Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok családi összejövet...

Vállalnátok családi összejövetelt a jelenlegi helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azért ebbe a kategóriába írom a kérdésemet, mert talán itt van a legtöbb szülő.

A hónapban tartanánk egy kisebb (12 fős) ünneplést, de a járványhelyzet miatt nem tudom, hogy felelős döntés lenne-e. Van köztünk 6 munkába járó (ebből egy most esett át a víruson), egy anyatejes 4 hónaposom, kettő 3 éven aluli, kettő nyugdíj közeli (ők is még dolgoznak). A lakás kicsi, de jól szellőztethető, ha számít. Legfeljebb 2 óra hosszú lenne.



2020. okt. 9. 16:30
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
77 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Nagyon sokáig itt lesz még ez a vírus, szerintem nem éri meg ezért korlátozni az egész életünket... Akkor évekig nem lesz összejövetel, vagy mi?
2020. okt. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Ez a vírus most már jelen lesz örökké, meg kell tanulni vele együtt élni, hisz eltüntetni nem tudják. Olyan lesz, mint az influenza, felüti a fejét, jól elterjed, aztán jön majd hullámokban. Akkor innentől fogva soha többé ne jöjjön össze a család? Az emberek munkába járnak, iskolába járnak, boltba járnak, egymással összejárnak, pont ugyanannyi esély van bárhol máshol elkapni bármilyen betegséget, mint egy családi összejövetel során. Mi is tartunk szülinapot, látogatjuk a rokonokat, éljük az életünket. Ha meg elkapjuk, akkor elkapjuk. Ezt nem mi döntjük el, hogy elkapjuk-e. Ha valaki egészséges, akkor úgyis legyőzi a szervezete. Aki meg olyan beteg, az meg sajnos meg fog bármi másban is halni, ha nincs immunrendszere. Ezek tények.
2020. okt. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
nálunk pont most volt egy szülinapozás a hétvégén, annyi hogy az üdvözlő puszik elmaradtak. (nyugdíjasok, iskolába járók, otthonról dolgozók, én a várandósságom végefele járok)
2020. okt. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
En egy 4 honapos gyerekkel biztos nem mennek.
2020. okt. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk most 2 is lesz gyors egymásutánban. Magamtól nem szerveznék, de a férjem családja nem aggódós, és annyira én sem, hogy emiatt bevállaljak egy családi balhét.

50. születésnap és aranylakodalom az apropó. Nem tolhatjuk át jövőre...

2020. okt. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Hát ez most annyira egyéni döntés kérdése...

Ha bevállalod, és baj lesz, magadat okolhatod, ha nem, beszarinak érzed magad.

Mi a családi banzájokat hanyagoljuk, mert a szüleim nincsenek jó egészségi állapotban, én pedig a munkám miatt nagyon sok emberrel találkozom és érintkezem. A tesóm dettó. Úgyhogy már 2 szülinap maradt el. De a szűk családdal (férjem, én, gyerek) nem fogjuk vissza magunkat, járunk munkába, oviba, barátokkal, sportolni, szóval mindenfelé.

2020. okt. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Megtartanám, de lehet hogy a 4 hónapos babát nem vinnem ki közéjük, vagy csak alapos kezmosas, fertőtlenítés után
2020. okt. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem vállalnám. Én beteg vagyok, életemben nem volt évi egy náthán kívül semmi bajom. Most kb a pislogás fáj. Ne akarjátok.
2020. okt. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk egy átlagos vasárnapi ebéd is minimum 8-10 fő

Én elmennék a helyedben, de én már nem is parázok annyira, mint amikor felütötte a fejét

2020. okt. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a szavazatot és/vagy a választ! Mindenkinek ment a zöld pipa!
2020. okt. 12. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!