalmatlan a gyereknevelésre. Csak egyszerűen könnyebb az apát pocskondiázni, otthon a markát dörzsölni valakinek, és számító embernek lenni, hogy ugyan, hogy húzhatnám le jobban a másikat. És a vicc az az egészben, hogy korlátozott képességű emberek ezt még meg is teszik itt, hogy alá adják a lovat. Ne értsetek félre, nekem is van gyerekem, tudom mibe kerül egy gyerek. De ha én is szétmennék a párommal eszem ágába nem jutna 15-20 ezer forintnál többet adni neki havonta, és ezt nem azért mondom, mert nem szeretem a gyerekemet, hanem a páromnak a szüleihez kellene visszaköltözni, ahol a kedves apukája havi 70et elbagózik és a szülők alkalmi munkából élnek. Én pedig senki kényelmét nem fogom előteremteni. Akkor inkább mondom azt, hogy ok itt a 15 ezer, aztán, ha jön hozzám a gyerek veszek neki ruhát, meg, amire szüksége van. Abban az esetben lennék hajlandó 30 ezer forintot adni a gyerekre tartásdíjnak, ha a párom nem a szüleihez költözne haza. Mert mondom a szülőknél a gyerek egy sunyi vasat nem látna a tartásdíjból. Anyám is ilyen volt inkább elcigizte, elitta, ruhát meg ezer évben 1x láttam. Az ő szülei szintugyanezek. Én meg senki szüleit nem vagyok hajlandó eltartani.
2020. okt. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
86%

#8:

Aha, akkor ezért vettet ennyire a pici szívedre, mert te egyáltalán nem vagy hajlandó résztvenni a saját gyereked felnevelésében. Jó, hát nekem mindegy, hogy te mennyit tartasz jogosnak. Nem én döntök. A számodra rossz hír az, hogy nem is te döntesz, hanem a bíróság. A nettód 25%-a/gyerek. Vagyis a 140 ezres szakmunkás minimálbér esetén ez 35 ezer/koponya.

Aztán majd hisztizz a bírónak, vagy rendszeresen leülöd.

2020. okt. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
88%
Még jó, Utolsó, hogy ez nem a te döntésed lenne, hanem a bíróság kötelezne, hogy mennyit fizess. Ez nem kívánságműsor, jobb ha tudod.
2020. okt. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!