Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki hogyan oldotta, oldaná meg...

Ki hogyan oldotta, oldaná meg ezt a szituációt? (Újszülőtt baba, apuka 3 műszakba, egy szoba)

Figyelt kérdés

Jelenleg a férjemmel egy régi parasztházban élünk, amit felújítgattunk mielőtt ideköltöztünk, hogy lakható legyen. Röviden a ház elrendezkedése: Tipikus parasztház, oldalt van a bejárat, ahogy belépsz egy előszoba/étkező helység, balra az egy szem hálószoba, jobbra a konyha, és jobbra a konyha után a fürdő. Előszobában van a vizteres kandalló, minden más helységbe radiátor.

Most 3 hetes a kisbabánk. Mikor hazajöttem egy pénteki napon, azon a héten délelőttös műszakban volt a párom, így tudtuk, hogy éjszakás lesz utánna héten. Megbeszéltük korábban, hogy akármikor is születik meg a baba, mindenképp délelőttös műszakkor veszi ki az 5 nap szabit, így rögtön az első héten éjszakás műszakban dolgozott a párom (így éri meg, hisz az éjszakás fizet s legjobban és ebbe a vírusos helyzetbe kell a pénz). Akkor még az első héten sokat aludt a picur, még elboldoultunk úgy hogy szinte egész délelőtt, amíg a párom aludt, bent voltam én is és csöndben próbáltam rendezkedni a babával, kislámpával stb. Sikeresnek mondanám így utólag azt a hetet. Viszont lassan megint eljön egy éjszakás hét. Babuci az elmúlt egy hétben valahogy ráállt arra, hogy délelőtt ő fent van. Szopizik, velünk van, fogdozzuk, beszélünk hozzá stb. Jobb esetben ebédután elalszik. Viszont az éjszakáink jók, ha fel is kell, szopi, aztán hamar elalszik. Na ez nehezen kivitelezhető szerintem, ha éjszakás lesz a férjem. Kivinni magammal a konyhába vagy az előszobába esetleg tudnám, de még picike, nem tudok még nagyon semmit sem csinálni mellette, mert szoptatni kell, vagy foglalkozni kell vele, elaludni az ágyába szokott, esetleg a babakocsiba, de csak akkor ha sétálunk és ha nagyon bealszik, de amúgy felkel nemsokkal utánna. Emellett a padló nálunk hideg, bármennyire lakhatóvá újítottuk fel a házat, azért mégiscsak egy parasztház. Itt az ősz, aztán jön a tél, nagyon kivinni sem fogom tudni.

Mi lesz ha már többet lesz fent? Ha netalántán mászni kezd?

Kicsit összetett a szituáció és a kérdésem is.

Ki hogyan oldotta meg, hogy egy szobába volt a baba, meg a szülő is? Főleg, ha 3 műszakos az apuka. Már most ilyeneken agyalok, hogy későbbiekben, ha nagyobb lesz, hogyan oldom meg.

Tervezünk egyszer költözni, hisz ha szeretnénk még babát, az már nem férne itt el.

Az is igaz, párom mondta, hogy vele ne törődjek, most a baba a legfontosabb, nekem vele kell foglalkoznom, nem azzal, hogy ő most mennyit alszik, vagy felkeltem-e azzal, hogy a baba felsír, mert szopizni akar stb. Talán túlságosan lelkiismeretes vagyok? Tényleg nem kellene érdekelnem? Főleg ha ezt mondja? Más is volt így?

Lehet az is zavar, hogy a baba mellett nem tudok annyi mindent csinálni. Terhességem végéig én mindent tudtam csinálni, mielőtt befeküdtem hétfő este a kórházba, akkor délelőtt mostam, teregettem, főztem stb. Mindent megtudtam csinálni és most zavar az is, hogy kicsit korlátozva vagyok. Aztán csak bele kell gondolom rázídni ebbe is, talán az első heten nehézsége miatt fordulok a gyakori kérdésekhez, remélek elmúlik ez az aggodalom.

Volt szó régebben arról párommal, hogy az előszobabába beszereznénk egy egyszemélyes ágyat és valaki kint aludna. Ha én, akkor értelemszerűen a babának valami bölcsőt vagy járókát beszereznénk oda.

Tapasztalatokra lennék kíváncsi, ki hogy oldotta meg ezt.

