Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Táppénz? Gyed kérdés? Mehetek...

Táppénz? Gyed kérdés? Mehetek megkapom? Mi alapján számolják ki? Mi van akkor ha gyesem lejár szeptember végén és terhes vagyok. Az előző gyermekemmel már kivettem 2009be a felgyülemlett szabikat. Amúgy munkahelyen 6 éve vagyok bejelentve.

Figyelt kérdés
2010. aug. 8. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha be vagy jelentve még mindig, akkor jár a gyed és a tgyás.

Ha szeptemberig gyesen vagy, és jön a kistesó, vagyis 2011-ben születik,, akkor a gyed alapja a minimálbér lesz, kivéve, ha a szerződés szerinti, vagy tényleges jövedelmed ennél kisebb, mert akkor az.

Vagyis ha jóval többet kerestél, mint a minimálbér, (többet, mint 105000Ft bruttó) akkor érdemes visszamenni, és eljönni táppénzre, mert így magasabb összeg lesz a gyed alap. Igaz, hogy nem lesz annyi, mint eddig, mert a betegszabadság (15 munkanap) alatt kapott jövedelem lesz az alap (ami a bér 70%-a), de még így is magasabb összeget eredményez, mintha a minimálbér alapján számolnának.

2010. aug. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


igen még mindig be vagyok jelentve

2010. aug. 8. 14:56
 3/4 A kérdező kommentje:

szerintem a szakmunkás minimálbérre vagyok bejelentve.

mivel kereskedelembe dolgoztam, így terhesen nem tudnék visszamenni.

így akkor elég kecés lesz a gyedem ugye?

2010. aug. 8. 15:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát valóban nem lesz túl sok:( Kb. 46-47 ezer havonta, az adójóváírással együtt.

Mennyi volt a bruttó béred? 89500?

Akkor nem éri meg visszamenni, mert ha nem mégy vissza, akkor a gyed alap 73500, ha meg visszamégy egyből betegállományba, akkor a gyed alap csak 63000 lesz.

2010. aug. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!