Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi minimum megtakarítás...

Mennyi minimum megtakarítás mellett érdemes gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Nálatok hogy volt ez?


Nálunk párom már nagyon akar gyereket, ezért mostanában sokat beszélgettünk a témában. Természetesen én is szeretnék egy kicsit később, előtte gyűjteni szeretnék még. Ezt párom el is fogadná, de tudni szeretné hogy mennyit, hogy kb tudja hogy meddig kell várnia még, meg hogy esetleg tud e jobban spórolni hogy hamarabb meglegyen. Ezt én is megértem, teljesen jogos, csak nem tudom én se mennyit akarok. Minél többet az a jó, hogy ha baj van, legyen mihez hozzányúlni. Na de mégis mennyi az annyi? Erre nem tudok neki választ adni, ezért kérdezlek titeket. Ha lehet, a körülményeiteket is írjátok le, hogy legyen valami támpontom, hogy mi alapján lőjjek be egy összeget.


A mi körülményeink: új munkahelyen próbaidős vagyok (a próbaidő végét mindenképpen megvárjuk), nettó 350 ezret fogok kapni, plusz kafetéria. Saját autó, saját kertes ház jó környéken, minden a közelben. Párom részmunkaidős, plusz ő foglalkozik a háztartással, állatokkal és a kerttel is. Az ő keresete kb 100 ezer per hó. Babaváró és lakáshitelünk havi törlesztő részlete együtt 90 ezer. Ha valamit kihagytam szóljatok és megírom.


2020. okt. 21. 12:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Ki a férfi, te vagy a párod? Mert nem mindegy, kinek a fizuja esik ki.
2020. okt. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én vagyok a férfi
2020. okt. 21. 12:08
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a kérdező a férfi. Számoljátok ki, hogy most mennyi a havi kiadásotok, és kb mennyi lenne ha lenne gyerek, és mennyi esik ki ha a párod otthon marad a gyerekkel.

Sajnos számolni kell azzal is, hogy a vírushiszti miatt cégek dőlnek be, és emberek lesznek munkanélküliek, bár azt nem írtad, hogy mivel foglalkoztok. Számításba kell venni, hogy mihez kezdtek ha a fő kenyérkereső munkanélküli lesz.

Tudom, hogy sosincs megfelelő időpont a gyerekvállalásra de ez az álláspont a jelenlegi helyzetben hatványozottan igaz.

Kérdésedre a konkrétabb válasz: azt szokták mondani, hogy legalább fél évi tartalék legyen, hogy ha elveszíted a munkád változatlan színvonalon élj tovább. De ez gyerekmentes helyzetre vonatkozik.

2020. okt. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Az 3n véleményem az, higy minimum annyi megtakarítás kell, hogy 6 hónapra életszinvonal esés nélkül elegendő legyen a mindennapi eletre abban az esetben, ha mindkettotok elveszti a munkajat.
2020. okt. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
29%

Egyszer számolgattam, és ezzel talán sokan nem értenek majd egyet, de minimum 15 millió forint megtakarítás lenne az, amivel be mernék vállalni gyereket úgy, hogy minden szükséges megvan a fogadására: saját ház, gyerekszoba, stb.

De én nem merném, és tudom, hogy ez valószínűleg a saját gyávaságom. Viszont két olyan ismerősöm is van, akiknek sajnos betegen született a gyerekük, és nincsenek még 4 évesek, de ezt az összeget régen elköltötték már, és jelenleg már adományokra van szükségük ahhoz, hogy egyáltalán a kezelésekre való utazást finanszírozni tudják. A gyerekek attól függetlenül soha nem lesznek egészségesek, életük végéig segítségre szorulnak majd.

Engem ez a tudat elriaszt amellett, hogy szerintem elég komoly létbizonytalanság jöhet a következő években, évtizedekben.

2020. okt. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%

Ne számolgass, ne agyalj!

Várjátok ki a próbaidő végét és álljatok neki.

2020. okt. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
67%

Legyen pár havi (3-4) tartalékotok a hitelre, de ez gyerek nélkül is így legyen. Nézzétek meg, hogy az átlagos kiadások mellett mennyi pénzetek marad a hó végére. Ha pluszban vagytok, és marad 50e a hó végére, akkor nem kell túlizgulni. Azt is nézzétek meg, hogyha te elveszíted a munkád, milyen gyorsan találnál másikat.


Soha ne a bankszámlát nézzétek, az egy aktuális állapot. Azt nézzétek, hogy honnan hová tartotok, mik a perspektíváitok.


Engem abortuszra küldtek volna szerintem a válaszolók, ha a teherbeesésem aktuális pillanatában a bankszámláink és kiadásaink összeírásra kerültek volna :D Aztán most a férjem fizujából bőven elvagyunk, az én CSED-em gyakorlatilag az utolsó fillérig megtakarítás, mindenünk megvan.

2020. okt. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%

Én úgy mertem gyereket vállalni, hogy volt saját lakásunk és 1 évre bőven elegendő megtakarításunk. Igaz, keményen meg is dolgoztunk azért, hogy 29 éves korunkra el tudjuk érni ezt a színvonalat.


Albérletbe nem vállalnák gyereket semmiképp, hiteles lakásba igen, aohogy írom, egy évnyi megtakarítással. Szerintem 3-4 hónap kevés, főleg most, sok ismerősöm van, aki a vírus miatt több mint fél éve nem kap még egy utolsó minimálbéres melót sem.

2020. okt. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egy tipp: ilyen körülmények mellett 1.5M forint megtakarítás nem árt szerintem.
2020. okt. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem sem szabad ennyire az anyagi dolgokhoz kötni a gyerekvállalást. Nyilván nem azt mondom,hogy a semmire poryogasson mindenki gyereket, de soha nem lesz ideális valami, mindig többet és többet akarsz majd.

Első gyerekünknél szülőkkel laktunk, gyakorlatilag semmink nem volt egy hiteles autón kívül, csak a havi bevételünk amiből azért tudtunk lakáskasszát rakni. Azóta eltelt 12 év, a saját családi házunkban lakunk, van két tehermentes autónk, elég jó életszínvonalon élünk és jócskán van megtakaritásunk,valamint érkezik a kistestvér.

Szóval nem kell annyira betojni és túlagyalni.

2020. okt. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!