Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1.Szülés után mikor kezdtetek...

1.Szülés után mikor kezdtetek el edzeni? 2.Mit edzettetek? 3 3.Diétáztatok-e? (Ha igen, melyik diéta?) 4.Szülés után hány hónappal nyertétek vissza az alakotokat? (Mennyi idő telt e az elkezdéstől az alakotok visszanyeréséig?)

Figyelt kérdés
2020. okt. 6. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

1. A szülést követő harmadik héten kezdtem el.

2. Egy Rubint Rékás videóra tornázni, ami 42 perces volt, de én csak 13-18 percet bírtam belőle, így csak annyit csináltam. A szülés utáni második hónapban kezdtem el 3 km-t futni 2x egy héten, plusz otthon 2 másfél literes ásványvíz segítségével elkezdtsm "súlyzózni" minden nap 30 percet. A harmadik hónapban rátértem a hasizom és a popsi edzésére is. A 4. hónaptól kezdve jártam konditerembe. Futás és súlyzózás.

3. Nem diétáztam, csak odafigyeltem arra, hogy mit eszek.

4. A szülés utáni alakom még nem nyertem vissza teljesen, de amikor azt mondtam, hogy tök jól nézek ki, az olyan 6. hónap körül volt. Még vissza van hátra egy mellműtét.

2020. okt. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%

Szules utan 3hettel kezdtem, futottam, csoportos edzesre jartam

Dietaznom nem kellett, nagyon lefogytam, de drasztikus dietaba ne kezdj, a tejtermeles miatt.

Kb 2 honap telt el szules utan es vekonyabb lettem mint amennyivel teeherbe estem. 52kg voltam

2020. okt. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Miért lettünk lepontozva? Csak az a jó, aki szülés után 1 évig úgy néz ki, mint a lepra, és csak utána kezd el edzeni? Vagy még utána se?
2020. okt. 7. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 hónappal szülés után, ennyi regeneráció kellett a szervezetemnek. Pilatessel kezdtem es RR-el folytattam.Óvatosan diétáztam,most picit megint elengedtem magam. Suly ugyanaz még forma amin javitani kellene
2020. okt. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%

#3

Itt csak az a jó, ha megmaradsz ugyanolyan undorítónak, mint szülés után. Akkor fogadnak el, és felpontoznak.

2020. okt. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

A 6 hetes kontroll után kezdtem el saját súlyos "edzést", bár azt inkább tornának nevezném. Addig sokat sétáltam, a baba csak kézben volt megnyugtatható, sétálgatva, még a babakocsit se szerette (mai napig sem szereti), ami a kezdeti időben felért egy edzéssel. Elsősorban a fenekemre fektettem a hangsúlyt, mert az nagyon megplöttyedt, a terhesség alatt semmit nem mozogtam. Kis baba-mama tornát is csináltam, guggolásokat a picivel a kezemben is tudtam tolni :D Meg plank volt a hasizomra. GDM-es voltam, a szénhidrátdiétát, bár kicsit lazábban, de folytattam.

A kórházból már eleve könnyebben jöttem haza, mint ahogy teherbe estem (pedig normál súlyban voltam akkor is), a hasam 3-4 hét alatt teljesen visszahúzódott, lapos lett, csak kicsit plötyi volt, a feszesítésre viszont a plank tényleg szuper módszer. Alapvetően az én testemen inkább pozitív változásokat hozott a terhesség/szülés, leszámítva a melleimet, de rajtuk majd a harmadik gyerek után (szoptatás) javítunk egy műtéttel.

2020. okt. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Szülés után érdemes ésszel elkezdeni tornázni, edzeni, először a meggyengült gátizmokat, hasizmokat stb. kell regeneralni, mert a későbbiekben lehetnek következmenyei lsd. inkontinencia pl., és nem véletlenül 6 hét a gyermekágy sem, azt érdemes kivárni. Én online kezdtem tornázni, mikor 2 hónapos volt, gyerunkanyukam.hu-n
2020. okt. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Melyik tornak tetszettek onnan ? Futsz is?
2020. okt. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
19%

#7

Nem kértünk kioktatást!

2020. okt. 8. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Edesanyukam tapasztalatát írom:

Apukammal ok nagy kondisok voltak heti 5 napot edzettek vagy minden nap így ő ameddig tudott járt edzeni terhesen is( nem is hízott csak annyit amennyi en voltam plusszba vagy minimalisan) 2 honap utan mar ujra elkezdett sulyzos edzéseket csinálni minden héten egyre többet és engem is mindig vitt magával ( mivel nálunk nincsenek nagyszülők vagy is senki nem tudott volna rám vigyázni) kajára előtte és utána is odafigyelt (csak csirke/ hal és rizs zoldsegek) bár ő nem szoptatott

2020. okt. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!