Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülállóként mennyi pénzből...

Nyuszella kérdése:

Egyedülállóként mennyi pénzből lehet havonta kijönni egy másfél éves kisgyerekkel, saját lakásban, Budapesten?

Figyelt kérdés

2020. okt. 24. 14:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Gondolom a gyerek eddig is megvolt, ha másfél éves, csak tudod mennyibe került eddig.
2020. okt. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
igényektől függ. lehet 100 ezer is elég de elkölthetsz fél millát is
2020. okt. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
nekünk kb havi 300 ezer.
2020. okt. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Sok ilyen kérdés van. Erre nem lehet általános választ adni.

Ezeket vedd figyelembe a számolásnál, hogy kijöjjön egy havi átlag kiadás:


- egy átlag rezsi télen nyáron

- biztosítások ha vannak

- tv/internet előfizetés

- telefon előfizetés összege

- átlag napi költés étkezésre

- átlag havi költés öltözködésre, kiegészítőkre, szépségápolásra, egészségre

- fodrász, kozmetika (ha rendszeres)

- autó (ha van) fenntartási költségek havi üzemanyaggal

- bölcsi/ovi étkezési díjak

- tömegközlekedési bérlet


És még sorolhatnám (kutya macska hobbi)..


Te számold össze mire van szükségetek.

2020. okt. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%
Sokmindentol függ. Pl van e kocsi. 3-4 százból már biztos elég kényelmesen.
2020. okt. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
250 a minimum, de ebből is csak spórolósan. Szerintem 250 alatt nélkülözés van, az nem a "megélünk" kategória.
2020. okt. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

Az ilyen kérdésekre lehetetlen releváns válaszokat adni a körülmények pontos ismerete nélkül.

Én pl. autóval járok mindenhová, városon belül 16 litert fogyaszt a kocsim. Gondolhatod, mennyi pénz megy el benzinre... Más ezt letudja egy havi bérlettel és meg van oldva a közlekedés.

Hetente 2x megyek fodrászhoz, valaki egy évben megy összesen ennyit.

Mi relatíve sokat eszünk étteremben, más simán főz otthon 2-3 napra előre és azzal is spórol valamennyit.


Ezek csak példák, de láthatod, hogy erre nincs egy fix szabály. Igényektől függ.

2020. okt. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%
Min 350
2020. okt. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Saját lakásom van Budapesten, ha egyedül maradnék akkor olyan 200-250 ezer lenne az amiből kényelmesen tudnánk élni ketten de nyilván ez lehetne kevesebb is ha alacsonyabb igényeim lennének és nem akarnék félre is tenni.
2020. okt. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%

Hát nem tudom...

380at keresünk együtt a férjemmel, ebből 150 az albérlet, 30 a rezsi/internet, marad 200 minden másra. 1 fiúnk van.

Ebből a pénzből mi vígan elvoltunk, igaz én főzök, de van kocsink és magunkra is költünk (kirándulás, mozi, stb).


Ebből kiindulva 200 bevételnek elegendőnek kell lennie, ha nincs bérleti díj és nem étteremben eszel minden másnap vagy mész körmöshöz minden harmadnap. Ez inkább attól függ, hogy milyen igényeid vannak, milyen minőségű ételeket eszel. Szívesen főzöl pörköltet vagy inkább a lazac a nyerő édes burgonyával és mit tudom én mivel. Vagy hogy minden évszakban lecseréled a ruhatárad vagy csak részben frissíted.

2020. okt. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!