Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha félek attól,...

Mit tegyek, ha félek attól, hogy mi lesz szülés után a párkapcsolatommal és a külsőmmel?

Figyelt kérdés
Félek attól, hogy undorítóan fogok kinézni, és a párom nem fog kívánni. Félek attól, hogy "beanyukásodok" és eligénytelenedek. Félek, hogy nem fogok tetszeni magamnak, és megint anorexiás leszek, mert már egyszer voltam az. Alapból nincs olyan sok önbizalmam, hát még akkor el se tudom képzelni, hogy mi lesz, ha lógni fog a mellem és ronda lesz a bőröm. Próbálok edzeni, egészségesen étkezni, de már így is feljött rám 8 kg, pedig alig eszek. Félek attól, hogy elkezdek majd vizesedni, és a víz pár nap alatt lemegy rólam és lógni fog a bőröm meg a mellem. Mi lesz, ha nem leszek már többé nő, csak egy rakás szerencsétlenség? Attól is félek, hogy a viselkedésem másokhoz és a hozzáállásom egyes dolgokhoz meg fog változni. Attól is félek, hogy talán én is vérmami leszek, aki mindig mindenkit csak kritizálni fog, és ezáltal másokat a depresszióba taszítok. Attól is félek, hogy az életem csak és kizárólag a gyerekről fog szólni, és nem lesz más témám, csak a gyerek, és beanyukásodom.
2020. okt. 14. 10:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Ha ez megnyugtat, én ugyanúgy nézek ki, mint előtte. Lehet, hogy te is ugyanúgy fogsz.
2020. okt. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Kell egy pár hét mire hozzászoksz a dolgokhoz. Nekem kellett 4 hét, hogy legyen egy kis időm magamra is.

Jó persze még nem úgy nézek ki, mint terhesség előtt. A páromat nem zavarja ha úgy jön haza, hogy nem vagyok kisminkelve..

2020. okt. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Ha így állsz hozzá, az is leszel, mert belekergeted magad a depresszióba. Az eligénytelenedés nem obligát része a terhességnek és a gyereknevelésnek, persze vannak időszakok, amik nehezebbek. Nálam most kéthónapos a baba, és azért már kezdem összeszedni magam. Én nem úsztam meg a terhességet maradványok nélkül (fennmaradt túlsúly, striák, két számot növő mell), de közel sem olyan tragikus a helyzet, én látom a kiutat. Mondjuk nekem támogató férjem van, a párválasztás sokat számít.


Legrosszabb esetben plasztika. De javaslok azért némi önbizomnövelő tréninget vagy pszichológust (pláne anorexiás előzményekkel), ugyanis terhesség ide vagy oda, az ember az idő előrehaladtával egyre kevésbé hasonlít a huszonéves sportos önmagára még egészséges életmód mellett is. És ezt el kell tudni fogadni.

2020. okt. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%

Kérdés: Mit tegyek?

Válsz: Ne szülj gyereket.

Szívesen.

2020. okt. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem egyenlőre semmiképp se vállalj gyereket! Először békülj ki magaddal.
2020. okt. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem már terhes. Elvègre is azért írta ki a kérdest, nem?
2020. okt. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Ha már terhes, akkor kezdjen minél előbb pszichológushoz járni.
2020. okt. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
Ahogy mondják. Pszichológus. A terhesség, szülés bizonyos változásokkal jár. Ezt tudni kell elfogadni. Persze nem árt egy támogató pár sem. Ja és attól mert szültél egy babát és megváltozott a tested, nem leszel kevésbé nő.
2020. okt. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Mindenkiben vannak valamilyen szinten félelmek, kétségek. Ez természetes. De ez nálad már olyan fokú, hogy szerintem is szakemberrel beszéld át. Főleg a korábbi problémáid tükrében.
2020. okt. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem aki igényes igényes is marad... azok az anyukák akikről beszélsz már eleve igénytelenek és savanyúak lehettek. Hány olyan nőt látsz, aki törődik magával, a testével és bomba formában van a szülést követően is. Ha te is ilyen szeretnél lenni menj sportolj az állapotodnak megfelelően, étkezz egészségesen, igyál sok vizet és ha megszületik a baba kérj segítséget a párodtól, szüleidtől, párod szüleitől. A stressz és a nélkülözés keseríti meg az életet. A gyermek lemondással jár de nem kell mindent megvonnod magadtól.
2020. okt. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!