Köszönöm.



2020. okt. 15. 16:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Kösd magadra a babát, igy dolgodat is tudod végezni, baba is csendben van, netalán el is alszik rajtad, te is pihenhetsz vele,nem kell babakocsizni, kint járkálni. Vagy foglalkozz vele, ha sír, amig megeteted vagy megnyugtatod nem fog párod felébredni szerintem.. Főleg ha olyan faradt.
2020. okt. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Pici házban lakunk! így tökmindegy hol van az ember mindenhol mindent hallani és bár 2 szoba van, a kettő közötti fal több, mint a fele boltív, így kb egynek mondható.

3 műszakban dolgozott a párom, aludt amikor és amennyit tudott. A baba állandóan ordított, de egy idő után már annyira nem zavarta. Mikor már mászott ebarikádoztam a boltívet

2020. okt. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

"a padló nálunk hideg, bármennyire lakhatóvá újítottuk fel a házat, azért mégiscsak egy parasztház"


Hát szigeteljétek a padlót! Csináljatok egy babasarkot az "előtérben". Habtapi, játszószőnyeg.


Le KELL majd raknod ahhoz, hogy fejlődjön. Ágyra nem jó. Olvass utána a szabad mozgásnak!


A hordozás ideig óráig jó, de nem ideális, ha az ébrenléti időben állandóan hordozod. Sérül a szabad mozgás.


"Itt az ősz, aztán jön a tél, nagyon kivinni sem fogom tudni"


Miért ne tudnád? Nem Szibériában élünk. -10-ig még kint is aludhatna.

Kell a friss levegő télen is. Naponta.

2020. okt. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

1 szobaban kezdtuk bar ejjel mindenki aludt. Amikor hasfajos volt es ejjel sirt, magamra kotottem a folyoson es a konyhaban setalgattam amig megnyugodott.

Napkozben a szobaban voltunk vagy kint setaltunk, ha foznom kellett, akkor amikor pici volt autoshordozoban aludt v a kisagyaban, kesobb a konyhaba tettem egy jarokat es abban jatszott, en meg foztem.


A parod is tudja h ez atmeneti idoszak, azokon a heteken amikor nappal aludna a szobaban, probaljatok meg tobbszor mashol lenni de biztosan nem kell zsinorban 8oran at a folyoson, konyhaban tartanod a babat h o kipihenhesse magat. Plusz meg mindig megoldas h ejszakai muszakot nem vallal, esetleg kivaltja egy hetvegi nappal?

2020. okt. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Mi hasonló elrendezésű (panelban) laktunk.

Babának berendeztük az előszoba/étkezőt. Az lett a nappali. 2 személyes asztal mellé simán elfért a habtapival kirakott "baba sarok"

Még én főztem, teregettem ráláttam a babára, ő szépen elhasalt, majd kúszott a habtapikon. Ott tanult meg mászni is. Jött mindig utánam. Ha nem akartam h jöjjön, volt babakarámom (kerítést húztam elé)

Egyébként régen is paraszt házban laktak, ott nőttek fel a kicsik mégsem fáztak meg a padlón. Öltöztesd fel és nem lesz gond

2020. okt. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Párodnak füldugó. A gyereket meg előbb utóbb le kell raknod, hogy tudjon mozogni.
2020. okt. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Ferjem is 3 műszakban dolgozik. Kisfiunk 8 hónapos szóval elég sokat sikongat illetve már bútorok mellett lepked, szóval remekül dobál is már, meg ilyenek.

A füldugó jó ötlet, de egy szobába nem is ertem, hogy gondoltátok. Vagy majd később lesz meg szoba?

Mert itt már nemcsak az a gond, hogy hallja e a ferjem, hogy mit kiabál a gyerek, hanem ha egy szobában lennénk konkrétan maszna a rajta meg ilyenek.

Azt nézném meg, hogy meg tudjatok e oldani, hogy pl egy vendégagyon a férjed tud e aludni másik helyiségben, mikor éjszakás. Ez így teljesen halott ügy, ahogy no a baba.

2020. okt. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
A hideg padlóra ezt tudom javasolni: [link]
2020. okt. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
A padló a gyerek születése előtt is hideg volt, nem? Szigetelés, szőnyeg, akármi.
2020. okt. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
15%
Minek kellett egy régi parasztházba szülni?
2020. okt. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!