Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit jelenthet az, ha valaki...

Mit jelenthet az, ha valaki azt mondja, hogy a mai gyerekek nagy része alkalatlan arra, hogy egy esküvőre elvigyék a szülei? Ennyire sok a viselkedészavaros gyerek?

Figyelt kérdés
2020. okt. 25. 13:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

Nem a gyerekek viselkedészavarosak, hanem a szülők nem nevelik meg őket.


Mi nemrég költöztünk újépítésű környékre, sok itt a gyerek és nagyon durva, hogy a szülők mennyire nem fegyelmezik őket.


A szomszéd kisfiú például állandóan csúnyán beszél, olyanokat kiabál a felnőtteknek, hogy "te büdös", meg hasonlók és a szülők sosem szólnának rá, csak röhögnek, hogy hát na, most ez a divat az oviban, azért mondja.


A másik szomszéd kislány úgy beszél az anyjával meg az apjával, mint a kutyával, ordít, sikít, hisztizik ha nem ugranak egyből a szavára, ők meg teljesen be vannak csicskulva a gyereknek.


Na most gondold el, ha ezek a gyerekek pl. elmennek egy esküvőre, mit le tudnak vágni ott. És a szülők meg ott sem szólnak majd, ha szólnak, az meg mindegy a gyereknek, mert a szüleinek nincs szava a szemében.

2020. okt. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%

Attól is függ hány éves. Unokahugom keresztelojen voltunk, a kisfiam ekkor volt 7 hónapos. Azzal szórakoztatta magat, hogy a kezével utogette a száját. amíg hangot adott ki. Ez a testvérem lányának a keresztelojen meg elment de egy esküvőn elég gaz lenne. Nyilván ki lehet vinni a templomból a gyereket, de akkor minek vigyem alapból magammal?

Nagyobbak esetén valóban en is azt gondolom, hogy rájuk lehet szólni. De sokan inkább kényelemből nem is akarjak vinni, hogy ok maguk ki tudjanak kapcsolódni. Nincs ezzel baj szerintem.

2020. okt. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
54%
Az esküvő nem gyerekeknek való, hanem a felnőttek hobbija. Soha nem vittem egyre se a gyerekem, pedig tud viselkedni, de minek üljön egy helyben órákat csöndbe, én se szívesen megyek. Az esti buliba meg minek vigyem mikor már aludnia kell és én sem tudnék inni egy italt miatta.
2020. okt. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Derjaderja ***** válasza:
69%

Azért a társadalom sem annyira gyerekbarát, illetve nagyon függ attól, milyen esküvő.

Voltam olyanon, ami a Stefánia-palotában volt, minden luxus, törékeny, órákig asztalnal ülés, feszített program. Kb én felnőttként is nehezen bírtam.

Meg voltam olyanon, ahol egy erdei kápolnában volt a szertartás, farmerben meg kutyával, gyerekkel jött mindenki, utana buli egy ilyen ifjúsági tabor szerű helyen, ahol direkt programok is voltak a gyerekeknek.

Más közeg, mas elvárások.

Én nem bánom, ha picit kell tágítani a gyerek tűrőkèpességét, de olyan helyre én is alkalmatlannak tartom, ahol csak azt fogja hallgatni, hogy "nem szabad", és pofákat vágnak ránk ha felsír.

2020. okt. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
22%
Csak annyit, hogy valaki szerint az a jó gyerek aki kussban ül és a felnőtt parancsára vesz levegőt is. Mert ő is így nőtt fel és aki nem így gondolkodik, az nyilván csak nem normális lehet.
2020. okt. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ez részben igaz sok gyerek gazosan viselkedik

De inkább az esküvők olyanok manapság mint egy operagala.

2020. okt. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
Nem, a gyerekek mindig időének voltak. A felnőttek elvárásai változtak és ezen elvárások kifejezésre is kerülnek. Regen is mindekit zavart az ordító csecsemő a templomban vagy az anyakonnyvvezetonel és a vacsoránál se őrültek, amikor Tomika ráöntötte a menyasszonyra rohangálás közben a pörköltet. A különbség az, hogy ma ezt előre elmondják és nem akarnak megalkudni
2020. okt. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

Nem a gyerekek rosszabbak, hanem az esküvők merevebbek.

Régen a sátoros esküvőkön vagy egy nagy rendezvényteremben tartott esküvőn bármikor elvihetted a gyerekeket futkározni. Vagy az egyik rokon hazavitte lefektette őket. Manapság videót kell nézni a párról, mindenféle játékokat kell végigülni stb. És maximum az utcán sétálhatsz vele, mert ugye a csilivili rucira is vigyázni kell.

Szóval nem rosszabbak a gyerekek.

2020. okt. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
22%
Mi voltunk 2 esküvőn is kicsi gyerekekkel (1,2.5, 2.5,7 évesek). Semmi probléma nem volt!!
2020. okt. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%
Vagy csak nem mondták a szemedbe.
2020. okt. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!