Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem szoktatok néha szinte...

Nem szoktatok néha szinte robbanni, ha pl elhúzódik az altatás vagy szokatlanul korán kel a gyerek reggel? Mit lehet tenni ez ellen?

Figyelt kérdés
2020. okt. 5. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Hála Istennek, pont fordítva vagyunk bekötve a férjemmel, én ébren vagyok 2-3-ig, ő meg kel 5-kor. Így értelemszerűen az esti macera az enyém a gyerekekkel, reggel pedig ő rohan, hogy ne keltsenek fel engem is (nyilván amikor már nem szopiztak). 😊
2020. okt. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

De, szoktam :(

Aktívan próbálom átállítani az agyamat, hogy nem szabad, a gyerek nem direkt csinálja. Sajnos nem mindig sikerül :( de muszáj dolgoznom rajta.

Még azzal próbálkozom, hogy amikor elszáll az agyam, otthagyom kicsit, átmegyek a másik szobába, lenyugodni.

2020. okt. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Megnyugtató, hogy nem csak én vagyok néha teljesen kiakadva. Tegnap az éjszaka közepén másfél órát töltött ébren... ha már beszélne, elég válogatott káromkodásokat tanult volna. :(
2020. okt. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Dehogynem. Mindig szégyellem magam. Ilyenkor megmosolyogtatom, és akkor rájövök hogy mindez nem számít, mert van egy egészséges, imádnivaló kislányom, akit teljes szívemből szeretek, és biztos nem érti, ha ezekért mérges vagyok rá.
2020. okt. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk hajnali 4 órás kelés van, mert ő menne a dolgára. Ezzel nem lenne annyira gond, ha éjszaka nem kelne még vagy 3x. Most azt csinálom, hogy hagyom, hogy kihisztizze magát,de akkor sem engedek. Mindehhez 20as pulzust próbalok magamra erőltetni. Ma másfél óra orditas után visszaaludt fel 8ig. De míg ordított, mindent kitalált, hogy éhes, szomjas(víz is volt, tápszert is csináltam gyorsan) , pisilni kell, szóval mindent. Amúgy nem tudom miért van ez. Korán kelő vagyok, de 6.30ig azért tudnék aludni. Nehéz az egyszer biztos.
2020. okt. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Dehogynem. Ráadásul kb. két éves koráig úgy éreztem, hogy teljesen érdektelen vagyok a számára. Arra jó voltam, hogy kielégítsem az igényeit, és itt lezárult a dolog. Az se érdekelte, ha nem vagyok ott, szóval még az sem volt meg, hogy az éjszaka szívás egy kicsit, a nappal viszont csupa boldogság. Aztán bekerült a bölcsibe, és így, hogy nem voltunk együtt egész nap, végre kezdett ragaszkodni hozzám.


Amikor már nagyon fáradt voltam és nagyon kiakadtam, akkor jött a férjem, és volt, hogy 10 perc alatt elaltatta. Ő nyugodt volt, én nem, és a higgadtsága rengeteget segített az elalvásban.

2020. okt. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk mostanában a késői alvás jött be nála. Múltkor majdnem éjfél volt, mire elaludt. És ilyenkor az a rossz, hogy reggel is későn kel. Próbálom korán kelteni, és napközben nagy sétákat tenni, hogy lefáradjon. Nehéz kezelni a helyzetet, mert estére én is fáradt vagyok, s ezáltal ingerült is. Szerencsére párom higgadtabban kezeli ezt a helyzetet és ilyenkor besegít.
2020. okt. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%

De igen. Van, hogy idegbajt kapok tőle. Ilyenkor ránézek és tudatositom magamban, hogy ő még egy kisbaba. Nem ért és nem tud még sokmindent. Veszek két mely levegőt és higgadtan csinálom, amit épp szeretnék. Pl altatás. Most nekünk nagyon nehéz, ami új, mert kb 5 hetes kora óta letettuk, aludt. Most 8 hónapos és mióta fel tud állni oltári cirkusz az altatás. Feláll és szórakozik, aztan sírni kezd. De már esik össze a faradtsagtol, de akkor is. Veszek két mely levegőt. Énekelek neki aztan otthagyom. Akkor ugye feláll sír. Visszamegyek, lefektetem, megpuszilom. Megint kezd felállni akkor otthagyom. Sír, visszamegyek, lefektetem, megpuszilom. Stb. Egész addig amíg nem hajlandó fekve maradni. Akkor megint énekelek neki és simogatom, amíg elalszik. Ha nem játszuk ezt a türelem játékot, hanem ott vagyok vele, akkor velem szórakozik végig. Napról napra kevesebbszer kell visszamenni. Kb 12-vel kezdtük egy hete, ma 4x kellett már csak.

En mindig azzal vigasztalom magam, hogy ez is elmúlik. Aztan jön más.

2020. okt. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%
4-es vagyok... hát kezdek mostmár komolyan kikészülni, 7 hónapos babám eddig tök jó alvó volt éjszaka, alig kelt, de ha fel is kelt, akkor szoptatás után gyorsan vissza is aludt. Ma éjjel NÉGYSZER kelt, és ringatni kellett vissza, folyamatosan mocorgott, felsírt, stbstb... amikor reggel 6kor kelt akkor már a férjemet küldtem, had pihenjek kicsit... most éreztem reggel, hogy szétrobbanok, jól le is kiabáltam a babám fejét, hogy maradjon már csöndbe, erre kinevetett... szerencsére, mert nagyon szégyenlem magam :( de egyszerűen ezt hozza ki az emberből a fáradtság és a tehetetlenség...
2020. okt. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Éjszakát már megszoktam, szinte mindig 3x kel, és csak 6ig alszik, de mindig ilyen volt szóval ezen nem idegeskedem.


Én nappal szoktam kicsit mérges lenni, mikor a megszokott 2x 1,5 óra alvás helyett sírva felkel fél óra után én meg épp gondtalanul tornaztam /olvastam stb.

2020. okt. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!